Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kako nam stoji DŽIDIPI?  Kapiram da je to otprilike briga no1 Vučića
Ocel biti 3.5%?
Vise da investirate posle ovoga! 
Ma njima je ovo super, što se tiče ovoga što si spomenuo, oni sad imaju izgovor za bukvalno sve...
E sad što će i malo morati da rade nešto kad krene vrh talasa to je zajeb...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Nadam se da će se brzo oporaviti čovek, da je tebe maska sačuvala, a da su oni koji su se tu okupili da gledaju bez maski i oni koji su bili u bliskom kontaktu s njim zadnjih dana imali mnogo sreće i da se nisu zarazili.
 
Nažalost, nije daleko od pameti da su popovi, kasiri, taksisti i slične profesije koje su svakodnevno u bliskom kontaktu sa desetinama osoba izložene najvećem riziku.
A pop je sigurno zaražen? Ova tema postaje baš toksična...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment

U lokalnom Maxiju vrlo malo voća i povrća, skoro sve opustošeno, uključujući i smrznuto. Od citrusa sam samo mandarine našao. Ljudi i previše.

Zato troslojne Zewe vidim ima u izobilju - u pola cene. Stomak>dupe. :ziga:

Edited by mraki
Link to comment

Ovo oko testova jel mislite da nasi nemaju dovoljno testova ili opreme da ih brzo obrade u vecem broju,ili su se odlucili za Britanija scenario,vidim i Norveska isto kao i oni.

Link to comment

Nije bilo? Dobili iz Jute jutros:

 

 

renamed.png

 

PS: Našim državljanima koji dolaze iz navedenih zemalja/područja, sledi karantin.

Edited by zorglub
Link to comment
1 hour ago, nautilus said:

potrebno je urediti neki prostor da bi mogao primiti veci broj obolelih posto nemamo toliko kapaciteta u zdravstvu. vise bih voleo da se srede neke kasarne koje su u iole pristojnom stanju zato sto imaju bolju infrastrukturu od sportskih hala. pri tom, te kasarne se mogu koristiti i kasnije za razne stvari.

 

druga hitna stvar jeste da se privremeno zaposli ili mobilise dodatno medicinsko osoblje, ili ljudi koji su na birou, lekari, stomatolozi, medicinske sestre ili studenti zavrsnih godina fakulteta.

 

imamo nekih 15 dana do spica epidemje i sasvim dovoljno vremena da se to uradi ako ljudi imaju neke organizacione sposobnosti. 

 

ovo ostalo sto se pominje, vojska na ulicama, kontrolni punktovi i slicno su predstava da vlada kao radi nesto.

 

U mom delu Brisela su ceo veliki otvoreni parking bolnice pretvorili u ogromnu poljsku bolnicu, bela megašatorčina na kojom samo piše COVID-19 crvenim slovima. Deluje jezivo.

 

Ako išta treba da se uradi je da se mobiliše Sanitetska služba vojske plus da se pokupe svi koji  su civilno služili po Crvenim krstovima, ako i dalje postoji oprema koju smo imali 2003 kad sam ja bio tamo, bataljonske i brigadne poljske bolnice mogu da niknu za par sati gde god je potrebno. Verovatno sam budala što mislim da to i dalje postoji.

Link to comment
Verovatno ima ali ne yreba zaboraviti da je onaj divlji čovek Rističević uhvaćen u krađi jer je valjda iznamio svoj magacin ili silos za skladištenje žita iz robnih rezervi, pa krenuo da "obrne" to računajući da neće trebati i da ga neće kontrolisati...  
https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/unosan-biznis-narodnog-poslanika-risticevica-i-njegove-supruge-prevarom-do-3000-evra/dllp83h
 
... Shiit has hit the fan...
 
 
 
ostaje da se nadamo da medju kozama koje chuvaju kupus ima i neko ko stvarno chuva kupus :insure:

sent from bubamoto

Link to comment
3 hours ago, steins said:

Ljudi ja ne verujem šta mi se desilo

Lokalni pop došao kod komšija da sveti vodicu i kolabirao. Oni me pozovu, ja dodjem do auta da vidim šta se dešava - vidim nije dobro. 

Odmah pozovem Hitnu koja ustanovi visoku temperaturu i dispneju. 

Odvezli ga dalje. 

Komšiluk sam razjurio, ja se dezinfikovao. 

Komšiluk mi je dupe pomerio zbog maske dok nije došla hitna - posle im nije bilo tako smešno. 

 

Nije ovo dobro. :unsure:

Koja parohija, tj deo grada? :unsure:

Link to comment
  • Redoran pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...