Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

6 hours ago, renne said:

Hteo si reći mbps

 

Tačnije Mbps, nije mili nego mega bytes per....

 

Razlikuje se dosta Supernovin Net koji potiče od ExeNet-a koji je "usisala" SN od izvornog SN-ovinog. 

Ja imam taj od ExeNeta i prezadovoljan sam. Posebno sada kada je cela ulica, osim mene i još jednog otkazala zbog poskupljenja ... Okačići slikiu ispod. Imam 100/40 koji plaćam 2340 din mesečno. To više ne nude više nikome, šteta.

 

Ovo je mereno dok torrenti i IPTV rade bez problema:

test.jpg

Edited by zmanic
Link to comment
57 minutes ago, zmanic said:

 

Tačnije Mbps, nije mili nego mega bytes per....

 

Ubi me, ne znam što sam napisao Gb kada apsolutno znam o čemu pričam, čak sam i znao da nije mb već Mb, fuck me.

 

Ovde je supernova kupila kopernikus mrtvi (čuvena prodaja). Isto tako ima ljudi koji su nezadovoljni a žive na drugom kraju mesta. 

Ne znam zaista od čega zavisi, da li od lokalne infrastrukture od čvora do čvora, kablova i razvučene mreže... Ja sam svakako zadovoljan. Mada, mogli bi npr za 3500 paket koji plaćam kući (najbolji je oko 4500, tako nešto) povećati brzine malo. 

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Ako ces mak na konac, skracenica je mbps :D  megabits per second

 

Pa ako ćemo baš brojati atome tog maka, Mbps.

 

Veliko M je mega, malo m je mili, malo b je bit, veliko B je bajt, sekunda standardno s. :D

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Gde mogu da nadjem da skinem slike u velikoj rezoluciji? Konkretno me interesuju djokovic, jokic, kalemegdan. Treba da izradjujem postere recimo 60x80 cm, ali su svugde slike zasticene logom ili nisu dobrog kvaliteta

Link to comment

Uspeo sam da skinem neke dobre slike koje su bile zasticene logom, ali sam sve to uklonio u photosopu. Jeste da sam se namucio, ali ispalo je dobro. Kad budem uramio slike, okacicu ih da vidite kako su ispale

  • Hvala 1
Link to comment

Koliko ja znam - nema, bar ne za dž, imaš Google Drive backup i iCloud backup kao opcije, ali obe se naplaćuju, kao i neki slični servisi, tipa Dropbox.

 

Ja svaki put kad sedim u busu/avionu/vozu, hoce reći negde gde sam zarobljen višesatno, skrolam po slikama i čistim, brišem gluposti, duplikate, screenshotove, etc. Pola fotki koje mi se nadju na fonu su, iz ovog ili onog razloga, djubre.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...