Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

Gru (Pravi Broj, Pizza Vegeteriana 2), znam da je on bio jedan od prvih i legendarnih srpskih repera, medjutim moram priznati da su mi njegov tehnicki nivo repovanja i sami tekstovi bili dosta prosecni, ali imam maksimalno postovanje za celu njegovu karijeru i uvek sam uzivao u skoro svim njegovim spotovima posto su cesto bili prepuni odlicnih riba, na ovoj prvoj pesmi mu gostuje Irina 2Hot koja mi se svidela prvog sekunda nakon sto sam je video, bomba nad bombama, dok mi je na drugoj pesmi ipak najgotivniji Shorty kad isporuci sledece linije ("Kada izlazi iz stana, ona blista i sjaji, tu su Donna Karan, Gucci, Fendi, Cavalli, u gradu svima dobro znana, slatka mala vegeteriana"), RIP my brotha Gru.

 

 

Bad Copy (Zurka, Idemo Odma), oni su mi uvek bili jedna od duhovitijih grupa na srpskoj hip-hoip sceni, ne mogu bas reci da sam uzivao u svim njihovim pesmama jer se cesto ponavljaju i nekada nivo produkcije nije bas na zadovoljavajucem nivou, ali odredjene njihove pesme su mi stvarno vrh, na ovoj prvoj najjaci mi je bio Skaj Vikler sa ovim linijama ("Do sada trajalo nedelju i po dana, izneli smo vinjak kad je nest'o sampanjac, posto nema belog svi su smrkali kajmak, glavati su majmuni kuci smrkali bakar"), dok mi je na drugoj pesmi ipak pobednik bio Ajs Nigrutin sa ovim biserima ("Ti si ona prava jer gotivis Zofman, da prskam ti po bulji, zakljucavam u orman, onda te otkljucam kad je rana zora, dam ti malo vode i hleba jedna kora"), kapiram da oni imaju kultni status u Srbiji bas zbog ovog zajebavanja i da ih zato mnogi vole.

 

 

VIP (3-2-1, Sekund, Minut, Sat), moram da ponovo ubacim moje favorite iz Bassivity ekipe, ova prva pesma mi je bas kul za neki ulicni basket, a i spot mi je super, na prvoj je Ikac pokidao ("Jedite kokice i pilece nogice dok ekipa redom kida, drugari mi smo svetska liga, ovo je nauka iz knjiga, svakodnevno treniram i nerviram, ne gubite iz vida"), dok je ova druga zatvorska pesma toliko brutalna da je tesko bilo izdvojiti favorita, ali recimo da je ipak Struka tu poentirao sa ovim linijama ("Celcni okovi, u zatvoru pomama, droge ima u tonama, sve je koman do komana, Ghetto Gospel i moja suza za geto, al' izguracemo brate kao ruza kroz beton"), inace na ovim grupnim pesama svi zivi su mi bili super.

 

 

Lud & Struka (Kes Klijentela, Oci Ne Vide Pravdu 2), toliko dobro zvuce zajedno da sam morao da izdvojim jos dve njihove zajednicke pesme, ova prva mi je uvek bila jedna od favorita, tu mi je najjaci pocetak ("Dodaj te pare vidi dinar ako fali, bato stici cu tu bulju bas k’o jebeni rafali, vi znate Struku, za moj drzak tonalitet, medju nogama kvantitet, daj da uzmem parce pite, kinte vise od De Nira, jebenog kazina, al’ opet ispadam iz sina, gde god zgazim tu je mina"), dok je ova druga pesma onako vise neka realnost bez fenseraja, ovaj deo mi je bio najbolji ("Moze nesto ispod tezge kao da smo na pijaci, s ugovori kao da su sklapani na pijanci, sa spanskom kompanijom kao spanska serija, pa nam je k’o spansko selo cela ta koncesija"), prosto mi je neverovatno kako me nikada nisu razocarali, sve solo i grupne pesme su im jebeno odlicne.

 

 

Struka & Reksona (1001 Plan, Duze Staze), njih dvojica takodje zvuce savrseno kada su zajedno na pesmi, na ovoj prvoj ove linije od Struke su mi najjace ("Kad zivot spusti zavese i pogrebi stignu, oni koji me pljuju ce da mi spomenik dignu, zato pazi gde gazis, ovo je opasna zona, ili koracas ili puzis, il' si kapo il' si dona), dok su mi na drugoj ove linije od Reksone super ("Flow neponovljiv, Reksona visa sila, uslovi nepovoljni, na bitu cice zima, retko da neko ko ja stoji iza svojih rima, dok gledam scenu kako gori ko Neron dim iznad Rima"), ma mogao bih do kraja zivota da ih slusam bez prestanka, jebeni kraljevi nad kraljevima.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Iskulirao sam malo od ove teme, a ona je vec pocela da tone six feet under, pa ajde da joj malo vratim puls, a da je ne bi bez potrebe zatrpavao materijalom za koji takodje postoji posebna tema, sve koje interesuju dva razlicita podcasta posvecena srpskoj hip-hop sceni, jedan starijoj i drugi novijoj generaciji, na delu foruma Mediji idite na temu Podcast, tamo sam napisao i ko je sve od repera i grupa gostovao.

 

Ikac (Atlantida, Strava i Zasu), posto nema Reksone ni na jednoj od ove dve pesme, resio sam da ih obe pripisem Ikcu gotivcu, o ovoj prvoj Atlantidi sam vec ranije pisao da je to bila jedna od prvih srpskih rep pesama koje sam cuo i koje su mi se mnogo svidele, nalazila se na TILT mikstejpu koji je neko okacio na jednom starom ruskom forumu gde smo razmenjivali rep muziku, nisam imao pojma da srpski rep zvuci tako mocno i toliko sam tu pesmu slusao da mi je i dan danas ostala urezana u secanju, jedino sto tada jos uvek nisam bas dobro znao srpski jezik, a osim refrena koji je zvucao bas brutalno, ovaj deo pesme mi se mnogo svideo ("Reper i dizelas brate, pravi Srbin, naviko da ljubim, volim da karam, pare da stvaram, malo da varam"), dok je ova druga pesma iz nekog filma posvecenog ulicnom basketu gde su Ikac i Reksona imali sporedne uloge, taj film sam uspeo malo kasnije da skinem sa Interneta kada sam imao dovoljno brzu vezu, koliko me secanje sluzi uglavnom mi se svideo film, a isto u jednoj od glavnih uloga je bio lik koji ima jako dobar bend, tek sam dosta kasnije cuo njihovu muziku i ima nekoliko pesama koje su mi bas sjajne, ta grupa se zove Sunshine i ima dosta dodira sa rep muzikom, samo sto je to za mene ipak mnogo vise neki rock i hardcore bend, nesto slicno kao Limp Bizkit, Linkin Park i Crazy Town, a da se vratim na samu pesmu iz filma, ovo je bila linija koja mi se najvise svidela ("Zivi brzo, umri mlad, budi lep les, al' bar zabodi neki kes"), mislim da je to uzeto iz filma Knock on Any Door, a inace Ikac je kralj.

 

 

Link to comment

Beogradski Sindikat - Divljina, red je da okacim i drugu pesmu koja mi se najvise svidela sa tog TILT mikstejpa koji je bio moje upoznavanje sa srpskom rep muzikom, secam se da nikako nisam mogao da ukapiram sta znaci prva linija refrena ("Dok obrcu se repa, ti samo budi lepa, ne vidi se dno, mog dubokog dzepa"), tek sam kasnije naucio da je to sleng rec za novac, dok sam pre toga mislio da je nesto vezano za repere ili repovanje, kao u fazonu dok repujem budi lepa ili dok se reperi setaju ti budi lepa, a od samog starta su mi se najvise svideli likovi koji su bili zaduzeni za prvi i treci verse, MC Flex i Skabo, nije bio los ni Ogi na drugom, ali trebalo mi je malo vremena da se priviknem na njegov glas i to sto ne ume da izgovori R, da skratim pricu, zavoleo sam Sindikat jos od ove prve pesme i uzivao sam u njihovim albumima, mozda su kasnije previse poceli da repuju o politici i slicnim temama koje me uopste ne interesuju, ali svakako predstavljaju jednu od najboljih grupa na srpskoj hip-hop sceni, inace sto se tice same pesme, ovo su mi uvek bile najjace linije ("Zivot k'o na slici, al ne placam poreze, moj zivotni moto je - ima se, moze se, pare su u Svici, neka ih mnoze se, leto na Ibici, ribice loze se"), spot za pesmu sam tek dosta kasnije prvi put video kada ga je neko okacio na bivsem Rad i Vizija forumu, tada jos uvek nije ni postojao youtube, moram priznati da mi se nije bas svideo u pocetku, ali kasnije sam ga ukapirao.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

VIP & Juice - Ko Ce To Da Plati, evo i trece pesme zbog koje sam toliko zavoleo srpsku rep muziku, ona za razliku od prethodne dve nije bila na TILT mikstejpu, ali je bila posebno okacena u ovom celovitom originalnom formatu na tom starom ruskom forumu, tesko je izdvojiti najbolje delove jer je ceo tekst brutalan, ali recimo ajde da od svake trojice izdvojim meni najjace linije, prvo Ikac ("I pravis sranja, pa sta, ovde Bog svima prasta, svaki klinac masta, odela, kozna tasna, kozna jakna, mozda leptir masna, jedna gajba i garaza i masina strasna"), pa zatim Reksona ("Jer to je bes, druze, borba za kes, druze, ljudi su bez duse, zato bezi bolje brze, druze"), a kasnije i Juice ("Lepotice vlaze kada jedno slovo kazem, svi zele hit, a ja bi u Majami, Bahami, na plazi ja i Nina Moric sami, i sve se vrti oko para, lepe cice oko bara, nemam komentara, Il' sam lud il' me pogled vara"), ma pesma je savrsena, jedino steta sto je na kraju zavrsila na Hiphopium albumu gde je Juice resio da izbaci prvi deo pesme na kom je VIP, valjda zato sto su se nesto posvadjali, a to vise nije zvucalo tako mocno kao sto je slucaj sa originalnom verzijom, inace navodno su njih trojica trebali da budu jedna grupa, medjutim izgleda da su bili previse mladi i ludi, pa se sve raspalo.

 

 

Link to comment

Od srpskog underground repa, ova pesma mi je uvek bila medju simpaticnijim, pre svega zbog refrena koji je jebeno genijalan :laugh:

 

Blok brate Bruklin brate, blok Bruklin bato
Blok brate Bruklin brate, blok Bruklin bato
Blok brate Bruklin brate, blok Bruklin bato
Kakav brate Bruklin brate, blok je brate zakon

 

 

Medjutim, posto ne zivim u blokovima, vec sam na potpuno suprotnoj strani grada, jedina pesma koja oslikava moj kraj je od brata Struke :wub:

 

Beograd Jug – ortaci zaglave u CZ bezveze
Pa kaze Jug – na danu obuke se usr’o i Denzel
Beograd Jug – imamo ske ske kurve se keze
Da cujem Jug – misevi beze kada moja pseta reze

 

 

Link to comment

zanimljivo je da si ih stavio u isti post, posto su se tukli na jednom koncertu, i to na sred bine. za vreme nastupa struke

 

bruklinski druze, u cemu je fora? jel ti struka spasao zivot? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...