Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

Kakva? Izvini što ne nacrtah smajlija, nisam ništa loše mislio. Samo mi se činilo da je odgovor jasan i pre postavljanja tog pitanja iz svega što sam prethodno napisao.

 

nisam citala sta si sve prethodno napisao, opet moja greska i nisam ni ja nista lose mislila.

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iz napisanog meni se cini da Trustno mrzi korporacije i korporativnu kulturu uopste, pa baca nesrazmeran hejt na 1 pojavni oblik te korp kulture. I ja imam distaste prema korporacijama (u smislu da radim u njima), ali mislim da se ljudi ponasaju razumno kada se uklapaju oblacenjem u office kulturu.

 

po drugoj strani, moja prva karijera je bila u investicijskim bankama i hedz fondovima, znaci image business dobrim delom,  i ni u jednoj firmi nisam dobila papir sa upustvom kako da se obucem, nego je bilo ocigledno iz toga kako se oblace drugi (- IT), sta se ocekuje. Ako vec moram da radim za korporaciju, vise bih volela da radim za korporaciju koja veruje ljudima da su razumni ljudi koji ce znati da procene situaciju i ponasaju se u skladu s time, nego za korporaciju koja ce ljude tretirati kao idiote kojima treba dati nastampano na papiru kako da se oblace i ponasaju.

Link to comment

uzjahali ste potpuno bez razloga na trustno1. to je moje mišljenje.

A tek doktori! Pa ti bednici što prate formalna pravila oblačenja, oni su najgori. Svaki doktor koji ne ide u leopardastim helankama na operaciju nije dostojanstveno ljudsko biće. To je moje mišljenje.

lagiš.

 

inače, po pričama ljudi koji su radili u korporacijama (tj. u srpskim verzijama), čula sam za fenomen samouživanja u zvuku kuckanja potpetica o pod dugačkog hodnika dok nosiš neke važne papire. 

Link to comment

Jednom sam bila kod istog lekara u razmaku od mesec dana i on je oba puta imao istu ogromnu braon fleku na mantilu. To me je smorilo jer je delovalo kao da ne pere baš taj mantil. Ali sve dok lekar obavlja svoj posao kako treba, ako ga dužina njegovih noktiju ne sprečava da obavlja dobro svoj posao, sve dok je sve što treba da bude sterilno sterilno itd, šta koga briga kako se lekar oblači, da li moj debeli ginekolog nosi haltere i štikle ili komotne pantalone? Malograđanski je primećivati takve stvari ako ne utiču na njegovo obajvaljanje posla.

 

mozda je i malogradjanski, al ja pred takvim ne bih rasirio noge, pa makar i sve sto treba da bude sterilno bilo sterilno :lolol:

 

uzjahali ste potpuno bez razloga na trustno1. to je moje mišljenje.

 

moje je misljenje da joj mnogi sa neuobicajeno puno strpljenja ukazuju na greske i preterivanja, a svaki njen odgovor se svodi na "ti ne umes da citas" ili "e, jeste, bas sam to rekla".

Link to comment

uzjahali ste potpuno bez razloga na trustno1. to je moje mišljenje.

lagiš.

 

inače, po pričama ljudi koji su radili u korporacijama (tj. u srpskim verzijama), čula sam za fenomen samouživanja u zvuku kuckanja potpetica o pod dugačkog hodnika dok nosiš neke važne papire. 

 

jel to fenomen rada u korporaciji, ili fenomen da ima samouverenih budala kojima je fensi kanc i ustirkana kosulja te par (kuckajucih) stikala dovoljno da se naduju od ponosa sobom ko zabe.

Link to comment

ja sam shvatila/čula kao ovo drugo. a u kontekstu da je radničkoj klasi to uspelo da se proda kao samopoštovanje. drugi kontekst je to da su u pitanju debili.

Link to comment

Pa meni je to jedini kontekst, mislim neko ko je zapao u neku kompaniju kod nas (ni po babu ni po stricevima) i tu uziva u zvuku stikli, skockavanju za posao i odrazom sopstvene osobe u staklenim vratima* je prosto bio, jeste i ostace debil.

Nisam te shvatila za ovo sa prodavanjem - neko je to protumacio da ih je korporacija prosto ubedila (nakon aktivnog ubedjivanja) da je lupanje stiklama i ostalo iz te slike samopostovanje :zbunj:

 

*ovo kao opis celokupnog izvora samopostovanja, ne da kazem da je generalno neko ko se tako ogleda po izlozima debil :D

Edited by Dagmar
Link to comment

mozda je i malogradjanski, al ja pred takvim ne bih rasirio noge, pa makar i sve sto treba da bude sterilno bilo sterilno :lolol:

 

 

moje je misljenje da joj mnogi sa neuobicajeno puno strpljenja ukazuju na greske i preterivanja, a svaki njen odgovor se svodi na "ti ne umes da citas" ili "e, jeste, bas sam to rekla".

 

Arame, sram te bilo. Ti si mi prvi rekao da ne znam šta pričam, pa sam ti ja na tu tvoju etiketu odgovorila da ti ne razumeš ono što pročitaš. Ako si ti komentarom "ti više ne znaš šta pričaš jebote" pokazao neuobičajeno strpljenje i ako su ostali koji su mi govorili da nazivam ljude ovcama, da poredim slanje keve u smrt u severno-korejskom logoru sa formalnim oblačenjem, iako sam u više navrata eksplicitno rekla da to ne radim, metali mi svakakve gnusne reči u usta, ako je to zapravo iskaz neuobičajenog strpljenja, onda se ja stvarno izvinjavam. Izvinjavam se zato što nikad prva nisam rekla "ne znaš da čitaš" i slično već sam to uvek dala kao odgovor ili na ekvivalentnu optužbu, kao ovu sa tvoje strane, ili kao odgovor na potpuno izvrtanje mojih reči. Brate, sram te bilo.

Link to comment

mozda je i malogradjanski, al ja pred takvim ne bih rasirio noge, pa makar i sve sto treba da bude sterilno bilo sterilno :lolol:

 

 

Pa ti nemoj da širiš svoje noge pred kim nećeš. Možda ni on tebe ne bi pregledao jer mu se ne sviđa kako si obučen.

Link to comment

@km

 

dobar je taj armani, ja bih to da ukombinujem sa maison martin margielom, pa da imam najbolje od oba svijeta. mada sam ja uglavnom treci svijet, takav mi posao.

 

ali kad vidim clair underwood zbilja mi dodje da pokleknem.

Edited by morgana
Link to comment

Iz napisanog meni se cini da Trustno mrzi korporacije i korporativnu kulturu uopste, pa baca nesrazmeran hejt na 1 pojavni oblik te korp kulture. I ja imam distaste prema korporacijama (u smislu da radim u njima), ali mislim da se ljudi ponasaju razumno kada se uklapaju oblacenjem u office kulturu.

 

 

Zanimljivo. Meni se čini iz dosta toga napisanog na ovom topiku da neki glorifikuju korporacije i korporativnu kulturu uopšte i bacaju nesrazmerno pravdanje na 1 pojavni oblik te kulture. I ja imam neki like prema oređenim korporacijama, ali mislim da se ljudi ponašaju nerazumno kada bez razmišljanja slede arbitrarna pravila nekih korporacija.

Link to comment

vojska ne neguje uniforme bez razloga

 

a tako treba shvatiti i uniformisanost na poslu, pa makar ta uniforma bila odelo od par soma tisuća hiljada

Link to comment

Glupo ti je poređenje, ako se u vojsci nose uniforme, ne vidim zašto bi iz toga sledilo da je ok da se i na drugim mestima treba uniformisati.

Edited by trustno1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...