Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Predator onako, nista posebno dobro ni zanimljivo, brdo gluposti. Dobro za razbibrigu i lijepi predjeli. Da nije predator bio bi sasvim ocajan, ovako kao neka prica postoji.

Link to comment

Za razliku od Djanog unchained, drugo gledanje Inglorious Busterds je ostavilo isti dojam kao prvo, predugačke, monotone scene, sa previše dijaloga i praktično nikakvom dinamikom. 

Odgledao ponovo i warcraft. Jako podcenjeno fantasy ostvarenje, iako ima par užasno loših glumaca u sebi. 

  • +1 1
Link to comment

Dobar Prey, Marshall već sve objasnio u onom postu. Jedino što mi je smetalo sve vreme i izbacivalo iz svakog ritma je govor/jezik. Taman se udubim ful u zvuke i boje šume, kad odjednom random LA engleski, ko da su nasred Sanset Bulevara.

 

 

Link to comment

Konačno pogledao Prey, čak je i bolji nego što sam mislio. Nemam neku bitnu zamerku, ima sve što treba za 1 takav film pa ko voli. Kad je nešto potrošeno poput Predatora, teško je tu bogznašta izmisliti, ali ovde su uspeli da udahnu 1 novu svežinu, posebno mi je kul što je riba glavni protagonista, pa ima i tu neku feminističku crtu. Najjača od svih indijanaca.

 

Gledao pre neki dan i Bullet train, isuse koliko bezmozgaškog ludila. Ali kul mi je Bred što hoće da snima ovakve stvari u 60+, umesto da misli da je mnogo veliki umetnik kojem bi to bilo ispod časti. 

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Nikodije said:

Konačno pogledao Prey, čak je i bolji nego što sam mislio.

 

jel nadovezan pričom na ranije filmove iz serijala? gledao sam samo prvog predatora sa Švarcijem, a pročitao sam negde da je snimljeno pet filmova na tu temu. nadam se da ne moram sve to da gledam pre nego što navalim na Prey...

Link to comment
Just now, Reaktor said:

 

jel nadovezan pričom na ranije filmove iz serijala? gledao sam samo prvog predatora sa Švarcijem, a pročitao sam negde da je snimljeno pet filmova na tu temu. nadam se da ne moram sve to da gledam pre nego što navalim na Prey...

ima nekih easter eggs i poveznica na nivou fore sa nekim od prethodnika, ali s obzirom na to da se dešava prije 300 godina, prije može da se gleda kao neki prequel/reboot

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala Bazu Lurmanu što nam je mit o Elvisu ostavio neukaljanim! Visokostikizovani film u svim bojama, minimalno opterećen dramskim detaljima o odrastanju,  odnosima sa belcima i crncima, majkom i ocem, ženom i detetom, JFK i MLK, menadzerima i inima. U središtu filma muzika i performans, koji su jednog čoveka (Ikar?) odveli preko granica koje su određene za nas većinu. Visokostilizovani film u svim bojama koje će se sve u jednom trenu stopiti u sivu boju neba i kiše, a muzika za trenutak utihnuti.

Odo ja prvom prilikom da ovo gledam i na nekom velikom platnu.

 

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment

Ja ga gledao u bioskopu i stvarno je odličan iako su tu samo dve uloge a ostali statiraju. Za sad još nisam video ko bi mu mogao ukrasti Oskara za najbolju glavnu ulogu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...