Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Inspirisan Vlajačićevim tekstom u dve večeri dva Bertolučija.

Najpre dobru transkripciju Borhesa Strategija pauka (1970) , film u kome se pored glavnog toka može uživati u magiji i misteriji leta, a zatim Pre revolucije (1964) koji već nudi standardne Bertolučijeve teme, lične drame isprepletane sa društvenim promenama, uz obilje divnih kadrova i scena.

 

Uskrs u Parmi sa Đinom:

 

 

Edited by Ras
Link to comment

22.07 - film o Brejviku i svemu što se desilo tog dana.

Horor, pravi. Ne znam koliko su se držali realnog scenarija i svega što se  dešavalo tog dana, pretpostavljam dosta. Svakako vredi odgledati radi istorijske edukacije, neke scene su baš mučne.

Link to comment

MV5BZTFkZjYxNWItZmE2MC00MGE4LWIxYTgtZmIz

 

Slabasno. CGI, ko u nekoj malo boljoj igrici, na sve strane se koristi. Nema ni uvod ni zaplet ni zakljucak. Toliko me je drzao da sam ga iz tri dela zavrsio. Dajem mu prelaznu ocenu samo zbog toga jer volim ratne filmove :)

Edited by Shan Jan
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

 

 

Slabasno. CGI, ko u nekoj malo boljoj igrici, na sve strane se koristi. Nema ni uvod ni zaplet ni zakljucak. Toliko me je drzao da sam ga iz tri dela zavrsio. Dajem mu prelaznu ocenu samo zbog toga jer volim ratne filmove :)

Prelazna ocena i od mene, sve je podredjeno TH ali moze da se odgleda, ionako malo ima novih filmova

Link to comment

meni je ok, fin omaz mornarici, rekao bih dobro prikazana dinamika desavanja na brodu za vreme borbi i tenzija koja vlada u tim momentima, i sve je spakovano u sat i po, nema bespotrebnog praznog hoda ne bi li se dostigla epska duzina od tri sata.

Edited by Nikodije
Link to comment
24 minutes ago, Nikodije said:

meni je ok, fin omaz mornarici, rekao bih dobro prikazana dinamika desavanja na brodu za vreme borbi i tenzija koja vlada u tim momentima, i sve je spakovano u sat i po, nema bespotrebnog praznog hoda ne bi li se dostigla epska duzina od tri sata.

 

+1

 

Upravo tako. Hanks je dobro izvukao ono sto je najbitnije iz knjige, to su uspesno docarali. Nisu pucali na neki ratni spektakl, nisu ni imali budzet za tako nesto..

Link to comment

the outpost

postavka je standardna, mala grupa heroja stacionaranih u afganistanskoj pripizdini spremna je da pogine za demokratiju, dobrobit lokalnog zivlja, ali i jedan za drugog. a onda krene najezda talibanskih terorista i zestok finalni okrsaj. to je to, tu smo svi. ali mora se priznati da je bas stylish, dobra pucacina i solidna gluma za ovaj tip filma. npr orlando blooma  uopste nisam prepoznao, nisam ga gledao valjda 15 godina, a tu je i sin klinta istvuda, igra heroja koji se bas zove klint.

Link to comment

 

2 minutes ago, Nikodije said:

... npr orlando blooma  uopste nisam prepoznao, nisam ga gledao valjda 15 godina.

 

Jesi gledao Zulu sa Bloom-om i Whitaker-om?

Link to comment

Jako mi se dopao Orlandov performans u tom filmu, totalni antipod njegovoj lepuškastoj i slatkoj pojavi

 

Meni se dopao film

Edited by Filozof manijak
Preformulisao
Link to comment
the outpost
postavka je standardna, mala grupa heroja stacionaranih u afganistanskoj pripizdini spremna je da pogine za demokratiju, dobrobit lokalnog zivlja, ali i jedan za drugog. a onda krene najezda talibanskih terorista i zestok finalni okrsaj. to je to, tu smo svi. ali mora se priznati da je bas stylish, dobra pucacina i solidna gluma za ovaj tip filma. npr orlando blooma  uopste nisam prepoznao, nisam ga gledao valjda 15 godina, a tu je i sin klinta istvuda, igra heroja koji se bas zove klint.
Jel to nešto ovde snimano?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

 

 

Jesi gledao Zulu sa Bloom-om i Whitaker-om?

 

5 hours ago, Filozof manijak said:

Jako mi se dopao Orlandov performans u tom filmu, totalni antipod njegovoj lepuškastoj i slatkoj pojavi

 

Meni se dopao film

 

+1 za Orlanda u tom filmu. Film mi je bio onako, losnjikav, osim sto je zanimljiv kao prikaz svakodnevice u Juznoafrckoj republici. Orlando pak stvarno dobar i neobican. Nesto kao Kris Pajn u Hell or High Water, bas prijatno iznenadjenje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...