Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Evo... posle pola sata izvadio da nafilujem pola sa slaninicom, pola sa pecenicom. Posolio, pobiberio i malo nakapao mulja. Vratio nazad. Ideja mi je jos da narendam sira odozgo i da posluzim uz paradajz/feta salatu.

 

Videcemo...uploadfromtaptalk1404239267466.jpg

Link to comment

Na koliko si pekao? Jel krompir mek ili ko čips?

 

Послато тетејцем

Jos pecem. Proveravam.... tu je negde. Gore je hrskav, dole u bazi mi se cini da je zivkast jos
Link to comment

Juče se polupašmo od klope pa se nije dalo ništa drugo no prileći...

 

Elem, pekao sam krompire na 200c oko 50 minuta, plus jos dva-tri za sir da se istopi (to je ono vreme kad isključiš rernu). Možda izgleda hrskavo ali nije jer je krompir veliki i rezovi nisu bili toliko blizu jedan drugome. Mislim da ta, eventualna, hrskavost može da se postigne na manjem krompiru sa tesnijim rezovima al onda ne može lepo da se filuje.

 

"Jeo sam govna®" sa obustavom pečenja u tridesetom minutu da bih filovao krompir tj. ubacivao komadiće slanine i komadiće pečenice u proreze. Pipavo je, neoduzima mnogo vremena a hteo sam da izbegnem da ih prepečem. Mnogo se bolje pokazala pečenica jer je bila sočnija pa je i pustila više tok svog soka i obogatila krompir za razliku od slanine koja je bila više mesnata i gotovo bez masti pa nije mnogo doprinela (čitaj, mnogo ukusniji krompir sa pečenicom).

 

U pripremi, krompir sam samo dobro oprao, isekao proreze i dobro posolio. Sa vrrrrlo malo mulja sam presao svaki, gotovo po kap u svaki prorez (i to sam ponovio posle isto tako kod filovanja sa slaninom/pečenicom).

Na kraju, kad sam stavljao sir da se istopi, pre nego što ću vratiti pleh u rernu, malo sam dodatno posolio sir i samleo svežeg bibera.

Salata od svežeg hladnog paradajza sa fetom i svežim bosiljkom ide uz ovo kao dupe na nošu.

 

Dobih pohvale od konzumenata (supruga i svastika) a ja sam u fazonu da to može još bolje ukusnije. Suštinski ovo je "moderni tvist" na old skul pole, samo sada fensi (gistro).

Sledeći put ću da ih zalijem nekom smešom pavlake, slanog sira i ___________ (nešto već što mi bude pod rukom) :)

 

E da... hladno pivo posle ovoga je... obavezno? Bez barem 1 čaše kao da nisi ni jeo. :sleep:

Link to comment

što volim kad počnem da kuvam, a nemam jasnu ideju šta želim da skuvam, već krenem od raspoloživih namirnica i onda pratim kud će da me odvede varjača. to ponekad ume da ispadne užasna pomija, al danas izgleda obećava.

 

sve je počelo od toga što sam napravila raciju u frižideru, da mi ne propadne povrće i zamislila kako ću da napravim neku lajt vegi varijantu koja je prvobitno trebalo da bude smesa sa punjenje okruglih tikvica kojima me je tetka zatrpala neki dan. kako sam krenula da dinstam luk i pirinač i ubacujem paprike i šargarepu, prvo me ponese da ubacim malo turskog/severnoafričkog šmeka sa cimetom.

 

onda dodam malo kajen paprike i krenem da njuškam po "špajzu" sa začinima da vidim šta bi još moglo da se tutne u onu šerpu, a tamo svega i mic po mic, malo kaffir lime leaves, malo limun trave, malo galangal paste, malo tamarind paste, malo thai bosiljka, jedna "kocka" (zapravo neki knor gel) fish stock-a, još malo kajen paprike i dobijem nešto što ima opak šmek na tom yum, samo gušće. odem kupim nekih morskih plodova mešanih, mada sam zapravo htela samo škampe, al nema u škrbavom lokalnom maxiju i ubacim unutra i sad čekam presudu. od punjenja tikvica nema ni govora. 

 

mana mu je što se ono povrće u međuvremenu raskuvalo, pa neće imati crunch i smeta malo cimet, pošto sam kod albukerkija zaokrenula na azijsku stranu, al mislim da neće biti loše. fali korijander, al ko me šiša što sam pustila da mi uvene na terasi. 

 

bilo bi za nijansu ukusnije da nisam pustila da zagori dok sam jebavala ale po internetu. budala! ne pamtim kad mi je nešto zagorelo na šporetu ili u rerni. 

Edited by MaryPoppins
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...