Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

13 hours ago, Singer said:

Jel Miša Blam all analog? Kakav je presing?

 Na samom omotu ništa osim info sa originalne ploče i par logoa izdavača. Unutra, baš ništa. Kada se vratim u Germaniju, preslusacu ozbiljnije pa javljam, da ne bude kao sa La Stradom. Zvuči Ok. 

  • Hvala 1
Link to comment

Upravo preslusao Misu Blama. Bas kao i kod La Strade, ovde mi nedostaje prostornost zvuka. Nisam imao prilike da cujem originalno izdanje, a bas me interesuje jer je u pitanju sjajan album. Ne mogu da tvrdim, ali cisto sumnjam da je ovo radjeno sa originalnih traka. Pre mi deluje da je ripovan odlicno ocuvan primerak vinila i ociscen snimak.

  • Hvala 1
Link to comment

Svaka čast, baš šareno!

Za onaj decembarski 'vojvođanski pop' post: Veliki Preziri su odlično odrađeni, Eva Braun MASCOM-ova uobičajena katastrofa - ne znam koliko ih zapravo zabole da se cimaju barem oko omota, kad već zvuk čupaju sa CD i kao nema tih traka. Sad će izdati 'BarbieCue' od OPO, sa čak neoriginalnim nabudženim omotom (!!), samo da liči. Jbt, kad vidiš kako Jugoton / CroRec ili Dancing Bear rade reizdanja, da se smrzneš...

Sa tog posta najviše mi je žao albuma Rebel Star-a, 'Reka' , koji je remek-delo - a nešto su baš sjebali sa vinilom i snimak je dosta tih i mutan. Nadam se da će novi album, koji uskoro treba da se pojavi na LP, biti dobrog kvaliteta, jer to zaslužuje.

Opet na Evu Braun: 'Pop Music' je izdao B92, nadam se da će se to nekad pojaviti u opremi koja je dostojna najboljeg pop albuma 90tih. Isto važi i za 'Brazde' VPrezira.

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, giuseppe said:

Svaka čast, baš šareno!

Za onaj decembarski 'vojvođanski pop' post: Veliki Preziri su odlično odrađeni, Eva Braun MASCOM-ova uobičajena katastrofa - ne znam koliko ih zapravo zabole da se cimaju barem oko omota, kad već zvuk čupaju sa CD i kao nema tih traka. Sad će izdati 'BarbieCue' od OPO, sa čak neoriginalnim nabudženim omotom (!!), samo da liči. Jbt, kad vidiš kako Jugoton / CroRec ili Dancing Bear rade reizdanja, da se smrzneš...

 

 

Sve to znamo i opet pazarimo čim krene pretprodaja jer nostalgija :frust:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Jako se lomim oko OPO, ali već znam ishod :(

E da, isti zločinci (MASCOM) pripremaju 'Živo i akustično' Električnog Orgazma, možda i najbolji NS Unplugged koncert (i pored V. Divljana). Imam taj CD već 25-6 godina, konačno stiže i vinil... Znam da će biti sa CD, ali sam disk toliko dobro i 'analogno' svira, da ni oni ne mogu mnogo zajebati.

Link to comment

Retko šta od reizdanja je dobro urađeno. Deo njih nisam imao prilike da čujem na originalnom presu i uporedim sa reizdanjima, no tuga je što se neki albumi bolje čuju na CDu, nego na reizdatom vinilu. 

Upravo slušam Furdu, rez na ploči je veoma uzak, dosta praznog vinila.. Reizdanja se prodaju jer su originali preskupi, a i nema ih. Plus, teško je naći odlično očuvan primerak originalnog izdanja. 

  • +1 1
Link to comment
On 27.1.2022. at 10:39, wayfaring stranger said:

Upravo preslusao Misu Blama. Bas kao i kod La Strade, ovde mi nedostaje prostornost zvuka. Nisam imao prilike da cujem originalno izdanje, a bas me interesuje jer je u pitanju sjajan album. Ne mogu da tvrdim, ali cisto sumnjam da je ovo radjeno sa originalnih traka. Pre mi deluje da je ripovan odlicno ocuvan primerak vinila i ociscen snimak.

 

Hvala ti za podatak. 

Uzeću ga, bolje takvog nego sa ovim podivljalim cenama za OG izdanje.

 

To su izdali neki iz Austrije, koliko sam skontao iztražujući? 

 

Ko je uvoznik za Srbiju, da li neko zna? Pošto su cene i za repress gore/dole, ono što sam video...

Link to comment
1 hour ago, Singer said:

 

Hvala ti za podatak. 

Uzeću ga, bolje takvog nego sa ovim podivljalim cenama za OG izdanje.

 

To su izdali neki iz Austrije, koliko sam skontao iztražujući? 

 

Ko je uvoznik za Srbiju, da li neko zna? Pošto su cene i za repress gore/dole, ono što sam video...

 

Nema uvoznika. U Srbiji je najjeftinije ovde (3000 din)

 

https://www.kupindo.com/Ploce/69810281_Misa-Blam-Secanja

U Nemackoj ovde
https://www.hhv.de/shop/de/artikel/misa-blam-secanja-840689

Moze se cuti ovde
https://everland-music.bandcamp.com/album/mi-a-blam-se-anja-1979
 

Izdao Everland iza kohga stoji veoma ozbiljan kolekcionar soula i funka. Oni stoje i iza Jugoton Funk kompilacije.
https://everland-music.com/
 

Edited by wayfaring stranger
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...