Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Komišija Lazar (8) doterao dečija radna kolica na 1 točak do ograde, pozvao mog oca, a ono- unutra minimum 8 komada štenaca i rekao- uzmi koje želiš, biraj! Oni odozdo svi gledaju, scena za kalendar Puppies 2021.

Edited by halloween
Link to comment

Mi kontamo da udomimo još jedno pseto. 😊 Vi što imate više od jednog, šta je bilo najteže, najveći problemi sa dva u odnosu na jednog, i ostale pozitivne i negativne stvari? 

Link to comment

Mi smo pre tri meseca udomili još jedno... sad imamo dve ženke, stariju (oko 9 godina) i mlađu (oko 2 godine)

 

Obe su mešanci, starija je možda potomak nekog nemačkog lovnog terijera, a ova mlađa ima ko zna kakve pretke (od jazavičara preko terijera na dalje). U principu nezgodna kombinacija, o čemu nismo razmišljali. 

Starija nije nikada bila druželjubiva sa drugim kučićima (verovatno je prvih 5 meseci života provela ko zna kako, van legla i bez socijalizacije) tako da je jako teško prihvatala mlađu. Stalno je negodovala, na primer ako iz druge sobe čuje da neko tepa mlađoj...  Prvih mesec i po dana je bilo tuča, svaki drugi dan, posle jednom nedeljno. Verujem da je to neminovno u ovakvim situacijama.

 

S druge strane, mlađu smo impulsivno pokupili sa ulice već skoro odraslu (stara je najviše dve godine, već je imala mlade - verovatno je zato i završila na ulici). Ispostavilo se da ima jake lovačke instinkte  tako da dresura ide teško (vodim je stalno na povocu - bojim se da će da zaždi za nekom pticom ili mirisom i ćao zdravo). Izgleda da je mladost provela sa ljudima, tako da se u stanu lepo ponaša i jako je umiljata, ali ume da bude agresivna prema drugim psima.

 

Situacija se poprevila pre mesec - dva, posle sterilizacije (a možda se jednostavno navikla na novu sredinu). U svakom slučaju, imamo neočekivane probleme sa dresurom i socijalizacijom.
 

Drugi kučkari koji imaju više pasa su nam stalno govorili da će se situacija vremenom popravljati - i bili su u pravu. Nije još došlo do toga da spavaju zajedno, ali mogu bez bojazni da ostanu same u stanu ili u kolima.  Najveća mogućnost da se potuku je bila kada su blizu nas, kad nam se obe motaju oko nogu (to smo znali i ranije, i kad smo imali samo stariju pa nam priđe tuđe kuče do nogu). Sada se, kad je rizično, izmaknemo, a njih dve se malo nakostreše, prave krugove jedna oko druge i jedna drugoj njuše guzicu i na tome se završi. 

 

Ponekad se pitam šta nam je ovo trebalo, pogotovo kad pomislim koliko rada (sa mlađom) predstoji dok nauči makar deo ovoga što starija zna (mislim na poslušnost, a ne na neke dreserske trikove). Svakodnevni život (od odlaska do kontejnera, do odlaska na odmor) je definitivno teži sa dva kučeta, pogotovo tako različitih temperamenata.

Ali naravno, to smo hteli, uživamo sa dve male smrde, nadam se da je i njima lepo sa nama.

 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Kod nas bi isto bile dve ženke, obe mešanci. Još ne znamo ko i kakva će biti nova, ali ova koju sada imamo je baš izmešana, svakakvih rasa ima u njoj, ali ništa dominantno, prava uličarka. 😊
 

Ona je stigla kod nas pre godinu ipo, kad je imala 5-6 meseci. U januaru puni 2 godine. Karakter joj je super, obožava sve pse i druge životinje, kao i ljude. Zvrndava i vesela uvek, aktivna i voli da se igra. Nije nimalo posesivna, možemo da radimo šta hoćemo sa drugim psima na ulici ili u parku ili kad nam dodju u posetu, uopšte ne ljubomoriše. Hranu obožava, ali možeš da joj oduzmeš kad hoćeš i šta hoćeš, i hranu i igračke, gleda te malo tužno, ali ne pokušava da odbrani. Isto tako drugi psi mogu da uzmu njene stvari, a uzme i ona njihove. 
 

Pre korone, dok nisam počela da radim od kuće, bila je kod sitera u stanu 3-4 puta nedeljno, i tamo je skoro uvek bio jedan ili dva druga psa. Nikad nikakav problem. Ponekad kod nas prespava pas naših prijatelja, muško, ni sa njim nema problema, obožava ga, spavaju jedno pored drugog. 
 

Znači, najverovatnije bi ona bila srećna da dobije drugaricu, ali malo se plašimo da će to da naruši harmoniju, jer njoj sada ništa ne fali, zadovoljna je i smirena. Jedine karakteristike koje zapravo tražimo kod drugog psa su da je OK sa drugim psima, i da je OK sa decom, tj. da nema neke traume od njih. Ovo kuče koje imamo i dete su kao sestre, sve rade zajedno, od nedavno i spavaju zajedno jer se ispostavilo da dete (8 godina) nema ružne snove i ne budi se noću uopšte kad je kuče s njom, (čak im je i karakter isti, imaju iste bubice u glavi 🙄😄), pa se plašimo da bi to moglo malo da se pokvari. 

  • +1 1
Link to comment

Moje su sve tri ženke, majka, koja je kod nas od 2007., njena ćerka koja se rodila 2010 i nije otišla dalje jer je imala neke probleme sa kukovima, pa smo je ostavili da je lečimo/operišemo i posle nije bilo šanse da je damo dalje (u međuvremenu je i oslepela, tako da je za nju taj ostanak kod nas premija) i treću je gospođa pokupila sa ulice jedne hladne, kišovite večeri, sa idejom da je pokloni koleginici sa posla, ali je bilo jasno čim je uneta u kuću da zapravo ostaje kod nas :)

 

Znaju da se pokače oko klope, ali ništa strašno, ova slepa je najglasnija i uvek reaguje prva, što je verujem posledica toga što ne vidi, nego reaguje na sluh i miris, za svaki slučaj :happy:

Spavaju nekad na gomili, nekad svaka za sebe, kako im dođe, napolju su uvek sve za jednu jedna za sve, obilaze nas pojedini kučkari jer je nemoguće izboriti se sa sve tri kad krene gužva.

 

U kući nije bilo većih sranja, naročito od kad je mačka uginula: ona je imala fazon da se penje po radnim površinama u kuhinji i da ruši klopu dole, da se sve oslade :lolol:

 

Ima taj kratki period privikavanja, ali ništa strašno, same će da regulišu odnose i hijerarhiju, no worries. Ako voliš što imaš jednu ušatu, volećeš još više kad budeš imala dve  :thumbsup:

  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ma, mislim da je već odlučeno da uzimamo još jednu, samo pokušavamo da se pripremimo za moguće nezgode. 😊 Bio je plan i ranije da u nekom momentu u budućnosti to uradimo, a verovatno neće biti povoljniji trenutak nego sad, s obzirom na to da su nas s posla obavestili da bar do avgusta radimo od kuće, tako da ćemo imati vremena za privikavanje i treninge. 😊

 

:lolol: za mačku! Bar taj problem nemamo. Wilda još nije ukapirala da postoji način da se popne na radnu površinu i dočepa hrane, inače bi verovatno imala 52 kile umesto 12... Nadam se da ni druga neće biti dovoljno pametna. :D 
 

A mislim da ćemo teško naći još jednog ovakvog ušonju, evo je sad, iz malo čudnog ugla, valjda sanja da je avion. :wub:
 

 

83CE9B7E-6E70-449C-AA83-E371CC7DFC54.jpeg

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Već sam okačio na stranici za pravnu pomoć, ali da okačim i ovde. Svakomemože da se desi pa da znamo kako da se branimo, ili organizujemo protiv debila.

 

Na Arpada je juče ili sinoć izvršen atentat.  Na psa, koji je u boksu stalno, osim kad ga šetam, je pucano vazdušnim oružjem, Jutros je izvadjena dijabola iz njuške. Srećom nije ostao bez oka. Na psa je jedino moguće pucati sa nekoliko (3-4) terasa iz zgrade sa rastojanja 15-20m.

 

Prijavio sam lično lokalnoj Policijskoj upravi, u kojoj sticajem okolnosti i sam radim, na nekim sasvim levim poslovima udaljenim  od tzv. krim.operativnih delatnosti. To mi jjedino vezuje ruke da sam provodim istragu i kažnjavanje počinioca, a osumnjičenih bi bilo desetak.

Inače, ne sumnjam na nikog, jer mi se niko nija žalio na pse, a tu ih čuvam 12 godina.

 

Koliko se ja razumem,  ovo nije retko delo, ali se retko sudi. Tu su ozbiljne povrede članova iz Zakona o dobrobiti životinja i Zakona o oružju i municiji, za koje je zaprećena zatvorska kazna itd....

Smatram da će policija ići na blaži oblik, to jest, na "oštećenja tudje stvari..." kako bi zataškala i rasvetlila NN delo.

Zato sam prijavio štetu od 1500 evra.  Za toliko smatram da mi je pas naružen jer ne može da se izlaže na izložbama do daljeg. Radi se o perspektivnom rasnom psu, koji je kandidat za šampiona rase, i za čije parenje sa ženkama tražim nadoknadu od 500 evra. Te je 1500 eva i više, što gubim dok se pas ne oporavi do proleća.

 

Po reakciji policajaca, njihovom čudjenju i oklevanju da celi dan izadju na uvidjaj, obidju veterinara koji mi leči psa ...  vidim da je njima ovakva reakcija vlasnika (mene) veoma strana, ali da im nije stran postupak nekog debila.

 

Ako je neko imao sličnih iskustava, molio bih da podeli ili mi se javi svojim kontakt telefonom ili emailom na PM kako bih sprovodio pravdu na zakonit način.

Močim bez izjava sažaljevanja i bespotrebne galame, sad mi treba efikasna pomoć kako bismo nekoga naučili redu, ali "sve po zakonu"...

a1.jpg

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...