Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

1 hour ago, zmanic said:

Normalno je to "tamo preko".

Moja sestra je platila mešanca boxera 1500$ u USA. Reče da je to vrlo povoljno tamo.

 

zato i dolaze ovde razni kupe cela legla i preprodaju

 

u najnovijim vestima kiki postala cacib

(nije al kao, ajd se pretvaramo i ja i vi da jeste, znam da je to neki prestiz za kucice a ona je sve samo ne za takmicenja)

 

kiki cacib

uzasno mi nedostaje, poludecuuu

Edited by InvisibleLight
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, iDemo said:

Covid-19 cena...

 

Ima mnogo faktora kod cene, baš mnogo.

Sezona izložbi je osakaćena, skoro da je nije ni bilo pa su mnoga skupoceno planirana i realizovana parenja i legla uterala odgajivače u propast. Samo onaj ko je imao izvozne kanale je mogao nešto da profitira.

 

Aj da prikažem i moju matematiku: 

Pre tri godine sam vodio aritmetiku kod prvog i jedinog (za sada) Šivinog legla. Okotila je 7 štenaca i jedno mrtvorodjeno. Dva su uginula u prvih nekoliko dana, ostalih 5 je očuvala sasvim solidno i uspešno. Od samog početka, planiranja izbora mužjaka i studiranja rodovnika raspoloživih mi mužjaka do parenja utrošio sam 6 meseci na proučavanju rodovnika.  Tražio sam poklapaanje na meni omiljenog šampiona rase Rajdera  http://www.pedigreedatabase.com/american_staffordshire_terrier/dog.html?id=818553-builders-best-heavenly-rider-long-step

 

precizno me je sve do trećeg njihovog meseca koštalo 1200e.

Od prodaje štenaca sam "jedva" izvukao 400e.  Jer nisam ja neko ko je važan u tom svetu, nepoznat sam, tržište prezasićeno mojom rasom itd ...

Svi su štenci u dobrim rukama završili, jedan je kod mene ostao, svi su živi i zdravi, čekamo novu sezonu i nadamo se boljem.

To sa štancovanjem pasa, falsifikovanjemm rodovnika itd,... moraće da se sredi kada se srede i druge stvari u ovoj zemlji.

 

shiwini stenci.jpg

  • Wub 4
Link to comment
Ma meni je sasvim ok da za rasne pse traže od 800 do 1500€, ali ovo je mešanac. I pri tome je to da je otac maltezer pretpostavka, ne zna se baš sigurno...
Pa to je meni upalo u oči...
Ovo za rasne, rodovnici itd. meni može da se ne sviđa ali tu ima dovoljno realnih inputa...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, aram said:

Ma meni je sasvim ok da za rasne pse traže od 800 do 1500€, ali ovo je mešanac. I pri tome je to da je otac maltezer pretpostavka, ne zna se baš sigurno...

Imas posl.decrniju modu mešanja sličcnh rasa/veličina pa sad imas legitimno rasa maltišon(maltezer  x bišon), morky (maltezer x yorki), mal-ši (maltezer x shi tzu) i sl i slađi su od svih

Svejedno, štenci su 500evra, ovaj te pljačka

Link to comment
9 hours ago, InvisibleLight said:

kiki cacib

Imao sam kolegu na faksu - taj je sav bio samo za pse.

Na kraju smo ga prozvali "3-put cac, jednom cacib" sto je njemu bio kompliment jer je jedan od njegovih kerova zaista bio taj/takav.

Mis'im - jedno je sto moras (faks, profesija, pos'o) a drugo sto ti je hobi... :)

 

Link to comment
11 hours ago, aram said:

pa radije ću da udomim nešto iz rumunije ili grčke...


Moja Rumunka preporučuje da udomiš neku njenu rodbinu. 🙂

Mogu i da preporučim organizaciju, imaju i nemački ogranak. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tolaa said:


Moja Rumunka preporučuje da udomiš neku njenu rodbinu. 🙂

Mogu i da preporučim organizaciju, imaju i nemački ogranak. 


do, please! samo moja žena insistira da bude malecko, da možemo da ga nosimo u kabinu aviona. neće ni da ga ostavlja, ni da ga tura u prtljag...

Link to comment

treba mi pomoć

@zmanic ili neko drugi ko se razumetm

 

rođaci imaju malog džek-rasela, ja mu često dajem kuvani obrok (živimo u istom dvorištu)

prvo smo konstatovali da ne može da jede svinjetinu ni prasetinu, jer je posle obroka sa tim mesom skoro pa redovno povraćao

sada sam ja donela jagnjeću jetricu sa sela, skuvala je sa malo pirinča i šargarepe i on i to povrati, posle se ponaša sasvim normalno, ništa mu ne fali

 

e sad, povraćeni sadržaj uopšte nije svaren, komadići šargarepe isto, iako je sve kuvano, malac je izgleda i dosta halapljiv i ta hrana je samo progutana

ne treba da napominjem da je sve to sveže, ja bih ladno to jela

 

za sada, samo ne povraća kada se taj obrok skuva sa piletinom, ali meni to prosto neverovatno, tj da je pas intolerantan na svinjetinu i na jagnjetinu :sad:

Link to comment
18 minutes ago, zmanic said:

prvo kod veterinara, ozbiljnog

najverovatnije su gliste ili neki drugi paraziti u pitanju, halapljivost kod štenaca odgajsnih u leglu je uobičajena u tom uzrastu

hvala

nije štenac, ima četiri godine, ali je baš halapljiv kada mu se nešto dopada

 

i da,

granule nikada ne povrati

i sad mi reče njegova vlasnica da pije tablete protiv unutrašnjih parazita

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...