Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

On 17.11.2020. at 11:27, aram said:

pa radije ću da udomim nešto iz rumunije ili grčke...

ja imam iskustvo i sa azilom i sa rasnim leglom. kod azila je problem sto nemas pojma sta uzimas narocito ako uzimas nekog sa 6 + meseca koji je proveo neko vreme na ulici. do stenadi je bar u ch iz azila vrlo tesko doci. ovde su cene rasnih i do 3000 chf, ono sto sam ja video, ne bi me iznenadilo da ima i za vise. mi smo dugo razmisljali da ponovo uzmemo iz azila, ali smo odustali. kontrole uzgajivaca su prilicno ostre i sistem je bas uredjen i dobro funkcionise. treba dosta resarzirati i naci dobrog cija legla nisu godinama unapred rezervisana. uzimas klinca kome znas roditelje i u kojim uslovoma je proveo prvih 8-10 nedelja kada se obicno uzima. sto je vrlo vrlo vazno. ne dajem savete, ali ne potcenjivati sve to i ne ici spontano i sto pre, nego ako je moguce uz dosta razmisljanja, vaganja videti gde i pod kojim okolnostima je provodio prve nedelje. dosta se uzima spontanl bez neke vece pripreme, ali se radi o zivom bicu sa kojim ce se provesti narednih 12 + godina, zajednickog zivota. ali i pored svega toga, azil je uvek vece "dobro delo."

  • +1 1
Link to comment
ja imam iskustvo i sa azilom i sa rasnim leglom. kod azila je problem sto nemas pojma sta uzimas narocito ako uzimas nekog sa 6 + meseca koji je proveo neko vreme na ulici. do stenadi je bar u ch iz azila vrlo tesko doci. ovde su cene rasnih i do 3000 chf, ono sto sam ja video, ne bi me iznenadilo da ima i za vise. mi smo dugo razmisljali da ponovo uzmemo iz azila, ali smo odustali. kontrole uzgajivaca su prilicno ostre i sistem je bas uredjen i dobro funkcionise. treba dosta resarzirati i naci dobrog cija legla nisu godinama unapred rezervisana. uzimas klinca kome znas roditelje i u kojim uslovoma je proveo prvih 8-10 nedelja kada se obicno uzima. sto je vrlo vrlo vazno. ne dajem savete, ali ne potcenjivati sve to i ne ici spontano i sto pre, nego ako je moguce uz dosta razmisljanja, vaganja videti gde i pod kojim okolnostima je provodio prve nedelje. dosta se uzima spontanl bez neke vece pripreme, ali se radi o zivom bicu sa kojim ce se provesti narednih 12 + godina, zajednickog zivota. ali i pored svega toga, azil je uvek vece "dobro delo."
Da vidiš, to je opet zanimljiv "uvid".


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Postoje i posude za hranu za halapljive pse, ima po pet shopovima, pogledajte:

 

https://www.petmarket.rs/trixie-posuda-za-halapljive-pse-bela.html

 

https://www.google.com/search?q=Posuda+za+halapljive+pse&sxsrf=ALeKk01PHvjvqYJe3iOwEmMt1x_uM1meug:1605866649208&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiOuLq575DtAhWGDuwKHeFPC5kQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1094&bih=476

 

Nekada se to rešavalo tako đto se u veću posudu za hranu stavi neka velika keramička ili čelična kugla koju pas ne može da proguta.

 

PS

Vadili su se kuglični lageri iz dizalica i lokomotiva

Edited by zmanic
  • Hvala 1
Link to comment

Moram da nabavim neku bas tešku posudu iz koje će jesti jer mi mase sa polupraznim camcetom po kući i namerno prevrće ako nece tu hranu nego nešto ukusnije. 

Ovo odvlači iz kuhinje i prosipa jer bi rodja hteo stejk na primer. 

 

Znam... Razmažen... Al moze mu se. Moj je :laugh:

 

IMG_20201120_115634__01_copy_1024x712.jpg

  • Haha 1
Link to comment

ponovo se pojavilo neko štene na komšijinom placu. malo i mršavo. hranićemo ga do daljeg.

 

najpre sam petka našao na tom placu, nedavno onih šestoro nesrećnika, sada ovo.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...