Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Saru smo dobili u kompletu sa šugarcem u usima, to je izlečeno ali su joj ostale jako osetljive usi 

nikad nisam sipala hidrogen, niti bilo šta osim Otifree rastvora

https://www.pet-centar.hr/vetoquinol-otifree-otopina-za-ispiranje-usiju-pasa-i-macaka-160ml.aspx

to stalno imam u kuci, cistim joj sama najvise 1mesecno, na 3-4 meseca je vodim na trimovanje i tada joj i uši ociste temeljno

bris je uvek bio čist ali njoj je iscedak (cerumen) iz tog jednog uveta uvek tamno braon, skoro crn i ume pakleno da smrdi ako se zapusti

što se dlaka tiče, ako ih ima treba da se čupaju, probala sam na razne načine, i pincetom, za sada mi je najbolje kad navučem one hirurške rukavice da dlaka ne isklizne, i onda koliko mogu da uhvatim prstima počupam

ona sve te aktivnosti mrzi, osim onog dela kad ubacim sredstvo u uši pa joj gnjavim ušni kanal da se što bolje odmasti, e to obožava

 

kad popino prase uđe u uvo, zašta treba sekund kako mi se čini, moji psi su mahnito mahali glavom, bez prestanka, ako odmah ne vidiš prase i izvadis ga pre nego što ode preduboko treba što pre da se ide kod veta,

sranje koje može da napravi popino je ogromno

 

Link to comment

isla sam do veta i pokupila tresaderm

 

bas mu je bolje od toga ali meni losije jer sam tih 12 milja (skoro 20km) vozila skoro 2 sata!!! odlepila sam. odlepila! prvo je ceo holivud bulevar bio zatvoren, zatim na svakom cosku blokirane ulice od gradjevinara, pa vatrogasci...pa u tri lepe materine. dok sam dosla do veta vec sam bila na ivici za smirenje nesto da uzmem. sad znam sta mu daju za uvo, pa cu od sada uvek da kupujem iz obliznje psece radnje a ne da se drkam do sherman oaks. ko od zemuna do pa do labudovog brda

 

popino prase iliti fox tails na engleskom 

interesantno da je uvek neka zivotinja u pitanju :) bas me zanima kako se na drugim jezickma kaze :D

Edited by mustang
Link to comment
23 hours ago, mustang said:

isla sam do veta i pokupila tresaderm

 

 

sad sam pogledao sta je ovo,neomicin i dexametazon,,kao kapi za oci  :) ok je ta kombinacija ali deluje samo povrsinski sto je u tvom slucaju "popinog praseta" verovatno dovoljno

Link to comment

Treba mi preporuka za veterinara u Beogradu, za neurološki pregled psa.

Pas (7 godina) povremeno gubi ravnotežu (prepliće nogama), naročito ako trese glavom. Prvi napad je bio pre oko mesec dana, večeras se ponovo desilo.

Link to comment

Mešanka, udomljena sa ulice, vrlo verovatno ima nemačkog lovnog terijera u srodstvu.

Guglao sam o ataksiji, to je baš širok skup stanja.

Posle prvog. kraćeg napada pre mesec dana smo bili kod našeg redovnog veterinara, nije mogao da nađe ništa što bi moglo biti uzrok. S druge strane, nadam se da je za veterinara neurologa ovo manje-više rutinska dijagnoza...


Hvala, probaćemo sa veterinarskim (ili nekim drugim ako bude još preporuka), čim se vratimo u Beograd.

Link to comment
13 hours ago, Frile said:

Treba mi preporuka za veterinara u Beogradu, za neurološki pregled psa.

Pas (7 godina) povremeno gubi ravnotežu (prepliće nogama), naročito ako trese glavom. Prvi napad je bio pre oko mesec dana, večeras se ponovo desilo.

sestrin pas ima takođe nekih neuroloških problema. još ga nisu vodili, ali su se raspitali i svi(i kučkari i veterinari) preporučuju izvesnog zorana lončara koji radi u ordinaciji novak u veselina masleše. ona je tad takođe čula da dr ima nameru da otvori svoju ordinaciju, sad da li je to uradio u međuvremenu ne znam

Link to comment

ovaj moj fasovao papilome. doktor kaze ako se razmnoze do sutra da ga dovedem. a ako ostane tih 5 komada (sitni su) da ce proci za par meseci. kako da mu podgnem imun sistem? jos je mlad. na primer BFF je ima crvenu stolici i njemu nije bilo nista.  

 

nece jaja da jede, sad vise nece ni sargarepu i jos neko zelenilo, jede teletinu i piletinu i beli prinac plus lize vitamine za mlade pse. i sto senofrebe od mene kad ja jedem. 

Link to comment
On 29.6.2018. at 11:18, kud u maglu Simoviću said:

sestrin pas ima takođe nekih neuroloških problema. još ga nisu vodili, ali su se raspitali i svi(i kučkari i veterinari) preporučuju izvesnog zorana lončara koji radi u ordinaciji novak u veselina masleše. ona je tad takođe čula da dr ima nameru da otvori svoju ordinaciju, sad da li je to uradio u međuvremenu ne znam

 

Dobili smo preporuke za Novaka i od komšija čiji je pas bio kod Lončara. Pregled zakazan za ponedeljak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...