Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

44 minutes ago, aram said:

ode upišulja...

 

39041987_10214725127474343_1787121361991

 

jebi ga, crvi su bili previše. makar je poslednjih nekoliko godina proživela okružena ljubavlju.

:sad:

Link to comment

E, ljudi, jeste i tuga, ali je i divna priča. Ninu su moj kolega i njegova devojka pokupili iz napuštenog fabričkog kruga u kome je bila pas-čuvar celog svog života. Tad je vet procenio da ima oko 13 godina, bolesne bubrege, jetru i srce, da je preživela najmanje jedan šlog... Od tada je tri godine proživela kao ljubljen, mažen i pažen kućni ljubimac. Da ne bude zabune, kod njih, mi smo bili tzv. zamenski roditelji, čuvali je kad oni putuju i sl. 

Što je doduše bivalo jednom mesečno na nedelju dana...

Link to comment

bas je bila lepa, shecher slatki :heart:

 

 

pripisivanje ljudskih osobine psu koji to ne poseduje. nije mi jasna ta antrowhatever ali mogu da razumem iscudjavanje ljudi kada se obracam psu sa sine i nacin na koji pricam sa njim. da se brinem za te ljude i njihove osecaje ne bih se tako ponasala. sta je moralno a sta ne? da li pas treba da bude na kaucu, da li treba da je van kuce i tako dalje...

zasto se ljudi opterecuju time? neka svako radi kako hoce dok god se ne ugrozava zivot i kvalitwt zivota. 

 

kuckari mi cesto zamere sto nemam autorativan stav prema ivanu. na primer...sedim na kamenu... i on dodje u sred igre i namerno me pocupa za rep....popizdim momentalno....i krenem da se svadjam sa njim ‘sta me cupas, ne diraj me, boli...’ i ako vidim da nastavlja, ustanem i pocnem da ga ignorisem. dodje mu iz dupeta u glavu pa sedne ispred mene i krene da me lize da se izvinjava. 

on dosta zna upravo zato sto mu pricam i ponavljam.  kao malom detetu. 

 

dajem primer...fontana je udaljena 50m od kamena/klupe na kojoj obicnom sedim. vidim da mu jezik ispao i kazem mu ‘idi pij vodice...go get some water’ (razume oba jezika)....ode sam i ceka da mu neko pritisne dugme da pije. 

 

ili kad se nesto vrti ispred mene...pomeri se...on se pomeri

 

moj cilj je da mu prosirim karakteristike na ovaj nacin vaspitavanja. za sad sam vrlo zadovoljna osim sto to ponekad bode oci drugim ljudima. 

Link to comment

najsladje mi kada nesto jedem a vidim dolazi da proba da prosi...a svoju hranu samo liznuo...dignem obrve i kazem mu “vozi”...i on samo skrene od mene i krene da se bavi necim trecim :laugh:

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...