Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

najvise me muci ovo sto pisa po kuci i dalje. i za to imam izgovor :)....kada je sam sa mnom ne radi to jer ga setam na svaka 3-4 sata. cim dodje drugi pas, to se prepishava jedno preko drugog i cim nam dodju gosti odmah pusta. da li ih overava ili markira teritoriju nemam pojma. imam fore jos ovaj mesec da mu objasnim da to ne radi, ako ne funkcionise mojom metodom onda cu ili kavez ili ozbiljnija dresura (verovatno to ja sebe tesim)

 

Naravno da nema šanse ako je u igri još jedan pas (ili više njih), sve što je naučio ide kroz prozor. :)

Link to comment

uglavnom. stavim mu samo kad prelazimo ulicu ili ga ponesem ili kad naidju nervozne civave jer nema jos strah od pasa.

 

zna i na srpskom i na engleskom komande, cak i nekoliko svojih imena od ajvan, ivan, shabane, konju ali najvise i najbrze reaguje na bebo ili mamina bebo :) mislim da ce uskoro i na lepoto da se odaziva. naucio je i da skoci na krevet iako moze tek iz 5tog pokusaja. zna gde mu je njegov mali krevet, mesto (ispod stola), ne chupaj, naucila sam ga da sedne na komande sedi, sit i ruka kao stop (za svaki slucaj ako smo negde na bucnom mestu), polako, stay, stani, da ode po lopticu...ne mogu trenutno vise da se setim, umorna sam. to je sa moje strane a sta ga je muz naucio nemam pojma ali ga on uopste ne vodi na povocu i vodi ga u park iako sam ja protiv jer jos nije primio neku poslednju vakcinu za stence. srecom te je hladno pa se te bakterije ne razmnozavaju.

 

a da, zna da i 'da obrisemo shapice' i dodje do pakovanja gde su vlazne maramice i onda se tu svadjamo oko maramica, on bi da ih cepa.

sad kad procitam sve ovo gore, pa dosta je on naucio za mesec dana, zar ne?

 

videcu kako ce da se ponasa na otvorenom, posle 7.mog kada budem na hiking krenula da ga vodim i tamo mogu psi bez povoca. u parku se igra sa drugim psima ali je ogradjeno i prati nas ako se udaljavamo. mislim da ima neki strah da ga slucajno ne ostavimo. i nije jos nikad ostao sam u stanu. to ce tek biti haos.

Edited by mustang
Link to comment

odlican je. al stvarno ne ocekuj od njega ono za sta nije sposoban zato sto je mlad. ko sto od ljudske bebe ne ocekujes da sedi sa 4 meseca, il da se navikne na nosu sa 6. polako, budi strpljiva. 

za kontakte s drugim psima pre zadnje vakcine i izvodjenje van, kod nas je to zabranjeno, mislim, veterinari su jako strogi po tom pitanju...

Link to comment

:D  :D 

znam ih par, vlasnik koji uzme bordera , a nije spreman da radi sa njim je nagrabusio, imaju previse energije i ineligencije

mnogi se pale na te super pametne rase, a nisu sposobni da ih imaju (ista stvar i sa `opasnim` rasama)

 

ja sam se jedno vreme lozila da mi uzmemo jednog, srecom drugarica me preduhitrila, nase jaze mi potrose svu energiju (i tako vec 11g) border bi me sahranio :D

Link to comment

Srecom, na mnogim mestima ima upozorenje sa informacijama o tome sta znaci biti vlasnik border kolija. Pa ipak, u Americi postoje posebni prihvatni centri koji se bave rehabilitacijom i udomljavanjem napustenih border kolija.

Link to comment

Poštujem boreder kolije, ali ih ne volim ni najmanje. Ti čupavci ne praštaju.

Pre dve godine mi je jedan bukvalno pocepao dlan leve ruke na pola, dva dana pošto sam mu spašavao život celi dan.

Link to comment

Ovoj mojoj drugarici su noge skroz modre, žena je brza kao metak ali nedovoljno za svog psa, kad treniraju svaki čas je štipa za nogu jer šizi od njene sporoće ????????

Krelac, inače po svemu drugom je mnogo dobar

Edited by Sara
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...