Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Čekaj to je legendarna fotelja?

 

....shit has hit the fan...

Nije. Mada je i ova fotelja legendarna na svoj nacin, kao i sve sto kupis na ostrvu. 

 

Walle, razbicu te.

Edited by Majo
Link to comment

veliki, lepi ali kratko žive. 6-8 godina.

Inteligentni, odani, veoma dobrocudni, ali na zalost, ovo za zivotni vek je tacno. Fascinantno je kako pas (mislim na rasu) koji je prvo odgajen za ratovanje, a onda za lov na vukove i medvede, moze da bude tako ljupko i miroljubivo stvorenje.

Link to comment

veliki, lepi ali kratko žive. 6-8 godina.

 

koliko god da zivi pas, uvek je kratko...

 

kako je s tim kratkozivecim rasama, da li neko zna, je l oni umiru zdravi, u najboljim godinama, ili pocnu da stare sa 4 i sa sest su vec starci, ko drugi psi sa 12? 

 

 

@ frenk   kod pasa je pravil sto veca rasa, to krace zivi, sto je atipicno za zivotinjski svet u kom vazi pravilo sto veca zivotinja, to duzi zivotni vek. zaboravila sam zasto je tako kod pasa. 

Edited by darling
Link to comment

Irish wolfhound. Ne znam zasto zive tako kratko, mozda ima veze sa velicinom, preko 2 metra kada se usprave na zadnje noge. A moguce da je u pitanju genetika. Do devetnaestog veka su se koristili iskljucivo za lov na vukove, medvede i jelena, a sa nestankom suma i divljaci i oni su bili pred izumiranjem. Meni nije jasno kako rasa sa takvim pedigreom moze da sada vazi za najneagresivniju. Cak i zlatni retriveri mogu da budu agresivni, ali, sad sam malo gledao, nisam nasao nigde zabelezeno da je wolfhound pokazao znake agresivnosti, ako izuzmemo pokusaje da se uvali nekome u krilo ili svadju sa vlasnikom oko mesta u fotelji.

Link to comment

Meni nije jasno kako rasa sa takvim pedigreom moze da sada vazi za najneagresivniju.

 

Takvi su i bernski planinski, a prvobitna namena im nije baš bila za ukras. :)

Link to comment

Sedim u kolima i vidim pitbula kako trci ispred i posle 10 metara kreca da kida neko drugo jadno kuce koje neki dekica seta. Utom se pojavljuje gazdarica pitbula i histericno vristi i pokusava da odvoji pitbula. Dekica isto pokusava, dize pibulu zadnje noge. Srecom uspeli su da ga odvoje. Nisam bas siguran da ce drugi pas preziveti, ali pitbul definitivno ne treba da dozivi sutrasnji dan. I gazdarica bi mogla da popije koju krivicnu. Ceka se sledeca zrtva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...