Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

vido sam nekidan tog irskog vucjeg. iz daljine je izgledao kao kakav strokavi retriver kog seta neka niza osoba, medjutim kako sam se priblizavao, bilo je jasno da nesto nije u redu :D

ogromna somina, pritom presladak

Link to comment

pitanjce koje na koje i ne znam bas dal moze da se da odgovor ovako preko neta, elem...

 

pas je trasnportovan avionom pre 3 nedelje i bio je na nasu radost i veselje skroz ok, bez preterane traume i stresa. prosle nedelje sam odjednom primetila neku povecu krvavu, skorenu ranu na desnom uhu, skoro na samom bocnom obodu uha, ne duboko unutra.

kupila penu za dezinfekciju i time namzala par puta, sto ej uklanjalo dosta krvi skorene ali je ostala neka skorena struktura na povrsini.

 

odvela kod veterinara u utorak koji je pogledao i posle pitanja dal zivi u dvoristu (ne), sa drugim psima (ne) ,zakljucio da NESTO postoji ispod ali da to ne mozemo da vidimo dok se ne otklone spoljasna bakterijska i gljivicna infeckija. to ispod moze po njegovim recima biti rana od ogreba, udarca u toku pomenutog transporta, ujed neki ili cak i tumor (!!!)

Dao mu je antibiotik i kremu (antibakterijski, anti yeast, antigljivicni mix) i rekao da vidimo kako izgleda nakon 10 dana tretmana. namazala sam mu kremu prvi put u utorak ujutru i vec u utorak vece videla da je sva skrama nestala ali da se sad tu namazi dosta veliki otok.

 

dal se tripujem ili ne, cini mi se da ga pre kreme nije ni bilo?! ili ga samo nisam videla!? crvenkast je, velicine je onako pola malog prsta i u obliku slova U, jer prati jedan nagib uha. jako mi lici na sliku hematoma kad guglam hematom na usima pasa.

jel video nekad nesto slicno? 

sad se pitam ja dal cekati tih jbnih 10 dana il da ga lepo ja vec sutra opet kod veta?!

 

 

prvi put u zivotu ima tako nesto, a i ne znam koliko je dobar ovaj vet... biran je po principu googlemapsa i nemam nikoga da mi preporuci dobrog veterinara. Sve mi to jos dodatno otezava odluku.

bah!

То не би требало да буде нешто страшно по твом опису. Највероватније се пас чешао и раскрварио, а како је специфично место, испод красте се накупила лимфа која на тој кривини хрскавичавог дела уха делује као велики оток. Само премазуј са нечим што ти препоруче и биће добро, то је и мој пас имао. Да ли има неугодан мирис из ува?

Link to comment
  • 2 weeks later...

eno moje milice brittany, pametnice, uh...naj naj bice na svetu...to nije pas!

a i welsh springer spaniel :)

 

btw, od kada su dalmatinci pametni?!? to je idiot pas. ili su vlasnici idioti pa prenose ponasanje na njih. oni kao sto su bokseri treba na levo da gledaju. lepi su psi ali samo za posete :)

i drago mi je da je buldog skroz u desno... ta inteligencija mi tek nije jasna...i ne mogu da nadjem civavu. ko izmisli te nadrkane pse...samo laju !

Link to comment

koji je ono čudan bezimeni zeleni pas desno od papillona a levo od border kolija? (gornji desni kvadrant slike)

 

deluje ko da ga je pravio macor :)

 

cudan pas sa tolikim brkovima ili su stavili macku namerno da nas zezaju

Link to comment

 ...  od kada su dalmatinci pametni?!? to je idiot pas...

 

Oduvek, samo se većina prema njima odnose kao prema plišanim igračkama i ne pruža im dovoljno vremena ni prostora.

Po meni je to jedna vrlo nervozna i pomalo autistična rasa, ali kada se ispuni fizičkim aktivnostima neverovatno odana, temperamentna i druželjubiva. Taj pas je kaskao sa konjsim zapregama i iza lovaca na konjima po celi dan, za njega je par sati lagane šetnje dnevno ništa, to ne znaju vlasnici.

 

PS

Moja komšika Lea je sa svojh 10-12 godina već nekoliko puta sasavala moje i komšijsko dvorište od sitnih lopova u sred noći.

Link to comment

ta tvoja je retkost.

 

 

moja Leposava, bretonka, Bog da joj dusu prosti, mi smo bile The One, bila je i lovac osim sto je blejala svuda sa mnom...pa je umela da aportuje usred kise metaka sto su nas par puta zadesile ...  zbog nje sam mogla bar dva puta da izginem a i da mi srce stane kad je uskocila u autobus da ide kuci (ko veli 'odjebi od te tvoje setnje') a ja ostala na ulici.

 

 

 

 

...i sada cu da pustim suzicu ... nedostaje mi

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...