Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Danas mi Sunčica skratila život jedno 5 godina. Šetamo u donjem gradu, ko i svaki dan. Pustila sam je naravno, puštam je tamo već skoro pola godine, nikad nije ni pogledala u pravcu druma a kamoli krenula ka tamo. Danas jurca ona okolo, blentavi se, nije baš imala mnogo društva za igru. I samo se odjednom okrene kad drumu i zaždi prema kuli Nebojši. Bolelo ju je uvo što ja urlam da stane. Samo srećna okolnost da u momentu dok je pretrčavala nije bilo saobraćaja ju je spasla. Kad je prešla put, stala je i sačekala me. Isekla sam se na komadiće. Sad mi je frka da je puštam tamo ikad više, ne znam gde da je vodim na jurnjavu. Mislim, ima jedan ograđeni parkić na donjem Dorćolu, a ni Taš mi nije preko sveta, ali sve je to penis u odnosu na donji grad.

Link to comment

i mojoj drugarici je pas uradio istu stvar, vise ga nije vodila na donji kalis. 

do 9 ujutru imas ceo gornji kalis na raspolaganju. 

 

Da da, ujutro smo tamo :) Volim gornji, osim što u to vreme kad mi šetamo čistači obično još nisu prošli i ima jako mnogo smeća (ostaci hrane, razna ambalaža), pa me nervira što to Sunčica jede. Ali dobro, manje zlo.

Link to comment

pusti smece, uzivajte u tome sto nema ljudi. :)

 

i moj pas sve redom jede. sreca u nesreci sto ne znam dal sam ikad cula da su psi trovani na kalisu. tako se tesim :(

Link to comment

pitanjce koje na koje i ne znam bas dal moze da se da odgovor ovako preko neta, elem...

 

pas je trasnportovan avionom pre 3 nedelje i bio je na nasu radost i veselje skroz ok, bez preterane traume i stresa. prosle nedelje sam odjednom primetila neku povecu krvavu, skorenu ranu na desnom uhu, skoro na samom bocnom obodu uha, ne duboko unutra.

kupila penu za dezinfekciju i time namzala par puta, sto ej uklanjalo dosta krvi skorene ali je ostala neka skorena struktura na povrsini.

 

odvela kod veterinara u utorak koji je pogledao i posle pitanja dal zivi u dvoristu (ne), sa drugim psima (ne) ,zakljucio da NESTO postoji ispod ali da to ne mozemo da vidimo dok se ne otklone spoljasna bakterijska i gljivicna infeckija. to ispod moze po njegovim recima biti rana od ogreba, udarca u toku pomenutog transporta, ujed neki ili cak i tumor (!!!)

Dao mu je antibiotik i kremu (antibakterijski, anti yeast, antigljivicni mix) i rekao da vidimo kako izgleda nakon 10 dana tretmana. namazala sam mu kremu prvi put u utorak ujutru i vec u utorak vece videla da je sva skrama nestala ali da se sad tu namazi dosta veliki otok.

 

dal se tripujem ili ne, cini mi se da ga pre kreme nije ni bilo?! ili ga samo nisam videla!? crvenkast je, velicine je onako pola malog prsta i u obliku slova U, jer prati jedan nagib uha. jako mi lici na sliku hematoma kad guglam hematom na usima pasa.

jel video nekad nesto slicno? 

sad se pitam ja dal cekati tih jbnih 10 dana il da ga lepo ja vec sutra opet kod veta?!

 

 

prvi put u zivotu ima tako nesto, a i ne znam koliko je dobar ovaj vet... biran je po principu googlemapsa i nemam nikoga da mi preporuci dobrog veterinara. Sve mi to jos dodatno otezava odluku.

bah!

Link to comment

Nisam videla ništa slično, ali na osnovu svog iskustva s različitim psećim boljkama, mislim da bi trebalo da sačekaš bar nedelju dana i daš šansu propisanoj terapiji da odradi svoje, osim u slučaju da primetiš pogoršanje. 

Link to comment

Ne znam ništa konkretno da ti kažem sem da predložim da nađeš još veterinara i čuješ njihova mišljenja.

 

Moj utisak je da veterinari koji imaju puno iskustva rutinski rešavaju ovakve stvari. Na tvom mestu bih obišao lokalne azile za pse, i raspitao se koji veterinari rade za njih. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...