Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Suna već drugo jutro za redom kad ustenemo počne da kašlje, kratko i isprekidano. Juče sam mislila da je nešto progutala pa joj se zaglavilo u grlu, tako izgleda, kao da pokušava da iskašlje nešto. To kašljanje traje 4-5 minuta, onda prestane. Inače je sve OK, jede kao luda, vesela je, juče divljala ceo dan napolju, njuškica hladna, itd. Je l ima potrebe da je vodim kod veta?

 

Vodi je kod veta, postoji neki pseći kašalj, prenosi se sa psa na psa, isto kao kod ljudi. Nema veze sa otvorenim prozorom. Lako se leči.

Baš tako izgleda, kao da pokušava da iskašlje nešto.

 

Ja sam dugo mislio da vlasnici pasa preteruju, ma kakva upala grla, svašta, kad ono zaista,  tek kod trećeg psa sam otkrio da to zaista postoji.

Link to comment

ako se nastavi, vodi je. kasalj kod pasa ne mora biti samo zbog respiratornih problema, vec i od glista, srcanih problema i sl. 

 

btw 

 

 

Poljski imigrant optužen za zlostavljanje šteneta pit bula osuđen je na novčanu kaznu od pola miliona dolara i moraće da provede 55 godina u zatvoru. Ovo je vest koja je konačno obradovala ljubitelje životinja širom sveta…

1397388837l1.jpg
 
 

Okružni sud u Bostonu dokazao je da je Radoslav Artur kriv po 11 tačaka optužnice, prema kojima je optužen za brutalno zlostavljanje životinje. Osuđen je na 5 godina zatvora za svaku tačku optužnice. Štaviše, sud je odredio da visina njegove kaucije iznosi čak pet miliona dolara.

Radoslav je optužen za mučenje šteneta po imenu Dou. Nakon što je štene pronađeno u teško povređenom stanju, nadležne službe su morale da uspavaju namučenu životinju.

pitbul21.jpg

Dokazano je da je, nakon što je postao vlasnik, izgladnjivao, izbo, palio i tukao štene pit bula. On je više puta napadao i povređivao nevinu životinju, koristeći čak i neke srednjovekovne tehnike mučenja, izveštavaju strani mediji.

Ova vest obradovala je ljubitelje životinja širom sveta. Građani Bostona okupili su se oko Okružnog suda kako bi podržali ovu odluku. Mnogi su nosili majice sa slikom šteneta i kroz suze dočekali pravdu.

Iako šteneta više nema, ova presuda je istorijska u zaštiti životinja... Kazne vremenom postaju sve veće!

 

Link to comment

Meni je čudno to što kašlje samo prvih 5 minuta nakon buđenja/ustajanja iz kreveta. Juče sam bila s njom ceo dan, nije sa nijednom posle zakašljala.

Link to comment

Isto tako je bilo i sa mojim kučetom, kašljala je samo jednom ili dvaput dnevno. Doduše stalno glođe grane u šetnji, mislili smo da je od toga. Onda smo se setili da smo tih dana u šetnji čuli od ostalih vlasnika kako su neki drugari imali upalu grla pa ipak i mi posetismo veterinara. On reče  da je upala grla, nije jaka pa joj neće trebati inekcije nego smo joj davali neke tablete. Ne sećam se više, bilo je to pre par godina, brzo posle udomljavanja.

Link to comment

Suna već drugo jutro za redom kad ustenemo počne da kašlje, kratko i isprekidano. Juče sam mislila da je nešto progutala pa joj se zaglavilo u grlu, tako izgleda, kao da pokušava da iskašlje nešto. To kašljanje traje 4-5 minuta, onda prestane. Inače je sve OK, jede kao luda, vesela je, juče divljala ceo dan napolju, njuškica hladna, itd. Je l ima potrebe da je vodim kod veta?

 

Suna dobro, ne kašlje više. 

Link to comment

dakle ja definitivno imam psa kretena..juce cistim za njom,ima jedan deo u zadnjem dvoristu gde se sama smestila da obavlja nuzdu,i vidim u stolici nesto drecavo roze,na prvu se prepadnem kad pogledam bolje ono balon,drecavo rozi balon sa decijeg rodjendana od nedelje je pojela  :isuse:  pa mislim stvarno..

Link to comment

Suna dobro, ne kašlje više.

proslo samo ili si nesto radila? ja sam tako imao frku sa lobelijinom jutarnjom kiselinom dok nisam poco da joj dajem neke biskvite tacno pred odlazak u krevet.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ma kreten...ima parce naandzaste cigle koju je moj mali sestric dovukao jer crta po betonu izlazim iz kuce juce i vidim nju na sred dvorista zagrlila to parce i zvace ga  :isuse: ...dakle NEMA sta ne pojede,apsolutno nema...trebala sam zapisivati..od drveta,daski i cepanica preko komsijske fasade,ove nase svakodnevne predmete tipa cipele,papuce,klompe,otirace,museme,cvece da ne pominjem..

Link to comment

proslo samo ili si nesto radila? ja sam tako imao frku sa lobelijinom jutarnjom kiselinom dok nisam poco da joj dajem neke biskvite tacno pred odlazak u krevet.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

Samo je prošlo. Mislim, nadam se da je prošlo, dva dana nije kašljala. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...