Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

zar oko tog toplovoda nije bio neki zajeb u proračunu tipa da bi se voda ohladila od obrenovca do nbgda?

 

 

Један од разлога зашто Сава не леди јесте та топла вода.

Link to comment

Koliko znam nije: jos krajem 80-ih se ozbiljno radilo na tome, IWKA kompenzatori zamalo bili naruceni/kupljeni, ozbiljan posao je to trebao/mogao da bude...

Sta se posle dogadjalo ne znam, verujem da je politika uzela da mulja.

možda je to samo bio izgovor za obustavljanje i zatrpavanje rupa

a možda je i celokupna investicija preskupa i/ili neisplativa. doduše ne bi nam bio prvi put

Link to comment

možda je to samo bio izgovor za obustavljanje i zatrpavanje rupa

a možda je i celokupna investicija preskupa i/ili neisplativa. doduše ne bi nam bio prvi put

Ovako, po secanju: bila je izvodljiva, imala je smisla i sa tehnicke strane, pare su bile problem, posle, mislim na 90-te, sve je otislo u 3 lepe.

Ali se sa Nemcima radilo ozbiljno, taj deo sam ispratiotm, tako da u jednoj fazi cela stvar nije bila sminka ili prazna prica.

Link to comment

Taj deo ne znam, pricam o otprilike sredini 80-ih i ozbiljnim firmama: cenim da je sve posle, za vakta Covica i ostalih iz tog copora, bilo prica za narod, toplovodi, dzaba grejanje i ostali beogradi na vodi kroz cele 90-te i posle doduse...

Link to comment

Meni je pričao čovek, predstavnik neke švajcarske firme koja je u poslu sa pumpama za TENT, da je razgovarao tih nekih godina sa ljudima iz gradske uprave i oni njemu:

Ma to je pogrešan proračun to bi se sve oladilo ovo-ono...

On onda pogleda planove i kaže :

Pa gde su vam ovi uređaji, oni uređaji, znam da ste pričali da radite sa nemcima i ovim mojima...

A oni će:

Aaa neee to samo treba cevi da se postave, šta će nam ta skalamerija...

I tad je video da je đavo odneo šalu....

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Reci cu samo prokop i zeleni blok u produzetku terazijske terase

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ok za prokop, to je totalni promašaj, tu se slažem.

ovo drugo nisam ni videla. ideja verovatno nije bila loša ali nije dovoljno nešto izgraditi/napraviti, treba i održavati.

to se kod nas ne podrazumeva.

Link to comment

Mislio sam za onaj deo gusto naseljen izmedju kamenicke i recim balkanske sa stane i od narodngo fronta do principa.

 

To je neki sveti arhitekta 1947 npr, uneo u plan da spoji terasu i park kod dolaznog perona

 

To nije raseljeno ni tada, a kamoli moze sada kada bi moralo da se daje u milionima i desetinama da bi se isplatili vlasnici stanova.

 

Ceo deo propada jer niko nece da skine zeleno iz plana pa ljudi ne mogu nista da poprave, niti moze nesto da se gradi, ali je to projektovao dobrovi npr i niko ne da da se to promeni...

Link to comment

Mislio sam za onaj deo gusto naseljen izmedju kamenicke i recim balkanske sa stane i od narodngo fronta do principa.

 

To je neki sveti arhitekta 1947 npr, uneo u plan da spoji terasu i park kod dolaznog perona

 

To nije raseljeno ni tada, a kamoli moze sada kada bi moralo da se daje u milionima i desetinama da bi se isplatili vlasnici stanova.

 

Ceo deo propada jer niko nece da skine zeleno iz plana pa ljudi ne mogu nista da poprave, niti moze nesto da se gradi, ali je to projektovao dobrovi npr i niko ne da da se to promeni...

 

izvini nismo se razumeli.

 

da, to je dobrovićeva ideja iz 1923. za spajanje terazijske padine sa današnjim parkom luke ćelović.

zamišljeno je da zeleni pojas bude uži, ne proteže se do balkanske.

 

čak je postojao i veoma pompezan projekat kaskadnog spuštanja od terazija do karađorđeve, sve veoma frenč i raskošno.

 

na žalost, od te ideje nema ništa mada se meni dopada.

 

šta da kažem, planovi nisu sveto pismo i moraju vremenom da se menjaju ...

Link to comment

 

šta da kažem, planovi nisu sveto pismo i moraju vremenom da se menjaju ...

 

U Srbiji se geslo da planovi nisu sveto pismo revnosno postuje, ali tako sto se nesto upise u plan, pa se taj plan ne postuje sledecih 50 godina, pa se onda promeni plan koji se takodje opet ne postuje sledecih 50 godina...

 

Evo npr. BeLaM je u GUPu, tramvajske bastice na Bulevaru su tokom rekonstrukcije 2011. zapravo radjene tako da imaju dovoljnu sirinu da tuda prodje kompozicija lakog metroa (koja treba da ima standardni zeleznicki a ne uski tramvajski kolosek od 1m), a od BeLaMa se odavno odustalo i zvanicno, ali ce on ostati upisan u planu jos decenijama verovatno. Ili ako ne ceo projekat lakog metroa, onda njegovi restlovi (tipa propisane sirine tramvajskih bastica, ulice, i sl.).

Link to comment

Mislio sam za onaj deo gusto naseljen izmedju kamenicke i recim balkanske sa stane i od narodngo fronta do principa.

 

To je neki sveti arhitekta 1947 npr, uneo u plan da spoji terasu i park kod dolaznog perona

 

To nije raseljeno ni tada, a kamoli moze sada kada bi moralo da se daje u milionima i desetinama da bi se isplatili vlasnici stanova.

 

Ceo deo propada jer niko nece da skine zeleno iz plana pa ljudi ne mogu nista da poprave, niti moze nesto da se gradi, ali je to projektovao dobrovi npr i niko ne da da se to promeni...

A zato se ceo kraj tu raspada. Favele.
Link to comment

Jbt, zašto se maraton ako ga veċ mora biti ne igra nedeljom kada je za većinu koliko toliko neradni dan? Ima li neki baš baš razlog da to bude subota?

Možda subotari organizuju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...