Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Hvala na objašnjenju ali ja sam se na guraču vozio još kao klinac, na Tisi i u DTD kanalu. :)

 

Jesu li ih i tada zvali dodacima (na repu)?  -_-

 

 

Zatim mi je bilo čudno što putnički brod ima dodatak na pramcu kao i na repu. 

 

Link to comment

Nastavlja se sa megalomanskim luđenjem -> posle Teslinog tornja najavljuje se izgradnja ogromnog jarbola sas trobojku, bre!

 

 

Trobojka na visini od preko 100m uskoro nad Beogradom

Beograd -- U Beogradu će uskoro biti postavljen jarbol visine preko 100 metara, na kome će se vioriti srpska trobojka, pišu "Večernje novosti".

 

Stub će biti postavljen na usću Save u Dunav i trebalo bi da, zbog svoje visine, bude vidljiv iz gotovo svih delova prestonice.

Kako se navodi, cilj ovog poduhvata je jačanje kulta zastave, a očekuje se da se jarboli nakon prestonice, pojave i u drugim gradovima Srbije.

Inicijativa o postavljanju zastave potiče od premijera i novoizabranog predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pišu "Novosti", a on je od gradskih vlasti zatražio spisak lokacija gde bi zastava mogla da bude postavljena.

Odluka je doneta da se jarbol postavi između tržnog centra "Usće" i Malog ratnog ostrva, gde se nalazi baza Rečne flotile Vojske Srbije.

Gradski menadžer Goran Vesić potvrdio je da će se srpska zastava uskoro vioriti nad prestonicom i ukazuje na to da će postati jedan od prepoznatljivih simbola Srbije i Beograda.

"S obzirom na to da je u pitanju veoma ozbiljna građevinska konstrukcija, preduzeće Energoprojekt radi građevinski projekat", rekao je Vesić za Novosti.

On dodaje da će prostor uz desnu obalu Dunava, od Brankovog mosta do Zemuskog keja da bude pretvoren u moderan park sa sadržajima koji će privlačiti Beograđane.

Vesić je takođe naglasio da je to inicijativa da se u društvu stekne običaj postavljanja i poštovanja državne zastave.

Info B92

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Haos je neki u saobracaju , od mista na Adi do pinka sat vremena se klackam u busu, i dalje je guzva na sve strane, ima policije...

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment

 

On dodaje da će prostor uz desnu obalu Dunava, od Brankovog mosta do Zemuskog keja da bude pretvoren u moderan park sa sadržajima koji će privlačiti Beograđane.

znachi usrace zemunski kej celom duzinom.

 

jel mozemo da ponudimo da uzmu sve shto zele, od nas, od svakog, grada, drzave, pokretno i nepokretno, i samo nek idu negde, pa nek uzivaju u plodovima sakupljachkog rada, da se ovo sranje zavrshi? :unsure:

 

nas ni djavo vishe ne moze da spase <_<

Link to comment

Haos je neki u saobracaju , od mista na Adi do pinka sat vremena se klackam u busu, i dalje je guzva na sve strane, ima policije...

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Derbi
Link to comment

znachi usrace zemunski kej celom duzinom.

 

jel mozemo da ponudimo da uzmu sve shto zele, od nas, od svakog, grada, drzave, pokretno i nepokretno, i samo nek idu negde, pa nek uzivaju u plodovima sakupljachkog rada, da se ovo sranje zavrshi? :unsure:

 

nas ni djavo vishe ne moze da spase <_<

I to spektakularno će da zaseru.

Izgleda da su blokovi previše naslonjeni na savski kej pa ih to ne zanima.

Imam i naziv za ovo što buba kvotuje:

Operacija "Mrtvo Zelenilo"...

Link to comment

znachi usrace zemunski kej celom duzinom.

 

jel mozemo da ponudimo da uzmu sve shto zele, od nas, od svakog, grada, drzave, pokretno i nepokretno, i samo nek idu negde, pa nek uzivaju u plodovima sakupljachkog rada, da se ovo sranje zavrshi? :unsure:

 

nas ni djavo vishe ne moze da spase <_<

 

Jel ovo najava soldine gradnje po keju?

Link to comment

prvo napisala na hejtu ali cini mi se da je ovo tema

 

ne znam da li je ovo za hejt , ako jeste nisam nacisto ko je od ucesnika za hejt a ko nije

 

opstinska SNS vlast na vozdovcu je poslala dopis predsednicima kucnih saveta da opstina zeli da ucini nesto za svoje gradjane i poslala spisak od cc 10 stavki. ovi iz moje zgrade zaokruzili da hoce da nam se betonira prilaz zgradi, elem dousnik iz opstine javio da to nece da moze i da dolazi u obzir samo npr stavka br.6. tj zamena vrata na ulazu, a da su sve ostele stavke kamuflaza...

zamena vrata po ulazima je krenula po kraju ekspresno jos pre uskrsa, a kad su stigli do nas desilo se `moze al malo sutra`

zgradska uprava je odlucila da nece dozvoliti da nam se uvaljuje krs cak ni kao poklon i da ne damo nasu 40es godina staru legalnu kapiju za neki ilegalni krs, razlozi zbog kojih su vrata odbijena su manje vise ovi:

1. nije dostavljen nijedan papir ni garancija - kome da se zalimo ako se pokvare?!

2. los kvalitet (navodno) strucno lice (citaj majstor za pvc stolariju iz ulaza pored) tvrdi da za godinu dana ima da propadnu

3. neko je cuo da su tako nekom poklonili sanduce za postu, pa posle naplatili jer je samo prvih 50 bilo dzaba

4. nisu lepa i ne uklapaju nam se u ambijent (koji je btw rupa-nad-rupama) drugim recima kic

5. od alunijuma su i ne mogu da se vare

ne mogu da se setim bas svih argumenata, ali recimo da su ovo kljucni

nista ono poklonu se u zube ne gleda, nista sto je dzaba i bogu je drago??!!

na kapiju zalepili upozorenje da ce ukoliko neko bude pokusao da zameni nasa vrata biti krivicno gonjen jer to radi protiv volje i bez potpisa stanara

 

i tako, svaki dan neka zabava

Link to comment

prvo napisala na hejtu ali cini mi se da je ovo tema

 

ne znam da li je ovo za hejt , ako jeste nisam nacisto ko je od ucesnika za hejt a ko nije

 

opstinska SNS vlast na vozdovcu je poslala dopis predsednicima kucnih saveta da opstina zeli da ucini nesto za svoje gradjane i poslala spisak od cc 10 stavki. ovi iz moje zgrade zaokruzili da hoce da nam se betonira prilaz zgradi, elem dousnik iz opstine javio da to nece da moze i da dolazi u obzir samo npr stavka br.6. tj zamena vrata na ulazu, a da su sve ostele stavke kamuflaza...

zamena vrata po ulazima je krenula po kraju ekspresno jos pre uskrsa, a kad su stigli do nas desilo se `moze al malo sutra`

zgradska uprava je odlucila da nece dozvoliti da nam se uvaljuje krs cak ni kao poklon i da ne damo nasu 40es godina staru legalnu kapiju za neki ilegalni krs, razlozi zbog kojih su vrata odbijena su manje vise ovi:

1. nije dostavljen nijedan papir ni garancija - kome da se zalimo ako se pokvare?!

2. los kvalitet (navodno) strucno lice (citaj majstor za pvc stolariju iz ulaza pored) tvrdi da za godinu dana ima da propadnu

3. neko je cuo da su tako nekom poklonili sanduce za postu, pa posle naplatili jer je samo prvih 50 bilo dzaba

4. nisu lepa i ne uklapaju nam se u ambijent (koji je btw rupa-nad-rupama) drugim recima kic

5. od alunijuma su i ne mogu da se vare

ne mogu da se setim bas svih argumenata, ali recimo da su ovo kljucni

nista ono poklonu se u zube ne gleda, nista sto je dzaba i bogu je drago??!!

na kapiju zalepili upozorenje da ce ukoliko neko bude pokusao da zameni nasa vrata biti krivicno gonjen jer to radi protiv volje i bez potpisa stanara

 

i tako, svaki dan neka zabava

 

Dosta je to pipavo...

Prva stvar za "alram" je to što su više stavki ponudili , a može samo jedna.To miriše na nameštanje posla nekome.

To što su aluminijumska je još i dobro pošto je u zgradi pored mene stavljena PVC i nije prošlo par dana i riknula su...

Inače u tom soliteru su dogovorili menjanje ulaznih vrata i zamenu pločica po hodnicima.

Na kraju se ispostavilo da su stavili pvc vrata koja su od početka "spadala" i nisu mogla dobro da se zatvore tako da je sistem sa elektronskim otvaranjem bio van upotrebe.

Što se tiče pločica skinuli su sve pločice u hodnicima u soliteru da bi se ispostavilo da je dogovor bio da lepe nove pločice samo u prizemlju a ostalo da izgletuju i prekreče...

Naravno kad su stanari pročačkali koja firma je dobila posao , radi se o predsedniku MO SNS....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...