Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Prostor je vraćen starim vlasnicima, koje je država drndala - naplaćivala im porez na imovinu a nije im dala posed. 

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Prostor je vraćen starim vlasnicima, koje je država drndala - naplaćivala im porez na imovinu a nije im dala posed. 

A jel prilikom restitucije država može da odluči da isplati u novcu ili drugoj nekoj nepokretnosti odgovarajuće vrednosti, i moraju li oni kojima se vraća da se saglase sa tim?

Link to comment

Novčano obeštećenje je moguće samo ako nije moguća naturalna restitucija, tj. vraćanje tačno oduzete imovine. Dakle, ako može da se vrati objekat ili zemljište, to i mora da se uradi, nema zamene po diskrecionoj odluci Agencije za restituciju.

 

Zamenska restitucija (davanje druge odgovarajuće nepokretnosti) je moguće po zakonu koji važi za vraćanje imovine crkvama i verskim zajednicama, ali ne i zakonu koji važ

i za ostala lica.

Link to comment

Da, ovo za crkvu sam imao priliku da "vidim" kada je crkva upisana u katastar kod mene u bloku na Nbg pa svi bili u fazonu kakva bre crkvena imovina, a u u stvari je taj slučaj...

 

Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

Da nije ona parcela kod Delta sitija?

Ima i to. Ja pričam o parceli usred bloka 45.

  • +1 1
Link to comment
Just now, napadaj said:

Aha, za to nisam znao.

Tu je probana i neka žalba da se to poništi, nisam siguran kako je to prošlo...

Link to comment
On 1. 2. 2024. at 15:13, Lucia said:

ni sa ove strane nije nesto bolje - uvece je najgore koliko smrdi i stipa

 

Noćas se zeznuo i otvorio prozor, stvarno je jezivo i u centru.

 

Screenshot_20240208_030046.thumb.jpg.1d0b2e44f0efba1eada5190df35d6d31.jpg

  • Tužno 2
Link to comment
11 hours ago, reg said:

 

Noćas se zeznuo i otvorio prozor, stvarno je jezivo i u centru.

 

Screenshot_20240208_030046.thumb.jpg.1d0b2e44f0efba1eada5190df35d6d31.jpg

malopre sam bio napolju i uopste nista ne smrdi, naprotiv bas deluje da je lep vazduh. a app pokazuje 150+ 

Link to comment
1 hour ago, Mr.Mxyzptlk said:

malopre sam bio napolju i uopste nista ne smrdi, naprotiv bas deluje da je lep vazduh. a app pokazuje 150+ 

Realno bilo je vreme da evoluiramo. Kapiram da nam pluca koriste sada ugljen dioksid i izbacuju kiseonik.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

"BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde na startu prolećnog dela sezone dočekuju Voždovac. U 14 sati navijači će se okupiti u parku preko puta Hrama Svetog Save i u korteu krenuti na stadion."

Cenim da će i saobraćaj biti zatvoren...

😡😡😡😡

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...