Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Da, meni su najzanimljivije te zgrade oko Hale 1. Kao, vidite što ćemo vam napraviti operu. I okači render postojeće sale 1 i gomila novih zgrada okolo.

I još dve jahte na Savi. :laugh:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 1. 2. 2024. at 13:51, Tihajeza said:

Novobeogradžani, jel postojite još uvek?

IMG-ea6d712d0cada589169ce6d74ac40edd-V.jpg

 

Vidim danas i dalje pise very unhealthy, ali mi se cini da je vazduh mnogo bolji zahvaljujuci vetru..

  • +1 1
Link to comment

nijedan render enterijera opere ne prikazuje koncertnu salu, binu niti gledaliste, ali zato se vidi kafe zona :covid19:

  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Vidim danas i dalje pise very unhealthy, ali mi se cini da je vazduh mnogo bolji zahvaljujuci vetru..


Не знам где гледаш, мени се зелени цео Београд данас, док је јуче свуда било тамно црвено - љубичасто.

Link to comment
29 minutes ago, johan nagel said:


Не знам где гледаш, мени се зелени цео Београд данас, док је јуче свуда било тамно црвено - љубичасто.

 

Na tri mesta. Na xec (koji prenosi N1) i sada stoji ljubicasto veoma lose, na accuweather je isto ljubicasto very unhealthy, a iqair sada je zuto moderate, sto mi se cini kao najtacnije. Prepodne je i u tu bilo unhealthy..

Link to comment

Да занимљиво, зато сам некако увек скептичан према тим бројкама

 

Spoiler

B6F028F5-3C8C-468F-8BC1-4B41F1E186EF.thumb.png.a1276cd4a24eaf90900ae7f3d6d3b457.png
 

44927185-9C0F-491E-89CC-1266BA287501.jpeg.011a9c9018f90cd4b3c29d66655c4bd8.jpeg

 

AirCare i Accu

 

Link to comment

Јебе луд збуњеног..

 

Углавном за наше стандарде докле год је жуто то је дркање ваздух

  • +1 1
Link to comment

Fontane su u poslednje vreme zapostavljene, pa to treba nadoknaditi. Sa ili bez vodoskokova. A valjda neće bager da skrši baš sve starudije tamo malo dalje, za park su dovoljne 3 ili 4.

Spoiler

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića posle devet godina, a prema najnovijim najavama, trebalo bi da počne uskoro. Spomenik Nikoli Pašiću ostaje na istoj poziciji i njegovo sređivanje nije obuhvaćeno ovom rekonstrukcijom, ali će fontana promeniti izgled.

 

Najveća promena u tom prostoru čeka fontanu - postojeća će biti porušena, i na njenom mestu biće podignuta nova.

 

Ona će biti jednostavnijeg, izduženog oblika po ugledu na prvobitnu fontanu ali bez vrela i bez okruglog proširenja prema spomeniku, koje je u poslednjoj rekonstrukciji iz osamdesetih godina prošlog veka dodato, ranije je pisala "Politika".

 

- Fontana je postala simbol ovog trga, i naravno da je nećemo uklanjati. Samo uređenje trga će ostati isto, ali sve će biti novo, nove ploče, nova fontana. Čitav prostor i sa parkom u Vlajkovićevoj, ovaj potez u samom centru grada, možemo slobodno da kažemo, dobiće izgled kakav stvarno mislim da zaslužuje i kakav Beograd treba da ima – rekao je ranije Aleksandar Šapić, predsednik Privremenog organa Grada Beograda.

 

Sve druge intervencije na trgu biće manje-više kozmetičke prirode. Ploče će biti od kamena crvenkaste boje, žardinjere po obodu biće u modernijem dizajnu, drveće neće biti posečeno, postavlja se nova rasveta, klupe u kombinaciji čelika i drveta, info ploča...

 

Prošlog marta počelo se sa iskopavanjima parkića kod Narodne skupštine kako bi se izradila podzemna garaža u Vlajkovićevoj ulici, ali je otkriven i vredan arheološki lokalitet. Ukupno trajanje radova na izgradnji garaže procenjeno je na oko 15 meseci, tako da će Beograđani dobiti novu javnu garažu verovatno krajem sledeće godine.

 

- Parking-mesta su problem u svim velikim gradovima, pa i u Beogradu. Garaža u Vlajkovićevoj ulici sa 284 mesta će značajno rasteretiti centar grada, a onda ćemo dobiti jednu lepu zelenu površinu gde će ljudi moći da provode vreme - istakao je Šapić ranije.

 

On je takođe ukazao na to da su na mestu buduće garaže nađena izuzetno važna arheološka nalazišta, i da se stalo sa radovima na više od pola godine dok to nije rešeno.

Kako je svojevremeno za "Blic" rekao Milorad Ignjatović, muzejski savetnik Muzeja grada Beograda, doneta je odluka da se ostaci izmeste sa nalazišta, konzerviraju i po završetku izgradnje garaže vrate u parterno uređenje parka koji će se tu nalaziti.

 

3qbk9kpTURBXy8wODFhYmJhNDQ0NDFmMzcxNDg2M

Nekako bih voleo da stvarno naprave jezero tamo desno.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ispred Maksija u Trgovačkoj posekli sve grane, jedno deset stabala izgleda ko da su skulpture neke, a ne drveće. Vidim nešto mi čudno i ne mogu da provalim šta. 

  • Tužno 1
Link to comment

Taj Muzej bio oduvek "u problemu". 

Prvo da ga "uključe" u mrežu muzeja. A onda i saradnja sa Petkovićem, njemu su iz grada odavno predočili da je situacija sa prostorom problematična.

On je odbijao preseljenje na drugu lokaciju, jedna od njih je bila negde na NBG, ovom bližem delu.

Nadao se da će država da "otkupi" prostor. Ja sam mislio da je to "završio" kad je bio ministar...

I sad jbga..

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...