Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Meni krivo što Ruskinje neće da se mešaju sa nama domorocima, da širimo panslovensko bratstvo i ljubav :sad:

  • +1 2
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
29 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ovo kad kaze Svaba za Jugose koji su tu dve generacije odmah diskriminacija. Just sayin'

 

Ovi ljudi verovatno zele da se vrate cim se stabilizuje Rusija tako da je mozda i to razlog za zatvorenost. Mozda i jezicka barijera - ako ne pricaju dovoljno engleskog jer od Srba slaba vajda od ruskog.

Mozda je to i kulturoloski. Svabi smetaju sto su Jugovici previse glasni i otvoreni, meni smeta sto su ovi Rusi previse hladni i zatvoreni. Mozda ucitavam al brate nigde ne videh ni jednog Rusa koji prica sa Srbinom.  Jebga, doso si u neciju zemlju i zivis kao da taj narod ne postoji. To je bas onako too much... :ph34r:

 

26 minutes ago, Mel said:

Brte kako si ti u Bocvani, sigurno nisi isao sa crncima na njihove narodnjake, sta god to bilo.

Guess again :happy:

Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

Mozda je to i kulturoloski. Svabi smetaju sto su Jugovici previse glasni i otvoreni, meni smeta sto su ovi Rusi previse hladni i zatvoreni


Previse si ziveo u toplim predelima i mozda nemas iskustva sa takvim mentalitetom.


Rusi sa severa i hladnijih predela su slicni Skandinavcima. Mirni su i tihi, racionalno trose energiju. Po odnosu prema poslu, ozbiljnosti i kompetenciji Nemcima. Vrlo korektni saradnici.

 

Ljudi koji su kroz generacije opstali i zive u takvim uslovima nemaju luksuz juznjacke mediteranske egzaltiranosti. 
Tu su dugo bili u situaciji da u okrsaju sa surovom prirodom cesto oslanjaju na sebe. I tako se kroz generacije stvara solitarni mentalitet nezavisno od religije.

 

Osim toga, po vaspitanju navikama oni su veliki narod i velika kultura i nasa sredina je za njih prosto provincijalna.

 

I ovo sto je @I*m with the pilots napisala. Ako je neko privremeno tu tako se i ponasa.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
  • Hvala 1
  • -1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
14 minutes ago, Shan Jan said:

nigde ne videh ni jednog Rusa koji prica sa Srbinom.  Jebga, doso si u neciju zemlju i zivis kao da taj narod ne postoji. To je bas onako too much... :ph34r:

 

I na tome baziras ceo sud? Hm.

N put na Tasu i u Botanickoj basti bih procaskala sa ljudima sa decom, mozda sam izuzetak. Ja odatle zakljucujem da su ljudi sa decom kao i svugde, caskaju sa sapatnicima, bili Rusi Nemci Bugari.

 

 

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Mozda je to i kulturoloski. Svabi smetaju sto su Jugovici previse glasni i otvoreni, meni smeta sto su ovi Rusi previse hladni i zatvoreni. Mozda ucitavam al brate nigde ne videh ni jednog Rusa koji prica sa Srbinom.  Jebga, doso si u neciju zemlju i zivis kao da taj narod ne postoji. To je bas onako too much... :ph34r:

 

Guess again :happy:

To je tvoje iskustvo, mora da su IT😁.

Sa mnom baš pričaju, jer radim s njihovom decom. Naravno, to njihovo zatvaranje u svoje enklave je kulturološki utemeljeno pa su takvi u svakom većem gradu na planeti.

Ali ne mislim da im je to prednost, naprotiv, to im otežava svakodnevni život. Ovi moji koji imaju prijatelje na lokalu, imaju s kim da razmene/steknu iskustvo o: u koju će školu u kraju da upišu decu, u kom kraju da traže stan i niz životno praktičnih stvari.

Link to comment

@Shan Jan negde sam vec pisao da rusi obicno otvaraju svoje barove, restorane, obdanista, skole, kulturne centre i na taj nacin imaju dostupnu svoju kulturu, obrazovanje, kuhinju i mesta da se druze sa sunarodnicima. meni je to ok i ne vidim problem da je tako. mislim da deo njih ostaje iskljucivo u ruskom bablu, dok ostali imaju normalnu interakciju sa lokalnim stanovnistvom i drugim ekspatima. ova druga grupa je veca cini mi se. misljenje sam formirao na osnovu mog uzorka. najvise iz pekinga naravno, ali i iz sangaja, budve, beograda. 

 

ja u pekingu imam ruski kviz, restorane, koncerte, poslovna okupljanja i tu se vidjam sa prijateljima i poznanicima sa tzv postsovjetskog prostranstva. u isto vreme na basketu, beer hockey ligi i po raznim barovima, koncertima, rodjendanima nam se uvek pridruze i drugi stranci. ja npr pored rusa (ukrajinaca, belorusa, kazahstanaca,...) imam skroz odvojeno drustvo gde su uglavnom ljudi iz zemalja komonvelta. nije cudo sto ne mogu da postignem sve :D

  • +1 3
Link to comment

Posle ovoga ide na bas mnogo..Njegovi preciscivaci kostaju kao da ih sastavljaju neprcane pande od cistog titanijuma donetog sa meseca.

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Po podacima navedenim u članku prodaće ih gradu po 25.000 dinara komad, što je nekih tri i po puta manje od maloprodajne cene.

 

Zarada će naravno biti u neohodnoj redovnoj zameni filtera, slično kao što je slučaj s trakicama kod merača insulina ili kertridžima kod mlaznih tj. inkjet štampača.

Edited by vememah
Link to comment
6 hours ago, DejanMilč said:

Na koliko se procenjuje bogatstvo Filipa Zeptera?

to se, kažu, nikako ne pita.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, DejanMilč said:

Na koliko se procenjuje bogatstvo Filipa Zeptera?

 

 He is the richest man in Serbia with an estimated net worth of $5 billion, according to Forbes magazine's list of world billionaires for 2016.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...