Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

43 minutes ago, vememah said:

Ne znam kako si sa sigurnošću zaključio da je tokom vožnje imao dva moždana udara, pogotovu s obzirom na Telegrafovu vest o iskazu datom policiji nakon zaustavljanja.

 

Ima video iz vozila u prolazu nastao ubrzo posle zaustavljanja mercedesa, vrata vozača su otvorena što će reći da bi Ljupko mogao biti van auta tj. verovatno ovaj desno sudeći po ćelavosti i konstituciji.

 

fY8LGDz.jpg

 

Video je na Instagramu:

 

https://www.instagram.com/p/CuFfRlpoIK2/

 

Za referencu, ovo je intervju s njim iz novembra prošle godine:

 

 

Inače, njegov prijatelj lekar je potvrdio da je nažalost stavljen u komu i da zasad nema optimističke prognoze dok ne prođe prvih 7 dana, ali je spomenuo da je prošlo najgorih prvih 48 sati.

 

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/157781/fudbal/zvezda/ljupko-u-vestackoj-komi

Bio sam zimus u Svetom Savi u tri ujutru sa osobom koja je imala nekoliko moždanih udara to veče. Dovezli smo je kolima do kojih je sama dohodala, sama je ušla u bolnicu i razgovarala je sa doktorom. 
 

Dijagnostifikovali su joj moždane udare, a stajala je, govorila i hodala. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, Luther said:

Mladi vozači prednjače".

Ne mogu sad da čitam ceo link, posle ću, samo da pitam da li je rezultat istraživanja uvažio procenat mladih odnosno matorih vozača u ukupnom "vozačkom telu". Mislim da je <25g vozača neuporedivo više od 70+ pa zato po zakonu velikih brojeva i ima smisla da su počinioci u većem %. 

 

Malo je i bezveze podvoditi sve mlade osobe koje voze auto pod Panin sin. 

Link to comment

Po ovoj američkoj statistici ispod, kad se uzme u obzir broj odvezenih kilometara, najmlađi vozači imaju ubedljivo najviše nesreća (kolona All Crashes), ali najstariji imaju nešto više nesreća sa smrtnim ishodom od najmlađih (kolona Fatal Crashes), što nije nelogično s obzirom na to da mlađi mnogo bolje podnose nesreće od 80-godišnjaka.

 

AAA Foundation for Traffic Safety:

 

yUtcKGd.png

Najmlađi izazivaju najviše povreda i smrti kod drugih (driver = vozač, passengers = saputnici, others = ostali, dakle žrtve iz drugih vozila i pešaci).

 

E5GZN5O.png

 

https://aaafoundation.org/rates-motor-vehicle-crashes-injuries-deaths-relation-driver-age-united-states-2014-2015/

 

Ne verujem da je kod nas mnogo drugačije.

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Ne mogu sad da čitam ceo link, posle ću, samo da pitam da li je rezultat istraživanja uvažio procenat mladih odnosno matorih vozača u ukupnom "vozačkom telu". Mislim da je <25g vozača neuporedivo više od 70+ pa zato po zakonu velikih brojeva i ima smisla da su počinioci u većem %. 

 

Malo je i bezveze podvoditi sve mlade osobe koje voze auto pod Panin sin. 

 

Kao što je bezveze tražiti "mnogo strožije lekarske preglede" za starije jer oni ne prave procentualno najviše nesreća. Samo ukazujem na lošu generalizaciju, jedan "stariji" napravio idiotsku nesreću i onda sve starije treba maltretirati. 

 

Link to comment

Ma ne mora ništa "strožije" nego što jeste, dovoljno je samo da se ne gleda kroz prste tokom standardnog lekarskog pregleda vozača. Posle 65. godine se ionako po zakonu vozačka produžava (vozač ide na pregled) svakih 5 godina.

Ako je uzrok ove nesreće (uzrok skretanja u kontra traku) bio moždani udar - onda je to viša sila, to se ne može predvideti. Može strefiti bilo koga, sa različitom verovatnoćom, ali u svakom slučaju toliko malom da ne može biti ograničavajući faktor za dobijanje vozačke dozvole bez obzira na godine vozača.

Meni deluje daleko verovatnije da je skretanje u kontra traku bilo uzrokovano lošom signalizacijom, ili lošom procenom vozača; a sve ostalo je usledilo kasnije usled uzbuđenja. Zbog ovog prvog (moguća loša signalizacija) treba ovo isterati na čistac. Sećate se da su pre nekoliko godina, dok autoput Miloš Veliki nije bio završen, poginuli ljudi koji su krenuli nezavršenim putem (od petlje Lajkovac prema Ubu) zato što ih je signalizacija navodila na taj (nezavršen) put, a privremenu barijeru je neko pomerio u stranu....

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Frile said:

Ma ne mora ništa "strožije" nego što jeste, dovoljno je samo da se ne gleda kroz prste tokom standardnog lekarskog pregleda vozača. Posle 65. godine se ionako po zakonu vozačka produžava (vozač ide na pregled) svakih 5 godina.
........................................
 

 

Da ali ne samo to. Za preko 75 bi uveo ozbiljnu proveru na svake dve godine koja se ne bi plaćala. U tim godinama sposobnost za vožnju, motorika, vid, koncentracija može veoma brzo da opadne i onda nastaju problemi.

 

Ja sam pokojnoj majci oduzeo auto kada je imala 83 jer sam video da jednostavno ne može sigurno da vozi, iako je imala važeću dozvolu. Nikada mi to nije oprostila, umrla je tri godine kasnije.

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

Kao što je bezveze tražiti "mnogo strožije lekarske preglede" za starije jer oni ne prave procentualno najviše nesreća. 

Bukvalno sam mislila na ovo što piše Frile, ne samo što lekar svaki mora da bude svestan šta može da izazove njegovo gledanje kroz prste simpatičnom deki na pregledu nego da u svesti ima i moguću sankciju za sebe koja može uslediti. O mitu da ne pričam. 

36 minutes ago, Frile said:

Ma ne mora ništa "strožije" nego što jeste, dovoljno je samo da se ne gleda kroz prste tokom standardnog lekarskog pregleda vozača.

 

26 minutes ago, Luther said:

Da ali ne samo to. Za preko 75 bi uveo ozbiljnu proveru na svake dve godine koja se ne bi plaćala. U tim godinama sposobnost za vožnju, motorika, vid, koncentracija može veoma brzo da opadne i onda nastaju problemi.

Pa sad si malo sam sebi uskočio u usta ovim komentarom, meni spočitavaš da bih da ih maltretiram a onda napišeš post na maltene istoj liniji sa mnom.  

 

Ovo što si napisao za mamu te

razumem. Mene je skoro moj rođeni otac najozbiljnije pitao da li su kod očnog na pregledima uvek ista slova i da li to može da se sazna koja su. Pitam da nećeš da ih učiš napamet?! Kaže da, slabije sam ih video poslednji put, znaš navlači mi se mrena. Šokirala sam se i izgrdila ga na pasja kola, eno posle traži da zakaže operaciju, da skine to s očiju. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

Pa sad si malo sam sebi uskočio u usta ovim dole komentarom, meni spočitavaš da bih da ih maltretiram a onda napišeš post maltene istoj liniji sa mnom. 


Ne znam više šta sam tačno pisao, čini mi se da je Luther spočitavao maltretiranje, a ne ja  :)

Link to comment

Ma njemu odgovaram, vidiš da pišem "ovim dole komentarom" nego mi se malo uzjebao redosled a ne da mi se da pišem disklejmer. Kontah, shvatićete :dry:

 

Eno pretumbala sam

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Valkyrie said:

-----------

 

Pa sad si malo sam sebi uskočio u usta ovim komentarom, meni spočitavaš da bih da ih maltretiram a onda napišeš post na maltene istoj liniji sa mnom.  

 

Ovo što si napisao za mamu te

razumem. Mene je skoro moj rođeni otac najozbiljnije pitao da li su kod očnog na pregledima uvek ista slova i da li to može da se sazna koja su. Pitam da nećeš da ih učiš napamet?! Kaže da, slabije sam ih video poslednji put, znaš navlači mi se mrena. Šokirala sam se i izgrdila ga na pasja kola, eno posle traži da zakaže operaciju, da skine to s očiju. 

 

Ne bi im radio strožije preglede, jer pregledi i standardi treba da budu isti za sve. Samo češće. Ali nebitno, rekao bi da stariji vozači ne prave više nesreća od ostalih starosnih grupa pa ne vidim zašto bi se na njih bacao odijum. Mogla bi se recimo raditi mnogo strožija psihološka evaluacija vozača mlađih od 30 pošto se čini da oni prave najviše nesreća. 

Link to comment

Mladje bi trebalo testirati na drogu najviše, izgleda, kako vidim neke (ne) zvanicne statistike po regionu, a malo mi je to nekad bila i struka, tokom kontrola vikendom, 1 od 3 je drogiran, drugi pijan. 

Inače  sam sa jednim dr imao sukob jer je ženi dao dozvolu da polaže testove /vožnju iako psihicki nije bila zdrava osoba, kad sam vidio o cemu se radi, ukapirao sam da je na vožnju, testove izlazila 50ak puta. 

  • Tužno 1
Link to comment
On 13. 6. 2023. at 16:28, kud u maglu Simoviću said:

aj veseli se kućni domaćineeee

:s_w:

 

Padala kisa ne padala kisa senjak i dedinje se prskaju svako vece.Mozda gresim dusu ali ja ih na nbg ove godine nosam video a bas ih ima.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Luther said:

 

Kao što je bezveze tražiti "mnogo strožije lekarske preglede" za starije jer oni ne prave procentualno najviše nesreća. Samo ukazujem na lošu generalizaciju, jedan "stariji" napravio idiotsku nesreću i onda sve starije treba maltretirati. 

 

 

Starijijudi nisu uvek svesni toga šta se događa, popusta im pažnja, reakcija, lekovi mogu da uticu i jako me nervira kad se u Nemačkoj priča da je to oblik diskriminacije što razmišljaju da konačno uvedu preglede za starije ljude od 70. Jeste, mladi balvani su balvani i ne znam kako se boriti protiv toga šta sve rade osim da se stave svi policajci na ulice, ali imaš slučaj da je deda usmrtio sopstvenu zenu dok je uterivao u rikverc ispred radnje. Ili mog svekra (80+) koji nije reagovao da moja mama stoji pored njega i ubacuje kofer u gepek pa joj je malo zabo ivicu vrata od gepeka u glavu, te smo je vodili na ušivanje u bolnicu pred let. Nekoliko dana posle je bio u fazonu da ona nije pazila dovoljno, jer kako njemu da se desi da nije video/čuo/primetio..Ja sam bas bila iznenađena njegovom reakcijom i tim neprihvatanjem stanja stvari. Još mnogo pre tog sam pitala muža zašto njegov otac ne bi otišao na neki pregled.

Tako da možda ne moraju pregledi biti stroziji već temeljni i u skladu sa godistem! A u nekim zemljama da konačno počnu da uopšte imaju preglede.

 

Inače mislim da bi bilo dobro da i mi mladji odradimo neku kontrolu posle izvesnog vremena ili nekog događaja u životu, samo je verovatno teško imati tu vrstu samokontrole. U Nemačkoj ADAC ima neke takve programe, gde ishod ne utiče na samu dozvolu već je čisto za tebe, da vidiš na čemu si.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

 

Padala kisa ne padala kisa senjak i dedinje se prskaju svako vece.Mozda gresim dusu ali ja ih na nbg ove godine nosam video a bas ih ima.

2x.....2x ali izgleda bili ćorci..

Za elitu koriste pravu municiju :fantom:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...