Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Just now, renne said:

Leto je, nisu tolike gužve u gradu i na ulicama. Parking je baš veliki, mislim da ćeš se lako snaći

 

Ne mislim da idem na onaj pravi parking odmah na pocetku nego dosta dalje tamo, maltene pred kraj Ade. Obicno smo parkirali uz ulicu. Ja sam umela otici rano pre posla pa sam posle radila duze, zato ne znam mnogo o popodnevima.

Link to comment

@I*m with the pilots

 

Radnim danima popodne imaš šansu da nađeš mjesto autom sa obrenovačke strane i nije gužva u vodi, ali ti problem može biti sam prilazak Adi, pošto se oko 16h mnogo ljudi vraća s posla iz centra, pa na potezu od Sajma ili novog mosta do Ade mogu da se formiraju kolone. Može da se izgubi 15-20min. Ujutru obično nema problema.

 

Vikendom vrijedi doći samo pješke, ako ti je u dometu, gužva je i u dolasku i odlasku, svuda.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, autsajder said:

@I*m with the pilots

 

Radnim danima popodne imaš šansu da nađeš mjesto autom sa obrenovačke strane i nije gužva u vodi, ali ti problem može biti sam prilazak Adi, pošto se oko 16h mnogo ljudi vraća s posla iz centra, pa na potezu od Sajma ili novog mosta do Ade mogu da se formiraju kolone. Može da se izgubi 15-20min. Ujutru obično nema problema.

 

Vikendom vrijedi doći samo pješke, ako ti je u dometu, gužva je i u dolasku i odlasku, svuda.

 

Hvala!

Da, i ja mislim da je ujutru najbolje ici (verujem da nema neke guzve za povratak u centar pre 11h) a ovo za popodne mi je varijanta ako ne uspeju moji da odu sa njima pre podne neki dan.

 

Link to comment
On 11. 7. 2023. at 14:49, autsajder said:

@I*m with the pilots

 

Radnim danima popodne imaš šansu da nađeš mjesto autom sa obrenovačke strane i nije gužva u vodi, ali ti problem može biti sam prilazak Adi, pošto se oko 16h mnogo ljudi vraća s posla iz centra, pa na potezu od Sajma ili novog mosta do Ade mogu da se formiraju kolone. Može da se izgubi 15-20min. Ujutru obično nema problema.

 

Vikendom vrijedi doći samo pješke, ako ti je u dometu, gužva je i u dolasku i odlasku, svuda.

 

Bili smo jutros, u 08 već dosta naroda svugde po plaži, zaboravila sam malo kako izgleda. :)

Parking uboli cak u hladu, bilo je jos po koje parking mesto tu u predelu oko i posle policajaca. Krenuli nazad oko 10:45, samo dva semafora da izadjemo iz te ulice. Ali sto tu ima saobraćaja u uskoj ulici, nekima se i jako zuri, pretice se kao u formuli - pretpostavljam da ljudi idu za Obrenovac tuda (menoguce mi je da je toliko saobraćaj samo za Adu, nema ni mesta za sva ta vozila)

 

Cene u kaficu (mislim da se zove Time Out, ima veliko igralište u pesku i dosta stolova pod drvecem) - :ph34r: Stolovi prljavi od prethodnog dana, na plazi cak dosta casa i flaša okolo dok deca trckaraju okolo, cene €€€ (vocni sok u flasici od dva deci - 350 din). Imaju neke bezveze ravne krevete sa dušecima, piše da su 2K din (uzeo jedan par dok smo mi bili tu), a i ostale ležaljke naplaćuju, osim onog dela gde se sedi. Meni je nesto u secanju da se uz pice dobijala ležaljka za dz, mozda u drugim kaficima. Kapiram da kafic kroz te cene naplaćuje igralište i ostalo, ali malo mi deluje preterano.

U svakom slučaju cene svetske (u Frankfurtu ne platim sokic 3€ ni u hipsterskim kafeima)

 

Ima tuseva na plazi, jedna svlačionica (drugoj skinuta vrata). Voda topla :)

 

On 11. 7. 2023. at 14:42, slepa živana said:

a što se niko ne hvali da smo opet uz račun za infostan dobili šapićev fotos i uputstva kako do pesplatnih užitaka. 

čitala sam to i mislila sam da je u pitanju neka greška, odeš u opštinu ako si iz bg i dobiješ besplatno bazen i svašta...

kaže koleginica, neko njen išo juče na taš, red do trga, ne može da se uđe, ne puštaju sve koji dođu...

milslim da smo na pragu da izmislimo neku novu bolest ili tako nešto... 

 

Ne znam kad je bio taj red - mozda prosloh vikenda? Polazila sam ovih nedelju dana svakog dana pored bazena, i iskreno nije uopšte bio prepun, niti je bilo redova da se udje. (Verovatno u nekom momentu bude još više ljudi, mozda kad je najtopliji deo dana, ja sam uglavnom posle 15h prolazila dole i kasnije bih gvirnula od gore iz parka)

Link to comment

Prilikom rekonstrukcije Glavne ulice u Zemunu radnici su kopajući rov za toplovod pronašli ulaz u lagume.

 

Reporter FoNeta je na licu mesta zatekao radnike koji su mu rekli da se nadaju da će nadležni sprovesti mere tehničke zaštite i da će, dok to ne bude završeno, stopirati radove.

 

Link to comment

na šta li će da se naiđe kad počnu da buše tunel od karađorđeve do dušanove. koliko se sećam, pričalo se da je ispod zelenog venca 1 jezero.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment

Pominjao sam negde konverziju zemljišta...2 minuta za pročitati i 1 za potpisati...

 

 

 

osnova-boja.png
 

Šaljemo vam mejl inicijative Stop otimanju zemljišta i betonizaciji.

 

Dok su mnogi od nas na odmorima ili iscrpljeni vrućinama, ali i političkim svađama u zemlji, sprema se jedna od najvećih pljački Srbije koju planira Goran Vesić kroz ukidanje naknade na konverziju zemljišta. Imamo manje od 7 dana da sakupimo što veći broj potpisa i probamo da zaustavimo usvajanje predloga Zakona o planiranju i izgradnji koji će se ove nedelje naći na sednici u Skupštini! 

Ovim zakonom se poklanja najbolje državno zemljište tajkunima u cilju njihovog daljeg bogaćenja kroz betonizaciju i divljačku izgradnju.

U danima koje su obeležili tragični događaji, Vlada Srbije je 4. maja 2023. usvojila predlog

Zakona o planiranju i izgradnji koji predviđa ukidanje naplate za konverziju zemljišta. Time se

zemljište u javnoj svojini poklanja domaćim i stranim tajkunima koji su pravo korišćenja nad hektarima građevinskog zemljišta stekli, u velikom broju kroz sumnjive privatizacije društvene i državne svojine i preduzeća. Ukidanje ove naknade predstavlja novi talas legalizovane pljačke naše svojine za račun malobrojnih, privilegovanih i bogatih, sa nesagledivim posledicama po srpsku ekonomiju, javni budžet i društvo u celini. 

 

Po odluci Ustavnog suda od 2013. god, Savet za borbu protiv korupcije je potvrdio da je sadašnji predlog zakona protivan javnom interesu i Ustavu Republike Srbije i tražio da Vlada Srbije poništi odluku o ukidanju naknade.

 

Ukidanje naknade na konverziju građevinskog zemljišta se sprovodi pod parolom da će podstaći dalju stambenu izgradnju na najmanje 5.000 lokacija i izgradnju 15.000.000 novih kvadrata! Nov talas agresivne i stihijske stambene izgradnje, koji se sprovodi zbog daljeg bogaćenja već prebogatih ljudi, i najverovatnije uzrokovan pranjem novca, preti da nam još dublje ugrozi kvalitet života i uništi životnu sredinu. Lokalne zajednice i mi obični ljudi koji živimo u tim zajednicima, već osećamo nedostatak zelenih površina, parkova, javnih parkinga, trotoara (ljudi se kreću kolovozom). 

 

Zakon predviđa i uvođenje nacionalne Agencije za prostorno planiranje čiji će glavni izvor

finansiranja zavisiti od donacija privatnog sektora - investitora. To znači da će investitori, a

ne institucije i stručnjaci, planski dokumenti i gradjani uticati i kontrolisati šta se, gde, i na kakav način, gradi po Srbiji što je alarmantno. 

 

Ostalo nam je manje od 7 dana da Gorana Vesića i njegove „investitore“ sprečimo u

daljoj pljački našeg javnog dobra i uništavanje Srbije! Klikni na link peticije i piotpiši peticiju za izbacivanje predloga Zakona o planiranju i izgradnji iz procedure!

 

Link peticije

https://peticije.kreni-promeni.org/petitions/stop-otimanju-zemljista

 

Asocijacija za razvoj grada, Blokada Smrada, Blok 8 "Kineski zid", Centar za održivi razvoj Srbije, Društvo Stara Planina, Eko Straža, Eko Straža Novi Sad, Ekološki centar "Stanište" Vršac, Ekološko udruženje Belorepan, Ekološko udruženje Rzav, Ekološki ustanak, Građanski pokret Bravo, Građanski preokret, Inicijativa Da blokovi prodišu, Inicijativa odbranimo Teslu, Institut za istraživanje korupcije Kareja, iRevolucija, Kreni-Promeni, Mlavska vojska, Nacionalna ekološka asocijacija NEA, Nova planska praksa, NVO Svet i Dunav, Odbranimo Šume Fruške Gore, Organizacija za očuvanje prirode i životinja OSNA, Organizacija Pro.Tok21, Podrinjski Antikorupcijski Tim PAKT, Polekol, Pravo na Vodu, Sačuvajmo Gardoš i Zemun, Savez Ekoloških Organizacija Srbije (SEOS), Savski nasip, Šodroš Survivor Kamp, Trash Hero Srbija, Udruženje "Svest o važnosti atmosfere SOVA", Udruženje Ekomar, Udruženje građana "Naša mesna zajednica", Udruženje Studenac Nova Varoš, Udruženje za zaštitu šuma Novi Sad, UG Bela Čaplja, UG Komšije, UG Unija treći Beograd, ZA Naš Kej, Za Zeleniji i Uređeniji Blok 44, ZAjednička Akcija Blok 70 i 70a, Zemunski Zgubidani. Peticiju su potpisali i profesori arhitekture  prof. dr Duško Kuzović, prof. dr Danijela Milovanović Rodić, prof. dr Marija Maruna, kao i prof. Milena Dragićević-Šešić sa Fakulteta dramskih umetnosti, i dr Milica Kočović De Santo sa Instituta ekonomskih nauka u Beogradu.

  • +1 4
Link to comment

Koliko vidim po viber grupama kolega iz blokova, Vesić je spinovao tu oko ove izmene ZPI to suvtakve vratolomije da je to spektakl...
I opet će to biti usvojeno...
Očigledno da je stiska pa se sad gleda svugde gde može kinta da se uzme "ispod stola"...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...