Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ma jok, što bi rekli - pare nam ne smrde. Behtel, Azvirt, Turci rade puteve po Srbiji, Francuzi metro.

Mislim da su se putevi ist sveli na kineze, a metro će da rade kinezi, francuzi mislim samo projekat.
Moguće da grešim za metro znaće @borris_



....shiit has hit the fan.
Link to comment
42 minutes ago, Hamlet Strašni said:

 

Znači, prvenstveno pritvor ili zatvorska bolnica možda a ne bolnica u koju su ga stavili.

Prvenstvo pritvor a zatvorska bolnica ako je povređen. Ne znam gde sam napisao to što si napisao da jesam?!

Link to comment
1 minute ago, Tale said:

Prvenstvo pritvor a zatvorska bolnica ako je povređen. Ne znam gde sam napisao to što si napisao da jesam?!

Zatvorska bolnica nije mesto gde se leče teški bolesnici. I z atvorenike kada imaju dva šloga prebace u odgovoarajuću ustanovu.

 

Rekao si kada si se zalagao za prvenstveno za pritvor kada čovek ima dva šloga. 

Link to comment
31 minutes ago, Frank Pembleton said:


Mislim da su se putevi ist sveli na kineze, a metro će da rade kinezi, francuzi mislim samo projekat.
Moguće da grešim za metro znaće @borris_



....shiit has hit the fan.

Behtel-Enka konzorcijum radi Moravski koridor.

Azvirt do juče radio obilaznicu.

Turci su dobili onaj autoput ka Sarajevu.

Kinezi rade prugu ka Budimpešti, ali sigurno neće ka Nišu.

 

Slažem se da Kinezi trenutno imaju najviše poslova, ali daleko od toga da su jedini.

Link to comment

Ali to prosto nije tačno, baš imputiraš i to samo zato što se radi o njemu.

Ne mogu da se zalažem kucajući post na forumu.

Ono što mene jedi u situacijama poput ove je to što nismo svi jednaki i što se za neke i izmišljaju romantizovane priče sve kao da je novinar™ bio tu kao svedok.

Posebno me jedi što za osobe iz sveta fudbala i sporta uopšte ne sme ništa da se kaže.

Ja sam na ovu temu završio a ti kako želiš.

@Hamlet Strašni

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Gde može da se vidi temperatura vode u jezeru na Adi?



....shiit has hit the fan.

Izgleda nigde, rhmzs daje samo reke.

 

Nekom logikom nije sigurno hladnije od dunava, dakle >24°.

Screenshot_20230703_184746_Firefox.jpg

Link to comment
5 minutes ago, Tale said:

Ali to prosto nije tačno, baš imputiraš i to samo zato što se radi o njemu.

Ne mogu da se zalažem kucajući post na forumu.

Ono što mene jedi u situacijama poput ove je to što nismo svi jednaki i što se za neke i izmišljaju romantizovane priče sve kao da je novinar™ bio tu kao svedok.

Posebno me jedi što za osobe iz sveta fudbala i sporta uopšte ne sme ništa da se kaže.

Ja sam na ovu temu završio a ti kako želiš.

@Hamlet Strašni

Па сме да се каже, говори се онолико. Он је стар човек који је доживео два шлога током вожње. Најнормалније је да оде у болницу да покушају да му спасу живот а не да цркне као пас у притвору или у притворској болници. То нема везе са тим што је фудбалер бивши. Дешава се да људи и умру за воланом па направе неку несрећу, није ово први пут да се тако нешто деси.

 

Можеш да се залажеш куцајући пост, исто као што се ја залажем за нешто друго. ТО не значи да било моје, било твоје залагање имају неку конкретну тежину, али разговарамо принципијелно. 

 

Да није била вест из Данаса не бих много полагао на вести и отписао бих на припрему одбране, али вест о шлогу је из Данаса. Врло често информације из истраге и полиције које су тачне долазе до јавности. 

 

 

Link to comment

Ne znam kako si sa sigurnošću zaključio da je tokom vožnje imao dva moždana udara, pogotovu s obzirom na Telegrafovu vest o iskazu datom policiji nakon zaustavljanja.

 

Ima video iz vozila u prolazu nastao ubrzo posle zaustavljanja mercedesa, vrata vozača su otvorena što će reći da bi Ljupko mogao biti van auta tj. verovatno ovaj desno sudeći po ćelavosti i konstituciji.

 

fY8LGDz.jpg

 

Video je na Instagramu:

 

https://www.instagram.com/p/CuFfRlpoIK2/

 

Za referencu, ovo je intervju s njim iz novembra prošle godine:

 

 

Inače, njegov prijatelj lekar je potvrdio da je nažalost stavljen u komu i da zasad nema optimističke prognoze dok ne prođe prvih 7 dana, ali je spomenuo da je prošlo najgorih prvih 48 sati.

 

Quote

Lekarski konzilijum Specijalizovane bolnice za cerebrovaskularne bolesti „Sveti Sava” juče je znamenitog trenera uveo u veštačku komu, što je potvrdio i njegov višedecenijski čuvar zdravlja i prijatelj čuveni kardiohirurg Miljko Ristić.

- Ljupka znam privatno i, naravno, pogodilo me je to što mu se desilo. Koliko znam, u stabilnom je stanju. Što je ohrabrujuće, ali ne možemo reći više od toga. Nadam se da će sve ići u dobrom pravcu. Nisam bio u poseti, ali dobro sam informisan. Kod oštećenja mozga princip lečenja je farmakološko produžavanje kome, onda su najmanje potrebe moždanih funkcija za kiseonikom i slično. Trenutno je u veštačkoj komi, realno: prognoza je neizvesna. Ali, optimista sam i mislim da će ipak izgurati. Najkritičnijih prvih 48 sati je prošlo, zasad se drži odlično – otkrio je „Informeru”, dr Ristić.

Potonje ohrabruje i valjan je pokazatelj, ali…

- Nezahvalno je prognozirati, pre sedmog dana. Najbolji lekari su brinu o njemu, čekaju da se krv povuče iz moždane opne. I, dok se to ne bude desilo, ništa drugo ne bi smelo da se radi - uverava uvaženi profesor. 

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/157781/fudbal/zvezda/ljupko-u-vestackoj-komi

Edited by vememah
Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

Da, verovatno mu je skočio pritisak od stresa i strefio ga šlog (u nimalo kolokvijalnom smislu reči).

stariji ljudi moraju mnogo strožije lekarske preglede da imaju i kraj priče.

 

6 hours ago, Frile said:


Ako je bio zdrav pre ulaska u kontra smer, onda tako što će mu oduzeti dozvolu, da se ne ponovi. A možda propitaju onog ko ga je pustio na lekarskom. Teoretski.
I ne vidim ništa loše u tome što nas zanima kako je došlo do nesreće. Nećemo valjda opet "šta pitate sada dok Hilandar gori".

Na kraju krajeva ovo menja percepciju kad vidimo nekog ko tako vozi. Ne mora uvek biti "bahati vozač", možda je dezorijentisani starac koga je neko slagao: "možeš da voziš evo ti produženje"  ( disclaimer: u neko doba i mi ćemo imati te godine, nije svako preko 75 dezorijentisan i nesposoban da vozi - naprotiv - ali treba paziti)

 

https://www.rentacarmms.rs/blog/koja-starosna-grupa-izaziva-vise-saobracajnih-nesreca-–-tinejdzeri-ili-starije-osobe-50.html

 

"Pa, može se reći da i stariji i mlađi vozači izazivaju više saobraćajnih nesreća od opšte populacije vozača. Međutim, ako poredimo samo ove dve grupe, sveukupno gledano, prema podacima Nacionalne administracije za bezbednost saobraćaja, mladi vozači prednjače".

 

Da li treba za za mlade vozače predvideti "najstrožije lekarske preglede" ili možda desetogodišnju auto školu pa kad to prođu mogu samostalno da voze?

Link to comment

Pa vec imaju privremenu dozvolu.

Problem je sto niko ne proverava da li neko vozi 2 godine ili je dovoljno da prodje 2 kalendarske godine.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Pa vec imaju privremenu dozvolu.

Problem je sto niko ne proverava da li neko vozi 2 godine ili je dovoljno da prodje 2 kalendarske godine.

 

Malo je dve godine, treba deset pošto izazivaju najviše saobraćajnih nesreća. I treba tri nezavisne potvrde psihologa/psihijatara/kogagod da nisu skloni nasilničkoj vožnji ala Panin sin ili onaj u Hr što je ludovao na parkingu i pokosio pet ljudi. 

Link to comment
2 minutes ago, Luther said:

Da li treba za za mlade vozače predvideti "najstrožije lekarske preglede" ili možda desetogodišnju auto školu pa kad to prođu mogu samostalno da voze?


Otkud znam, što da ne, ako istraživanja pokažu da sadašnja regultiva nije dovoljno dobra.
Novopečeni vozači ionako imaju ograničenja do navršene 21. godine ili u prve dve godine po polaganju ako su stariji (preteče me Milosh76)

Međutim, sve to ne vredi ništa ako nema kontrole, ako je kaznena politika vrljava, ako se na lekarskim pregledima žmuri na jedno oko (svejedno da li je vozač mlad ili mator).
 

 

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Luther said:

 

Malo je dve godine, treba deset pošto izazivaju najviše saobraćajnih nesreća. I treba tri nezavisne potvrde psihologa/psihijatara/kogagod da nisu skloni nasilničkoj vožnji ala Panin sin ili onaj u Hr što je ludovao na parkingu i pokosio pet ljudi. 

I to sve na osnovu istrazivanja sa sajta nekog rentacara?

Ajd prvo da vidimo.pouzdanost istrazivanja pa sve ostalo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...