Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

14 minutes ago, foto said:

sveti salter

 

edit:

uvek projektovan da se saginjes/klanjas pred tom rupom. verovatno od kada je izmisljen.

 

Sa mojom visinom desava se da budem taman u nivou...

  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, foto said:

sveti salter

 

edit:

uvek projektovan da se saginjes/klanjas pred tom rupom. verovatno od kada je izmisljen.

:D 

Ma kudikamo je gadnije: salterski poslovi, mislim na drzavne saltere, dusu su dali da se na njima zaposle osobe sa invaliditetom, hendikepirane ili kako se to vec sve danas politicki korektno zove.

Nije u pitanju cak ni neka posebna kvalifikacija: na 99% drzavnih saltera, pisarnica ne resava se bas nista, sluze samo za prikupljanje i prosedjivanje tamogdetreba ili, danas, u gvir u monitor koji kaze moze/ne moze, treba/ne treba...

Muka je kad za salterom vidis salterasa/salterusu gabarita dvokrilnog ormara za kojim placu aleksinacki rudnici, који може волу реп да ишчупа...

I koji se na sve to ponasa, sa sve izgovorom kao obezbedjenje splava... :fantom: 

Link to comment

Nemam pojma, nisam ni razmišljao o tome jer sam mislio da je to odavno urađeno, bilo kako. I sad naletim na staru vest da su posle godinu dana dobili samo par obećanja, i to pre nego što je Šapić došao.:unsure:

https://nova.rs/vesti/hronika/godisnjica-rusenja-u-vidovdanskoj-stanari-cekaju-domove-obnova-nije-ni-pocela/

 

Ono, promenila se vladajuća garnitura u Skupštini grada pa sve stoji.

@kud u maglu Simoviću

Edited by ragasto
  • Tužno 2
Link to comment

Gde reciklirati - Reciklažna mapa Srbije

Zasto su nestali kontejneri samo za papir&karton? Bio je jedan u Cuburskom parku pre nego sto su dodali vise parking mesta. Da nije samo pomeren negde blizu, zna li neko?


Po ovoj mapi u isti kontejner idu PET, tetrapak, limenke i papir&karton. Ne znam kako misle da kroz onaj mali otvor prodje velika kartonska kutija, makar i spljeskana. Jedino da je istranziram na 30cm trake.

Zar im nije lakse da imaju odvojene kontejnere za razne tipove otpada, nego da ovako djuture ide pa (neki nesrecnici?) to da posle razvrstavaju? Jasno je da ce neko ovde pogresno ubaciti, ali ipak je to manje posla odvojiti nego mix by default. (btw, u Sloveniji bude nekoliko nanizanih za svaki tip otpada, sa jasnim upozorenjem kolika je kazna za gresku - poveca, ne secam se tacno, mozda reda 1k eura).
 

Link to comment
1 hour ago, Lucia said:

Gde reciklirati - Reciklažna mapa Srbije

Zasto su nestali kontejneri samo za papir&karton? Bio je jedan u Cuburskom parku pre nego sto su dodali vise parking mesta. Da nije samo pomeren negde blizu, zna li neko?


Po ovoj mapi u isti kontejner idu PET, tetrapak, limenke i papir&karton. Ne znam kako misle da kroz onaj mali otvor prodje velika kartonska kutija, makar i spljeskana. Jedino da je istranziram na 30cm trake.

Zar im nije lakse da imaju odvojene kontejnere za razne tipove otpada, nego da ovako djuture ide pa (neki nesrecnici?) to da posle razvrstavaju? Jasno je da ce neko ovde pogresno ubaciti, ali ipak je to manje posla odvojiti nego mix by default. (btw, u Sloveniji bude nekoliko nanizanih za svaki tip otpada, sa jasnim upozorenjem kolika je kazna za gresku - poveca, ne secam se tacno, mozda reda 1k eura).
 

možda ti je za to najzgodnija ona velika zelena eko kesa. to se dobija na lokalnom pogonu gradske čistoće za opštinu na kojoj plaćaš infostan. na starom gradu su najfleksibilniji za dodelu tih kesa, pa možeš da uzmeš i preko nekog koga znaš na opštini. treba ti samo kopija zadnjeg računa, a pogon je dole u dunavskoj, relativno u centru grada.

  • Hvala 1
Link to comment

Da li uopste rade nesto posle sa tim otpadom? Znam da su i ranije bili ti reciklazni kontejneri i onda dodje kamio i sve pobaca zajedno sa ostalim smecem. 

Link to comment

Mislim da je to posledoca "prakse".
Zato sto ljudi svakako i u odvojene kontejnere ubacuju sve i svasta.
U one za papir delove hrane ili pomesaju vrste.
Pa onda kad vec moraju da "pregledaju" sve, ne pravi im neku razliku...



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, djeneralche said:

Da li uopste rade nesto posle sa tim otpadom? Znam da su i ranije bili ti reciklazni kontejneri i onda dodje kamio i sve pobaca zajedno sa ostalim smecem. 

verovatno ne, zbog ovog što piše frank. zato meni te zelene kese deluju najpraktičnije jer sam bacaš tačno ono što je reciklabilno, pa možda nešto i iskoriste.

za one gradske kante što imaju po tri pregrade, neka eko nvo je dokazala da sve završi u vinči. stavili su treker u plastičnu flašicu koju su bacili...

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...