Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

21 hours ago, djeneralche said:

Da li uopste rade nesto posle sa tim otpadom? Znam da su i ranije bili ti reciklazni kontejneri i onda dodje kamio i sve pobaca zajedno sa ostalim smecem. 


Za jedan reciklazni kontejner tipa PET-limenke-papir sto mi je iza zgrade, vidim da dolazi drugaciji djubretarac nego oni svastarski. Jedino sto se taj kontejner cesto prepuni jer vecina ne spljeskava PET boce, a moguce da i taj spec.djubretarac ne dolazi dovoljno cesto (on spljeskava, bar tako zvuci). 

Nisam znala za te zelene kese sto @slepa živana preporucuje, uzecu ih u ponedeljak.

Link to comment
15 minutes ago, Lucia said:


Za jedan reciklazni kontejner tipa PET-limenke-papir sto mi je iza zgrade, vidim da dolazi drugaciji djubretarac nego oni svastarski. Jedino sto se taj kontejner cesto prepuni jer vecina ne spljeskava PET boce, a moguce da i taj spec.djubretarac ne dolazi dovoljno cesto (on spljeskava, bar tako zvuci). 

Nisam znala za te zelene kese sto @slepa živana preporucuje, uzecu ih u ponedeljak.

pogledaj na sajtu čistoće kad se te eko kese odnose u tvom kraju. kod mene je petak od 22č. ili obrati pažnju kad komšije iznose, uvek ima neko ko iznosi. kad uzmeš regularno na svojoj opštini, daju ti i neke nalepnice sa bar kodom, prilepiš na kesu pa ti se malo umanjuje račun za infostan. ja se stalno selim, a na nekim opštinama nisu hteli da mi daju kese, npr na paliluli... neki radikali, tražili mi dnk uzorak. ovako uzmem na majčinoj opštini, dobijem i te nalepnice ali ih ne koristim jer iznosim kese po celom beogradu, pa ne bi imalo smisla. a nekad kad imam kutije od sedbe ili nešto tako kabasto od kartona, ja samo prilepim uz nečije zelene kese, ne trošim svoje za pakovanje. to skupljaju neki mali narandžasti kamiončići i primetila sam da uvek među kesama ima i jedna gomila naslaganih kartona, kutija...

a imam ispred zgrade odvojeno zvono za staklo. tu ljudi ubacuju stvarno staklo i videla sam jednom kad su došli da ga prazne. čuo se zvuk apokalipse :D

za ove druge mešane kante za odlaganje, već je reko frank, ljudi bacaju svašta... te mi ulivaju najmanje nade.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 27. 5. 2023. at 9:54, slepa živana said:

za ove druge mešane kante za odlaganje, već je reko frank, ljudi bacaju svašta... te mi ulivaju najmanje nade.

pobrisao višak uštede radi iznosim zelene kese redovno četvrtkom. da, dobijam popust iako ne lupam bar kodove.

 

ovo sa mešungom>> kada dođem iz sela a da nije četvrtak onda zelenu kesu isprazim u taj za mešung. uglavnom je plastika litar i litar  i po, pivske konzerve.

 

 

možda mi se neko smeje ali, kad izvedem ovu paščad u dvorište uvek se tu nađe neka kesa pa uzkesicu s govancima u nju utrpami i koješta razbacano po travi (knzerve, kesice, flašice...). gadno mi da gledam onako razbacano i ostavljeno.

  • +1 2
Link to comment

Od sledeceg meseca, Infostan uzima dodatnu kintu za placanje racuna (i na eSanduce sajtu i preko poste/banke):

 

Quote

Обавештење

01.06.2023.

Поштовани,

 

Скупштина града Београда је на седници одржаној дана 13.04.2023. године донела Одлуку о измени Одлуке о начину плаћања комуналних услуга на територији града Београда ("Службени лист града Београда", број 24/2003, 11/2005, 2/2011, 34/2014, 19/2017, 85/2019, 38/2021 и 101/2021- у даљем тексту: Одлука), на начин да се у члану 16. став 5. Одлуке брише, као и да се ова промена примењује почев од 01. јула 2023. године. Наведена Одлука о измени Одлуке о начину плаћања комуналних услуга на територији града Београда је објављена у Службеном листу града Београда број 23/23 од 13.04.2023. године.

 

С обзиром на наведено, обавештавамо вас да ЈКП Инфостан технологије почев од 1. јула 2023. године нeма правни основ за покривање трошкова наплате накнаде комуналних услуга на основу јединствене уплатнице. ЈКП Инфостан технологије ће до 1. јула 2023. године трошкове накнаде, као и до сада сносити за уплате на шалтерима ЈП Пошта Србије и пословних банака и за уплате путем платформе е.Сандуче, након чега ће се иста наплаћивати при пријему уплата. При уплатама на шалтерима, платне институције ће наведену услугу тарифирати у складу са својом пословном политиком, док ће се накнада приликом плаћања путем платформе е.Сандуче наплаћивати у фиксном износу, без обзира на износ уплате и иста ће износити максимално 50,00 динара по трансакцији.

 

С поштовањем,

ЈКП Инфостан технологије

 

Link to comment

jbš mi sve ako ja ovo razumem

jasno mi je da klepaju 50 din više po računu

 

 

na lekove dali 

💊

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
Pošta će naplaćivati 50 dinara za svaku uplatu, a do sada je bilo besplatno

Isto na sajtu kad se placa karticom.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...