Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

42 minutes ago, Milošica said:

Koji vam je omiljeni deo grada?

 

 

ja sam voleo da cunjam po vračaru, pre svega po čuburi, onaj deo melentijeva, graničarska. sad gledam na gugl zemlji, sjebano je. profesorska kolonija, ono o čem' piše živka, male uličice na senjaku. sada mi je omiljeno da odem tamo iznad hajdučke česme. kada nisam u selu, naravno.

Edited by djordje geprat
  • +1 3
Link to comment

Karaburma, ispod Partizanskog puta gde su ulicice pa do Nove okretnice, i od nje ka Mirijevu (od pre, mozda sad nije kako je nekad bilo)

 

Od centra, ovaj deo koji spominje Zivana, Bulevar od Takovske do pre one pijace posle Liona, i danas je lep - lepo je prošetati tuda, mada je zelenilo desetkovano

  • +1 1
Link to comment

С обзиром да сам новобеоградско дете логично Нови Београд. Многи га не миришу превише али ја сам некако везан и навикао сам на исти (па чак и овако измењен) и не бих га мењао за било који други део града. Нешто сам већи фан овог ‘мог’ дела од М.Миланковића ка Дунаву у односу на онај други део ка Сави мада има и он своје чари.

 

Од осталих делова града готовим Баново Брдо можда не знам из ког разлога, и ајде рецимо да је Дорћол кул мада можда не толико за живот.

Земун исто можда онај део кеј, земунски парк, па тамо до Гардоша, остатак не толико.

  • +1 3
Link to comment
15 hours ago, slepa živana said:

bulevar, od vuka do cvetka.

...
i čak odoleva zubu radikalskog doba.

Deo uzbrdo levo između Vuka i Đerma je uništen zubom DS doba, ako se dobro sećam najviše Đuke Dinić koja je klanac bez poštenog trotoara.
Evo gledam sada i podsećam se i Banjska, isto bez trotoara.

Link to comment
10 minutes ago, salerokada said:

Deo uzbrdo levo između Vuka i Đerma je uništen zubom DS doba, ako se dobro sećam najviše Đuke Dinić koja je klanac bez poštenog trotoara.
Evo gledam sada i podsećam se i Banjska, isto bez trotoara.

a pa nema skretanja sa bulevara, okolo je ponor, ne sumnjam. 

ubola sam lutriju prošlog leta da iznajmim stan blizu liona, jednog dana na jesen, vraćam se kući peške i krene pljusak. ljudi se sakrili ispod stubova, prazni trotoari, a ja ponela kišobran. pičim bez prepreka, pao mrak, popalila se ulična svetla, izlozi i reklame, kiša izlakirala ceo prizor, kao da šetaš šanzelizeom... a iz bočnih ulica, od crvenog krsta pa dole ka dimitrijali, teku reke govana. verovatno su ljudima bile potopljene kuće i podrumi, ali bulevar paralelni svet.

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment

Ipak neće kaki:

 

Quote

Železnička stanica Vukov spomenik u Beogradu ipak neće biti zatvorena 9. maja, rečeno je za portal N1 u Infrastrukturi Železnica Srbije.

 

Iako je bilo predviđeno da se zbog radova na pokretnim stepenicama stanica zatvori, to se neće desiti jer je ocenjeno da nema potrebe za zatvaranjem dok traju pripremni radovi.

Koliko će trajati pripremni radovi znaćemo uskoro, rečeno nam je u Infrastrukturi Železnica Srbije.

 

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, slepa živana said:

a pa nema skretanja sa bulevara, okolo je ponor, ne sumnjam. 

ubola sam lutriju prošlog leta da iznajmim stan blizu liona, jednog dana na jesen, vraćam se kući peške i krene pljusak. ljudi se sakrili ispod stubova, prazni trotoari, a ja ponela kišobran. pičim bez prepreka, pao mrak, popalila se ulična svetla, izlozi i reklame, kiša izlakirala ceo prizor, kao da šetaš šanzelizeom... a iz bočnih ulica, od crvenog krsta pa dole ka dimitrijali, teku reke govana. verovatno su ljudima bile potopljene kuće i podrumi, ali bulevar paralelni svet.

 

Ovo za minijature o gradu :)

I baš to - samo sam Bulevar, ostalo je malo :ph34r:

  • +1 3
Link to comment

Nije baš tako. Ulice sa desne strane Bulevara gledano ka Cvetku, na potezu od Đerma do Cvetka su takođe lepe. Tu ima parkića, zelenila, mira, svega. Ulice između Bulevara i Dimitrijale oivičene Batutovom su dobre, Milana Rakića i sitne ulice koje ona seče su isto lepe... I sve te ulice su zapravo bolje za život od samog Bulevara.

  • +1 2
Link to comment
On 3. 5. 2023. at 21:19, Milošica said:

Koji vam je omiljeni deo grada?

 

 

 

Od Titovog muzeja pored vrtića uzbrdo pa na kružnom toku levo i sve pravo nizbrdo do semafora. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, desboj said:

 

Od Titovog muzeja pored vrtića uzbrdo pa na kružnom toku levo i sve pravo nizbrdo do semafora. 

To je moj kraj, ali mi nije jasno. Od kružnog toka levo, ako misliš na Topciderski zvezdu su Uzicka i Tolstojeva. Gde nizbrdo i do kog semafora?

Link to comment

topčiderska zvezda mi je bila jedna od omiljenih destinacija za šetnju. više nije, odkada je niklo žeksovo zdanje a i užička koja je postala to što je sada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...