Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 26. 2. 2023. at 21:53, djeneralche said:

Ako je to zbog slika Juznog Bulevara, nemojte, pogledajte na google maps kako je taj potez izgledao pre 10, 20, 50 godina. Ista raspala ulica koju jedino totalna rekonstrukcija i prosirenje koje je planirano kao i u delu od Autokomande do Maksima Gorkog moze uciniti iole pristojnom. Dakle nista nije unisteno u poslednje vreme, nikad nije ni bilo kako treba. Uostalom kao i Cubura u tom istom delu.

 

zar neko kaze da je ranije bilo bolje? ja sigurno ne,
ali ako se nesto konacno sredjuje urbanisticki zar ne treba po pravilima struke i logike?

Link to comment
27 minutes ago, Arkadija said:

Kakav je ovo smrad nafte od jutros? Smrdi nesnosno. Cujem i na radiju da se oseca u mnogim delovima grada.

 

upravo sam to dosla da pitam

bas smrdi na naftu jako ovde (Juzni bulevar)

Link to comment
8 hours ago, Lucia said:

 

zar neko kaze da je ranije bilo bolje? ja sigurno ne,
ali ako se nesto konacno sredjuje urbanisticki zar ne treba po pravilima struke i logike?

Ne sredjuje se jer se ceka prosirivanje od dela Maksima Gorkog do Gospodara Vucica, para a ni volje i znanja kod smradikala ocigledno nema.  Veliki planovi, prosirenje do Olimpa, UMP preko Grcica Milenka, Zicka. Desice se nikada.

Link to comment

kako to mislis "ne sredjuje"? onolike nove zgradurine u tom delu ulice podignute poslednjih godina i jos nicu nove.
zar to nije deo nekog urbanistickog sredjivanja - plana kakvogod?

Link to comment

Sunjanjetm po Beogradu i covek nikad ne zna na sta moze da naleti: spomenik zgradi u kojoj je nekad bio neki Arhiv, spomenik onako bas arhivski, naravno zapusten do maksimuma...

IMG-20230306-164605-137.jpg

 

IMG-20230306-164539-373.jpg

 

IMG-20230306-164528-070.jpg

 

IMG-20230306-164447-906.jpg

 

IMG-20230306-164429-919.jpg

Edited by namenski
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

Gde je ovo @namenski?

Ustanicka, desna strana kada se ide od Autokomande, u rupi je, izmedju mislim da je sa leve strane dom zdravlja, a sa desne valjda opstina, nisam siguran...

 

BTW, to je mnogo cudan kraj grada sa mnostvom ulicica koje su neprirodno presecene, oslepele tokom svojevremene konverzijetm Stevana Prvovencanog u autoput...

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, namenski said:

Ustanicka, desna strana kada se ide od Autokomande, u rupi je, izmedju mislim da je sa leve strane dom zdravlja, a sa desne valjda opstina, nisam siguran...

 

BTW, to je mnogo cudan kraj grada sa mnostvom ulicica koje su neprirodno presecene, oslepele tokom svojevremene konverzijetm Stevana Prvovencanog u autoput...

 

Još preciznije, između suda i Doma zdravlja u Krivolačkoj.

 

To je hardkor Dušanovac, ulice na kojima su odrastali bokseri. kao Ljuba Vrapče, Kad su cvetale tikve. To je mogao biti i moj problematični ujak, kasnije uzorni građanin grada Štokholma gde su početkom šezdesetih stizali svi koji se dokopaju soške(Bombona, Bakrač, Kića itd.).

 

Na mestu gde je sad auto plac, pored pasarele ka dušanovačkoj pijaci bio je košarkaški teren, na kom su se uveče pravile dansing večeri kao na Kalemegdanu, a preko puta je bila, čak doskora, kafana sa tombolom za stariju ekipu. Sve se to dešavalo u Kolubarskoj ulici, jedinoj ulici pored auto puta koja nije srušena kad je građen - drugim rečima, svi ostali su bili raseljeni u nove stanove na Konjarniku, samo je ekipa iz Kolubarske stavljena na večnu listu čekanja. Jedna od onih koji nikad nisu dočekali taj san stan bila je i moja baba, a nije da je čekala kratko; umrla je sa 88.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...