Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Mi smo ponovo politicki regresirali iz glasanja za u glasanje protiv tako da za nas pojedinacno sa stanovista glasanja nije previse ni bitno kakve ce liste biti i koje teme ce biti kandidovane. Niko od nas nece ni da dobije ni da izgubi izbore vec stranke opozicije, ako one ne umeju ili ne zele da shvate kako je moguce da dobiju izbore i kako zbog toga da postave svoje prioritete mi glasaci im sigurno necemo pomoci da shvate. Naprednjacka vlast sistematski i temeljno unistava Beograd godinama zarad pljacke, to je dovoljan argument da se glasa protiv njih.

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Op, jel ima zvonce na kapiji? emoji5.png
 

To je bilo nekada, moja pokojna baba je uvek pričala da je pre rata bila ograda i kod skupštine i kod dvora i da su je komunjare posekli posle rata i odneli po svojim selima ili gde god,

Link to comment
8 hours ago, Arkadija said:

To je bilo nekada, moja pokojna baba je uvek pričala da je pre rata bila ograda i kod skupštine i kod dvora i da su je komunjare posekli posle rata i odneli po svojim selima ili gde god,

 

Zar nije vecina tih ograda stradalo za vreme rata, kao repromaterijal? 

Link to comment
12 hours ago, jms_uk said:

 

Zar nije vecina tih ograda stradalo za vreme rata, kao repromaterijal? 

Nemam pojma, meni je baba tako pričala. Ako me je lagala, a ne verujem, ja lažem vas.

Link to comment

Mrni je deda pričao da je u Beogradu najveći problim bilo grejanje i da su skupljali sve što može da gori iz raznih ruševina. Moje zgrade u Ruzveltovoj, koje su pripadale kraljevini i bile legitiman plen pobednika, bilo ih je 4 ali je jedna dobila direktan udarac tokom savezničkog bombardovanja i sjebala prozor na mojoj pa je deda posle rata  uzeo neki manji sa neke ruševine i ugraadio ga pa se razlikuje od prozora u ostalim zgradama.. Otišao u Partizane (Očevi i oci sindrom), bio i rajen i dobio neku medalju. A kasnije bio faca jer je njegova jedinica organizovala gradjevinsku firmu Montaža, zato mi jedini ovde nismo imali dvojnikaa da bi deda bio stalno dostupan. I sina je zaposlio u Montaži a ćale je vredno radio, najveći deo vremena u kancelariji mada je pre toga bio šef gradilišta za neku klanicu u Ratini (vodio i mene kad sam bio malac) ali radio je uglavnom sa školivanim inženjerima i to toliko dobro da je njegova ponuda jake struje (najskuplji deo) pobedila na tenderu za obnovu bivšeg CK što je sada tržni centar Ušće. Dobio je i posao za obnovi skupštine. Ali džaba sve to kad je još krajem Miloševićevog vremena direktor Montaže pokrao firmu i sve pare prebacio na neku svoju imaginarnu firmu. On sada ima velike posede u valjda Herceg Novom i tako to. Što reče neko, u mnogim od tih stanova je živelo više porodica, misli da u našem nije. Ćale se ne seća a deda je odavno mrtav.

Edited by Bujodrag
Link to comment
On 10.6.2021. at 11:53, Hamlet Strašni said:

Ne možeš da pobediš na ovakvim izborima komunalnim temama i sa jednom listom. Te dve stvari su contradictio in adjecto :nobles:

 

Jedna lista (ili dve) znači da se izbori prebacuju na teren politike i osnovnoh principa - da oteramo lopove da spasimo grad i slično. 

 

Ako ideš sa komunalnim temama, onda prizanješ da je suštinski sve ok, i da se ne slažete oko nekih konkretnih rešenja. Onda ujedinjavanje gubi smisao. Uzgred, upravo to sa konkretnim temama je probao DS 2018 i videlo se kako je prošao. Malo ljudi glasa kao što je ovde neko za sebe napisao - pručim programe, pregledam liste pa odlučim. Glasa se stomakom na osnovu površnih percepcija. Glasači opozicje u velikoj većini gledaju - da li ima neko dovoljno jak da skine Vučića po njihovoj proceni. Ako nema ne izlaze ili glasaju za "nova lica"...

Nadam se da analiza izbornog neuspeha nije sprovedena tako da zakljucak bude da se neuspeh dogodio jer se nastupilo sa konkretnim temama. 

  • +1 1
Link to comment

Zaključak je da kada se politika vodi po mladoliderskim proseravanjima, na osnovu seminarskog praznoslovlja i politikološkog teoretisanja, neuspeh je zagarantovan. Još kad se prodaš Vučiću, prođeš kao Šutanovac 2018...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

https://rs.n1info.com/vesti/protest-stanara-u-solunskoj-ulici-u-beogradu/

Protest stanara u Solunskoj ulici na Dorćolu zbog najava pretvaranja ulice u dvosmernu, seče dvadesetak stabala, u delu grada koji je stambeni blok, u čijem užem okruženju se nalaze škola i vrtić, a sve zbog, kako stanari kažu omogućavanja dolaska autobusa do hotela "Mona".

 

govnarev hotel je vec dobio jednu siru ulicicu, da bi dovozio sportske ekipe direkt na recepciju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...