Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Sad će da navale i samozvani zeleni :happy:

30 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Bas zato sto svaka opoziciona stranka ima izgovor zasto predizbori nisu dobra ideja, SNS ce i dalje vladati ovim gradom..

Zapravo, jedino su Jeremićevi i NDBG eksplicitno odbili, PSG i DS rekli da su otvoreni za priču, SSP iskulirao skroz, Zelenović se primio da bi mu onda iz SSS rekli da nije shvatio ideju kako treba :happy:. Jeremićevi su lepo i detaljno objasnili šta imaju protiv i svađali se oko te teme, Đorđe Pavićević je pre par nedelja isto davao neke primedbe na tu ideju... Prosto je ideja glupa i nesprovodiva u našim uslovima,  samo niko ne sme intelektualcima iz SSS to da kaže. Obaška što partije opozicije pokušavaju da skrpe infrastrukturu za izbore, nađu aktiviste, formiraju odbore i izborne štabove, nađu pare i sve u vezi, i sad im dođe neko da im priča: e mnogo ste nedemokratski, al mi imamo ideje, a benzin vaš... More samo smo vas čekali, mrš!

 

 

Link to comment

Obozavam kad cujem nase opozicionare kada svoju nesposobnost pravdaju sa "nesprovodivo u nasim uslovima". Zato ce i ostati opozicija jos dugo, dugo..

Link to comment

ako ne te predizbore, jebemu mater, anketu valjda mogu da plate ili sprovedu sami ako se nema kome platiti

ne anketu za merenje kurca, vec za to da li opoziciono nastrojeni biraci vise preferiraju jednu listu ili neki drugi oblik izlaska na izbore

 

usput mogu pitati gradjane sta su im bitne teme i tako to

da ne bude opet "svesni smo mi svog savrsenstva, ali gradjani nisu sposbni prepoznati te neke kvalitete"

 

 

Link to comment

Elem, nema iznenađenja, ds, ssp, psg i slične prišipetlje idu zajedno, Jeremić će da se priključi u finišu, sad deluje odvojeno jer mora malo da izgradi identitet partije i izoluje se od Đilasa, al za BG teme što reče kolega gore, nema nekih razlika, priključiće se i na repub ličku listu, ako bude i tih izbora. 

Ovi razni zeleni neće moći ništa da se dogovore, izaći će odvojeno i polupaće se. Plus par fantomskih lista, kao i na prošlim izborima, sitna desnica... Tja, opet nekih 100k glasova rasuto, uprkos niskom cenzusu...

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

ako ne te predizbore, jebemu mater, anketu valjda mogu da plate ili sprovedu sami ako se nema kome platiti

ne anketu za merenje kurca, vec za to da li opoziciono nastrojeni biraci vise preferiraju jednu listu ili neki drugi oblik izlaska na izbore

 

usput mogu pitati gradjane sta su im bitne teme i tako to

da ne bude opet "svesni smo mi svog savrsenstva, ali gradjani nisu sposbni prepoznati te neke kvalitete"

 

 

 

Evo, Djiki narucuje ankete koje pokazuju da nikad bolje ne stoje. A Vucic nikad gore i odbrojani su mu dani..

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

ako ne te predizbore, jebemu mater, anketu valjda mogu da plate ili sprovedu sami ako se nema kome platiti

Pa i sprovode. Jel samo ja gledam Đilasove lajvstrimove, jebemmumiša?

Naravno da će se na osnovu analiza i anketa raditi te odluke. Kao što napisah gore, ono što imamo od relevantne ne-režimske opozicije će da ide zajedno. NDB nek vidi šta će, ostali su svakako tvrdoglavi ili ludi, pa ni u teoriji ne mogu da upadnu nalistu sa ovima.

 

Link to comment
3 minutes ago, Zabalujev said:

Pa i sprovode. Jel samo ja gledam Đilasove lajvstrimove, jebemmumiša?

Naravno da će se na osnovu analiza i anketa raditi te odluke. Kao što napisah gore, ono što imamo od relevantne ne-režimske opozicije će da ide zajedno. NDB nek vidi šta će, ostali su svakako tvrdoglavi ili ludi, pa ni u teoriji ne mogu da upadnu nalistu sa ovima.

 

sa tim bolje ako sprovode

ako imas link daj molim te da vidimo sta kazu anekte jel bolja opcija svi zajedno ili dve kolone

Link to comment
24 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Obozavam kad cujem nase opozicionare kada svoju nesposobnost pravdaju sa "nesprovodivo u nasim uslovima". Zato ce i ostati opozicija jos dugo, dugo..

Mesto hvatanja za opšta mesta, mogao bi da pogledaš šta su tačno primedbe na ideju o predizborima. I bez toga prosto, ne postoji neka masa građana koji čekaju neke predizbore ili šta već da ih izvuku na birališta. To je iluzija.

 

Link to comment

To da li postoji ili ne postoji se proverava upravo na predizborima. Ako ne postoji masa, onda i to dovoljno govori o opoziciji i kakve su im sanse sutra na izborima.  Ako nisu u stanju da animiraju gradjane u velikom broju, bolje da ni ne izlaze na izbore. Pa nek opet slave bojkot pobedu..

Link to comment
20 minutes ago, pbg12345 said:

sa tim bolje ako sprovode

ako imas link daj molim te da vidimo sta kazu anekte jel bolja opcija svi zajedno ili dve kolone

O jednoj ili dve liste nije bilo do sad istraživanja, da ja znam.  NSPM istraživanje pogledati u prošlonedeljno Vreme (otključaće sad za neku dan na sajtu). Na Đilasa ne smem da dajem linkove da me ne proglase za bota. :fantom: Inače se on ubi pozivajući na zajedničku listu opozicije, čisto eto spojler...

Inače, stavovi građana o problemima u BG su ludilo, plus pojedini komentari (nspm)... Đorđije smatra da je mrka kapa, eto još spojlera... A nezadovoljna većina u BG, i ako postoji, jako je tesna... I većina smatra da je bgh2o dobra stvar.

 

Dakle, ima nešto i u narodu. A to se utvrdilo istraživanjima javnog mnjenja, jebigica.

 

Edited by Zabalujev
Link to comment

to da djilas zeli jednu listu je ocekivano

on bi bio na celu dal formalno ili neformalno i koliko god lista osvojila, on bi u buducnosti nastupao sa tim kapitalom

a nije zanemarljivo sto se cesto dozivljava i on i politika njegove stranke, kao neka sredina izmedju ekstrema u vidu dveri i ndmbgd

Link to comment

Bili su neki razgovori, pre ovog Zelenovićevog objavljivanja, i NDB je pokušao da objedini "građanske inicijative", ali su svi stekli utisak u fazonu "NDB hoće da svi obučemo njihov dres" i to je, ajde da kažemo, propalo.
Možda se obe strane približe, videćemo.
Nije da su ti ljudi neki ekstra važan adut u izbornim kalkulacijama ali...
Tu je uvek pitanje koliko "pritiskati" te građane koji su okupljeni oko lokalne mikro teme, da se uključe u "izborne radnje".

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Moja 2 glupa centa:

Opozicija ne može animirati neopredeljene glasače da izadju na klasične izbore, a kamo li da ih izvede na predizbore u relevantnom broju.

Ideja kao ideja je odlična, ali se ovde ili potcenjuje opozicija ili precenjuje prosečan opozicioni glasač. O čemu bi se moglo diskutovati :fantom:

Link to comment

ja sam neopredeljen glasac, mene moze animirati jedno da izadju zajedno kao neki mini dos, ne moraju svi, ne mora bosko

vucic je oslabio, mozda ce nastaviti da slabi, ne znamo. mozda je ovo jedina sansa da se preko beograda urusi ova nepogoda. razumem da postoji uskostranacki interesi i da neki racunaju da se pokriju lokalno ali jbg situacija je takva da im ondak ne zelim nista dobro jer realno ne zele ni oni meni

Edited by villiem
Link to comment

Mislim da zaista treba nešto gigant njesra da se desi da bude jedna lista.
Dve liste+recimo NDB (ako dobro razumem njihov stav da su zakucali[emoji769] da nema koalicije pre izbora), je realna opcija.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...