Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

retvitovao te je bugarin georgijev sa komentarom🔝
 

a tek sam posle video i fb viral, eminentni književnici...

 

jednom rečju preostala elita

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

pa ok. kaligula je lepo objasnio spomenik uz pomoc teorije forme. veoma razumljivo svakom na tw i fb. ono o mmf i feng-suiju je za one koje to zanima.

zasto se svi pitaju zasto spomenik nije u vinklu? zato sto im smeta, pravi im nelagodu, neizvesnost, cekaju da se preturi na nos...

Link to comment

"Sam koncept je prosto razvaljena predstava Srba o samima sebi u postkomunističkoj potrazi za identitetom."

 

Mislim da je ovu rečenicu prvo napisao a da je onda počeo smišljati umetničke i estetske promašaje na spomeniku.

Link to comment

Pa to i vrišti prvo kad ga pogledaš, baš odaje utisak turbo-folk nesnađenosti i nasađenosti na nešto što nije stvarna i nije "organski" proživljena istorija i vrednost koja se nalazi u kolektivno nesvesnom čoveka sa ovih prostora, nego iskorenjeni kič narativ savremenika i falsifikat. 

  • +1 3
Link to comment
40 minutes ago, Taihoskopija said:

A Vladimir Gajić nije zadovoljan analizom i ima poriv da nešto upadljivo smatra onuda. 

 

Usra me covek.

 

Nego sto se javljaju desnicari jbt, sad citm komentare, uvredljive.

 

Ovo mi je poslednji put da budem javna licnost :isuse:

 

 

Link to comment
24 minutes ago, jackruby said:

"Sam koncept je prosto razvaljena predstava Srba o samima sebi u postkomunističkoj potrazi za identitetom."

 

Mislim da je ovu rečenicu prvo napisao a da je onda počeo smišljati umetničke i estetske promašaje na spomeniku.

 

Pa to i jeste poenta.

 

Ove tone bronze koje nikako da padnu na nos a sve iscekujes da padnu, ovo potpuno razvaljeno postolje koje je sve samo ne temelj bilo cega postojanog i stabilnog - meni je to slika Srbje 2021ve. Gomila neke simbolike za male Perice sa jedne i podsvesna nakrivljenost i kataklizmicnost sa druge strane.

 

Nemojmo se zajebavat, ovo je em ruglo em sranje em bacen novac.

  • +1 8
Link to comment
36 minutes ago, Caligula said:

 

Pa to i jeste poenta.

 

Ove tone bronze koje nikako da padnu na nos a sve iscekujes da padnu, ovo potpuno razvaljeno postolje koje je sve samo ne temelj bilo cega postojanog i stabilnog - meni je to slika Srbje 2021ve. Gomila neke simbolike za male Perice sa jedne i podsvesna nakrivljenost i kataklizmicnost sa druge strane.

 

Nemojmo se zajebavat, ovo je em ruglo em sranje em bacen novac.

 

cekaj, a sta drugo bi moglo da bude? naravno da je to slika danasnje Srbije i ono cemu Srbija stremi. (stremi? wtf)

isto kao sto je to bila Velika Skola onomad, ili izgradnja Narodnog Pozorista, ili spomenik Knezu Mihailu u svoje vreme, ili whatever. 

 

i nije samo spomenik problem, vec ceo trg: katastrofalne proporcije, kombinacija "trave" i betona, broj bandera i stubova, totalno sjeban saobracaj preko/pored trga - apsolutno sve.

"sharmatni" haos, preskupi kitsch, koji - pri tome - nicemu ne sluzi.

jbga. to smo mi, to je nase pravo lice.

Link to comment

@Arkadija

 

Da, on je to monarhija domaćinski desno, pa verovatno ta perspektiva, samo što bih ja posebno popizdela da sam desno i da mi ovo naprave od duhovne vertikale, ali je 

njemu lepo. :sleep:

 

 

 

Mislim da ima i nastavak. 

  • Haha 2
Link to comment

Gajic ne kapira da ne govorim o simbolici (slem) nego o likovnim elementima i njihovoj interkciji (lopta, upitna vertikala, razudjen temelj)... nisam se dalje udubljivao niti bi se prepirao sa njim, drag mi je covek :fantom:

 

@Djuro pa to je periferija stvari koja upotpunjuje ovo na sredini. Slazem se, sve ovo je nasa slika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...