Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Just now, ragasto said:

Za nas sa jeftinijim ulaznicama - pošto Nemanja nema krst nego mač, jel' postoji mogućnost da udari munja u njega? 

Naravno... Što je viši i šiljatiji predmet, to je veća verovatnoća... Biće Nemanja poznat kao Ilija Gromovnik, za par godina... :fantom:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, ragasto said:

Za nas sa jeftinijim ulaznicama - pošto Nemanja nema krst nego mač, jel' postoji mogućnost da udari munja u njega? 

zashto mislish da krst nije dovoljno shiljat za taj dogadjaj :hihi:

Link to comment
9 hours ago, SNARC said:

Ma jok..nego me pelcovali danas a obecah ocu da necu ni pivo pred spavanje narednih par dana...pa eto.

 

Moj Uros, koji prekosutra puni 17 meseci (ljubi ga tata) voli i Pepu i Masu..osudjeni smo na gledanje toga. Zadivljujuce je kako se smanjenim gledanjem vesti covek opusti.

podetinji čovek kad postane tata. lepo je to.

Link to comment

da pitam: vidim pešački prelaz kod "partizana". gde je prvi sledeći ka karađorđevoj. ima li koji pre onog kod ekonomskog fakulteta? ranije je bio kod bogićevićeve pa ukinut.

Link to comment

Tramvaji krenuli, a uredno i autobusi nastavljaju da skrecu u Savsku, pa se onda vracaju u Sarajevsku, jebem im mater raspalu.

Kaobajagi nesto rade na uglu Sarajevske i Balkanske vec danima, spomenik bi sagradili dosad da su hteli. Nego im je ideja da narod bulji u njihov jebeni spomenik dok se klaj-klaj vuce po deset minuta na deonici kroz koju se prolazi za dvadeset sekundi.

Link to comment
11 hours ago, SNARC said:

Moj Uros, koji prekosutra puni 17 meseci (ljubi ga tata) voli i Pepu i Masu..osudjeni smo na gledanje toga. Zadivljujuce je kako se smanjenim gledanjem vesti covek opusti.

Ako nisi puštao ovu zarazu Urošu -probaj... Mi svi skakućemo u ritmui ponavljamo refren ko zaposednuti.

I srećan mu mesecdan! :wub:

 

@ostali - budite gospa buba i ne otvarajte link. ni slučajno!

 

Ontopic - tema skarabej spomeničine mi je toliko mučna da sam bez komentara.

 

  • Haha 1
Link to comment
On 25.1.2021. at 9:16, Caligula said:

Ajmo prvo konceptualno - ma sta konceptualno, besmisleno je ta creva razvezivati, ono je mish-mesh svega i svacega, final touch sto rece Tihajeza je mac umesto krstace, koncept je prosto razvaljena predstava Srba o samima sebi u postkomunistickoj potrazi za identitetom. Jalova grandioznost naroda kojem su decije bolnice u rusevinama a mafijasi direktno iz MMFa liju zajmove u svoje dzepove bez dna.

 

Likovno - nepomican covek koji stoji na kugli je simbol nestabilnosti, tenzije, neprijatnosti za gledanje, prosto katastrofa u najavi. Jos ako je taj covek nagnut napred nekih 5 stepeni kao da ce da zakoraci (a ne pokazuje pokret da se sprema da zakoraci) onda je namera umetnika da napravi nesto sto izaziva nelagodnost. To se uci u teoriji forme, na prvoj godini likovne skole.

 

Dalje, sama kugla stoji na necem raspuklom, sto preti da kolabira, i tu se pojacava utisak propadanja. Spajanje stakla i led osvetljenja sa klasicnim bronzanim spomenikom ne mogu ni da komentarisem.

 

Ako Feng Shui nije glupost, Srbija je sa ovakvim spomenikom potpisala sebi konacni istorijski kraj.

postao si viralan na tw

:hail:

 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

da pitam: vidim pešački prelaz kod "partizana". gde je prvi sledeći ka karađorđevoj. ima li koji pre onog kod ekonomskog fakulteta? ranije je bio kod bogićevićeve pa ukinut.

praštajte ali pored ovog gore bih još nešto da pitam:

tamo pozadi, preko puta ulaza u "svetog savu" ima objekat. ranije je tamo bila crpna stanica. na drugoj strani, tamo gde štrče klima uređaji je drugi objekat sa vrlo kosim krovom. šta je šta?

ja odavde sa 90 km od lokacije sam zbunjen.

Link to comment
15 minutes ago, djordje geprat said:

praštajte ali pored ovog gore bih još nešto da pitam:

tamo pozadi, preko puta ulaza u "svetog savu" ima objekat. ranije je tamo bila crpna stanica. na drugoj strani, tamo gde štrče klima uređaji je drugi objekat sa vrlo kosim krovom. šta je šta?

ja odavde sa 90 km od lokacije sam zbunjen.

 

To preko puta ulaza u bolnicu mislim da nije nikakav objekat vec privremeni parking za mehanizaciju. Oni su sinoc nesto otvarali ali posao na trgu nije gotov.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...