Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

meni je pre 40 godina bila suluda ideja i namera da se u prokopu pravi prolazna stanica. i posle 40 godina to je u infrastukturnom smislu vukojebina koja to nije morala da bude. železnička stanic, po meni, trebalo je da ostane gde jeste ali bez carinsih, magacinskih peračkih, serviserskih i ložioničarskih namena.samo peroni sa parkingom i pratćim sadržajm i autobuskom stanicom pored. autobuskom jer je tu pristu lagan sa mostara. zasrano je davno, ovo šti je sada beovoz moglo je da bude začetak metroa.

 

u svakom slučaju, čak i ovom, prostor ka savi je trebalo očistiti i zaraviti i zažbuniti da se do definitivnog rešenja ostavi prostor za rekreaciju. 

danas sam dolazeći preko gazele iz galenike video onaj falus u izgradnji. 

Link to comment

Ја сам се тамо мотао кад су биле поплаве 2014, стварно сам био фасциниран шта сце тамо има, укључујући и бившу железничку постају у којојживе неки људи, разна стара индустријска постројења. Читав посебан крај града. Сличан томе је и онај део Малешког брда што гледа на прокоп - сокачићи, колибе, старе виле, невероватно.

Link to comment
8 hours ago, James Marshall said:

Po meni tri  su glavna razloga - do tad niko nije htio da se upušta u to jer je to bio građevinski rizičan poduhvat a i niko nije imao partnera sa toliko neopranog keša da može da se zaleti u tako nešto, plus taj nivo bahatosti da piše leks specijalise.

 

Niko se nije zaletao u to jer su postojala takva ogranicenja da nije moglo da se zaradi (po GUP-u nije predvidjen komercijalni sadrzaj), a nikom do ovih mega-lopova nije ni padalo na pamet da moze da se jednostavno otme od gradjana najskuplje gradjevinsko zemljiste u Srbiji i pokloni medjunarodnoj gradjevinskoj mafiji, kako bi ona uzvratila deljenjem kolaca s "lokalnim Investitorima". Istim onim ljudima koji su zemljiste oteli od gradjana Srbije. Jednostavno je, "Beograd na vodi" je jedna od najvecih pljacki gradjana Srbije u istoriji, po magnitudi u rangu sa Zajmom za privredni preporod Srbije i onim piramidalnim semama u vreme hiperinflacije.

 

Svako ko je na bilo koji nacin ukljucen u taj projekat treba da bude optuzen i osudjen za veleizdaju, na celu sa poslanicima koji su izglasali "zakon" koji je to omogucio. Za pocetak. Posto od rusenja nema nista, dopada mi se ova ideja da se boravak u tom plasticnom naprdnjackom raju oporezuje na nacin i u meri koji ce svima njima da ogadi svaki sekund koji tamo provedu. Od tog ekstra poreza, kao i od imovine ovih koji budu osudjeni za veleizdaju, platiti rusenje i izmestanje svega onoga sto moze da se srusi i izmesti, kako bi se koliko-toliko ublazio urbicid pocinjen u Savskom amfiteatru.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Niko se nije zaletao u to jer su postojala takva ogranicenja da nije moglo da se zaradi (po GUP-u nije predvidjen komercijalni sadrzaj), a nikom do ovih mega-lopova nije ni padalo na pamet da moze da se jednostavno otme od gradjana najskuplje gradjevinsko zemljiste u Srbiji i pokloni medjunarodnoj gradjevinskoj mafiji, kako bi ona uzvratila deljenjem kolaca s "lokalnim Investitorima". Istim onim ljudima koji su zemljiste oteli od gradjana Srbije. Jednostavno je, "Beograd na vodi" je jedna od najvecih pljacki gradjana Srbije u istoriji, po magnitudi u rangu sa Zajmom za privredni preporod Srbije i onim piramidalnim semama u vreme hiperinflacije.

 

Svako ko je na bilo koji nacin ukljucen u taj projekat treba da bude optuzen i osudjen za veleizdaju, na celu sa poslanicima koji su izglasali "zakon" koji je to omogucio. Za pocetak. Posto od rusenja nema nista, dopada mi se ova ideja da se boravak u tom plasticnom naprdnjackom raju oporezuje na nacin i u meri koji ce svima njima da ogadi svaki sekund koji tamo provedu. Od tog ekstra poreza, kao i od imovine ovih koji budu osudjeni za veleizdaju, platiti rusenje i izmestanje svega onoga sto moze da se srusi i izmesti, kako bi se koliko-toliko ublazio urbicid pocinjen u Savskom amfiteatru.

ti zaista veruješ da će neka nova vlast bez obzira koja i kada da se bavi rušenjem soliterčina u bnv i unormaljivanja savskog amfiteatra. 

to je u nivou verovanja da su ivica i marica živeli u kući od medenjaka.

 

ne zanosi te se.

to će da ostane, ako ništa drugo, kao opomena.  

Edited by beta kentauri
Link to comment
36 minutes ago, beta kentauri said:

ti zaista veruješ da će neka nova vlast bez obzira koja i kada da se bavi rušenjem soliterčina u bnv i unormaljivanja savskog amfiteatra. 

to je u nivou verovanja da su ivica i marica živeli u kući od medenjaka.

 

ne zanosi te se.

to će da ostane, ako ništa drugo, kao opomena.  

+1

 

Samo sumnjam da ce biti tretirana kao 'opomena': bice zateceno na licu mesta, postace delom Beograda, takav kakav je...

A tablu sa podsecanjem na to kako rusilacki i zlocinacki moze da deluje vlast, bogami videti necemo, ko god bio na vlasti.

Link to comment
21 hours ago, Jumanji said:

Da sam musko, ova vucibatina bi bila samo moja, kad padnu mislim
 

simpatično je ovo kad govori o sebi u trećem licu. deluje malo kao bata stojković na ivici nervnog sloma. mogu da ga zamislim u lazi na otvorenom odeljenju kako nabraja šta je sve izgradio 

  • +1 1
Link to comment
On 23.8.2020. at 18:36, harper said:

Svako ko je na bilo koji nacin ukljucen u taj projekat treba da bude optuzen i osudjen za veleizdaju, na celu sa poslanicima koji su izglasali "zakon" koji je to omogucio. Za pocetak. Posto od rusenja nema nista, dopada mi se ova ideja da se boravak u tom plasticnom naprdnjackom raju oporezuje na nacin i u meri koji ce svima njima da ogadi svaki sekund koji tamo provedu. Od tog ekstra poreza, kao i od imovine ovih koji budu osudjeni za veleizdaju, platiti rusenje i izmestanje svega onoga sto moze da se srusi i izmesti, kako bi se koliko-toliko ublazio urbicid pocinjen u Savskom amfiteatru.

 

Dopada mi se ova ideja, vrhunska je, sve je čisto i legalno. Arapin može da ga duva u toj varijanti, a i boli ga patka za rezidente.

 

Moj prijatelj se loži da će to jednog dana sve biti srušeno, bojim se da se to neće nikad desiti.

Link to comment
12 minutes ago, Anonymous said:

 

Dopada mi se ova ideja, vrhunska je, sve je čisto i legalno. Arapin može da ga duva u toj varijanti, a i boli ga patka za rezidente.

 

Moj prijatelj se loži da će to jednog dana sve biti srušeno, bojim se da se to neće nikad desiti.

 

Ako jednog dana počne opšti, svetski, krvavi rat između dobra i zla, ja ću biti ta koja ću lično podmetnuti dinamit u temelje svake zgrade pojedinačno.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

Moj prijatelj se loži da će to jednog dana sve biti srušeno, bojim se da se to neće nikad desiti.

 

To su isti ljudi koji su se smejali ideji da ce ovi uopste da naprave bilo sta. Moram da priznam da je i meni bilo sumnjivo dok se nisam sreo na nekoj godisnjici mature sa skolskim drugarom koji u Emiratima ima gradjevinsku firmu i objasnio mi je kako ide ceo taj mehanizam. Da se srusi moze nesto periferno kako bi se spasilo sto se spasti moze ali ovi najveci objekti ce sigurno ostati tu gde jesu. Naravno, neka promena vlasti koja bi hitno obustavila dalju gradnju i dozvolila samo da se zavrsi ovo sto je do sada zapoceto a da se onda ostatak prostora isprojektuje drugacije koliko-toliko bi popravilo stvar. Pre svega se mora zaustaviti izgradnja bilo kakvih daljih komercijalnih i stambenih sadrzaja jer ako oni nasele tih milion i kusur kvadrata stambenog prostora koliko su naumili centar Beograda ce zavrsiti u nepopravljivom, neizrecivom, permanentnom kolapsu.

 

Na zalost, jos se prakticno niko ko pretenduje na vlast u Beogradu nije setio da sve te korake uvrsti u predizbornu platformu, ako nista drugo onda bar da potencijalnim kupcima na vreme objavi kakve rizike ce preuzeti ukoliko budu kupovali ili iznajmljivali prostor u "Beogradu na vodi". Da se zaustavi gradnja ovog sranja ne moze, ono sto moze je da se objasni ljudima da dole kupuju na svoju odgovornost i stetu. Pa ko i pored toga kupi stan ili poslovni prostor nece moci da kaze da nije bio upozoren na vreme.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

Na zalost, jos se prakticno niko ko pretenduje na vlast u Beogradu nije setio da sve te korake uvrsti u predizbornu platformu, ako nista drugo onda bar da potencijalnim kupcima na vreme objavi kakve rizike ce preuzeti ukoliko budu kupovali ili iznajmljivali prostor u "Beogradu na vodi". Da se zaustavi gradnja ovog sranja ne moze, ono sto moze je da se objasni ljudima da dole kupuju na svoju odgovornost i stetu. Pa ko i pored toga kupi stan ili poslovni prostor nece moci da kaze da nije bio upozoren na vreme.

 

Upravo to. Plus da se naplaše, uz porez, sa milion stavki, tipa 'odnošenje smeća u eksluzivnoj zoni će kad dođemo na vlast će koštati toliko i toliko' i slične gluposti, pa nek' izvole da rizikuju sopstvenim parama da se ovde vlast nikad neće promeniti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...