Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

48 minutes ago, djordje geprat said:

zaboravih. negde sam pročitao da lokomotiva ostaje tu gde jeste. tačno? ako jeste, šta povezuje nju i nemanju?

 

Stefan Nemanja je lokomotiva razvoja srednjevekovne Srbije.:sleep:

Link to comment
1 hour ago, levi said:

nema ništa od rušenja, jedina je prilika bila da se organizuje nešto pre postavljanja, da se spreče radovi itd

 

 ja mislim na post-sns period sto se spomenika tice

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

 ja mislim na post-sns period sto se spomenika tice

 

valjda dođe na red, biće dosta da se ruši. ali više bih voleo da se nešto uradi sada dok je vruće, makar i simbolično. ne vidim da se i u opozicionoj javnosti neko mnogo potresao zbog ovoga, dovoljno da preduzme nešto konkretnije od otvorenog pisma Gorana Markovića

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Pa dobro, ruku na srce ne mora svaka stvar na nekom trgu da bude povezana sa svim ostalima...

Deo su istorije recimo.

bice delovi istorije za 200 godina, i to ravnopravni :hihi:

Link to comment

Na žalost, mislim da od rušenja nema ništa.
Nemam pojma da li bi u budućnosti moglo da se proglasi za neku extra zonu i nametne se neki ludački porez. Makar to...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
16 minutes ago, Frank Pembleton said:

Na žalost, mislim da od rušenja nema ništa.
Nemam pojma da li bi u budućnosti moglo da se proglasi za neku extra zonu i nametne se neki ludački porez. Makar to...

.... Shiit has hit the fan!
 

mislim da je to sledeci korak i bez tvoje ideje, nakon zbdrazdola zavrshetka zabranjenog grada i njegovih saobracajnica ka slobodnom svetu, ja mislim da ce se prvo raspaliti porez ka savskoj, sarajevskoj i sitnim ulicama uzbrdo sve do kc, gde uglavnom zivi stari svet, usled blizine carskih palata poskupece im recimo kvadrat, pa ce posledichno biti naterani, trzishnim metodama, da se raseljavaju negde gde moze da se prezivi. ili ce im zgrade postati nestabilne i neodrzive. ili ce im objasniti nekim nastavkom politike drugim sredstvima. teshko da ce ono pristati da se ne shiri, makar u finansijskom smislu :ph34r:

 

mene ne bi chudilo ni da srushe sajam, jer mozda prokishnjava, i isele ga zajedno sa novom zeleznichkom stanicom i naci stadionom u staru pazovu recimo (znahi nikad), tu se prostire nepregledna livada mogucnosti sve do ade i shto da ne naprave neshto shto ce njima doneti veci novac brzo.

 

njima je vazno sad da zavrshe svoje poslove, razumem to, i meni je moje, samo mi je domet neprimetan :dry:

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment

od rušenja šifonjerčina nema ništa. onolike nezavršene rugobe zvrje prazne decenijama pa ih niko nije ni pipnuo. ima ove da stoje dok ne rkne neki zemljotres ili požar. ili se spontano same sruše od neodržavanja za jedno tries godina.

 

Link to comment
mislim da je to sledeci korak i bez tvoje ideje, nakon zbdrazdola zavrshetka zabranjenog grada i njegovih saobracajnica ka slobodnom svetu, ja mislim da ce se prvo raspaliti porez ka savskoj, sarajevskoj i sitnim ulicama uzbrdo sve do kc, gde uglavnom zivi stari svet, usled blizine carskih palata poskupece im recimo kvadrat, pa ce posledichno biti naterani, trzishnim metodama, da se raseljavaju negde gde moze da se prezivi. ili ce im zgrade postati nestabilne i neodrzive. ili ce im objasniti nekim nastavkom politike drugim sredstvima. teshko da ce ono pristati da se ne shiri, makar u finansijskom smislu [emoji185]
 
mene ne bi chudilo ni da srushe sajam, jer mozda prokishnjava, i isele ga zajedno sa novom zeleznichkom stanicom i naci stadionom u staru pazovu recimo (znahi nikad), tu se prostire nepregledna livada mogucnosti sve do ade i shto da ne naprave neshto shto ce njima doneti veci novac brzo.
 
njima je vazno sad da zavrshe svoje poslove, razumem to, i meni je moje, samo mi je domet neprimetan :dry:
 
 
To tvoje će, bojim se, da bude verovatnije.
Ovo moje pusta želja.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

spontano same sruše od neodržavanja za jedno tries godina.

Beše to priobalno područje izrazito nepovoljno za gradnju, sećam se nekih slika džinovskih pumpi za vodu koje non-stop moraju da rade, or else..?

Link to comment
26 minutes ago, papapavle said:

Beše to priobalno područje izrazito nepovoljno za gradnju, sećam se nekih slika džinovskih pumpi za vodu koje non-stop moraju da rade, or else..?

taj teren je bezdan.  bukvalno.

Link to comment
3 minutes ago, April said:

Plus milion

Nosite ga u Jagodinu, pored voštanih novaka

Sent from fav toy
 

Ne treba ga nigde nositi, tu je gde i treba da bude. Vecini ljudi iz beograda ne smeta, tako da sasvim adekvatno oslikava jedno vreme ( a ne mislim na srednji vek)

  • +1 1
Link to comment

Opklada u rucak, pica koliko ko popije, da ce se stara zgrada zeleznicke stanice pokazati kao tehnoloski visak i kao takva odleteti sa lica mesta.

U roku od, recimo, max 2 godine, sa obaveznom uvodnom pricom o njenom preseljenju negde na NBg...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...