Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Moje iskustvo sa neaktivistima je da jako malo gradjana suštinski zamera bilo šta Beogradu na vodi. Obično su me pitali, pa jel bolje da je ostalo onako zaraslo. Čaki i oni koji su kritični po pitanju  sadašnje vlasti. A pričao sam sa baš puno ljudi u raznim političkim prilikama, i njim je bilo jasno da sam ja protiv cele priče. 
 
Ljudi iz okoline su se uglavnom žalili na migrante, buku iz klubova i hostele (ako ih imaju u zgradi ili okolini)...
 
 
Ja šizim kad su mi ljudi za koje smatram da imaju funkcionalan mozak oko BnV navodili "adute" : zmije, pacovi, žbunje krš i lom...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ne amnestira, nego mi je besmisleno to potezanje argumenta "a što ga nije napadao ranije"  valjda da bi se dokazala nekakva teza kako je Đitler u talu sa Žvalavim, ne znam...

 

Esid: ja se stvarno ne sećam ko je u prvim godinama vlasti napadao Vučića, pogotovo nakon hapšenja Miškovića, a sećam se da su glavne mete napada naprednjaka bili Pajtić i Đilas

 

Mene interesuje samo ono što je danas, a to je da je Riđi jedina iole ozbiljnija Psihu, što dovoljno govori o ostalima, a bolje nemamo, jbg.

 

Esid2: a još više smara mantra kako bi bivša vlast, a sadašnja opozicija isto ovo radila kad bi opet bila na vlasti. E pa ne bi.

Ovoliku hajdučiju i lopovluk niko nw bi mogao da ponovi

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Od kad Đilasa zovu Điki? :blink:

 

1 minute ago, Frank Pembleton said:

Ja šizim kad su mi ljudi za koje smatram da imaju funkcionalan mozak oko BnV navodili "adute" : zmije, pacovi, žbunje krš i lom...

Ja takve obično pitao: "a jel može da se očisti sve to, a da ne gradimo preko toga kopije Abu Dabija"? Može parkić, šetalište, sladoled i kokice, to je kul.

 

Popriličan je prostor između "uređenje savskog amfiteatra" i ovoga što su napravili, plus noćna rušenja, leks specijalisi i ostala razbojništva. Ne znam da li je prosečan građanin Srbije u stanju da pojmi te nijanse.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne amnestira, nego mi je besmisleno to potezanje argumenta "a što ga nije napadao ranije"  valjda da bi se dokazala nekakva teza kako je Đitler u talu sa Žvalavim, ne znam...

 

Esid: ja se stvarno ne sećam ko je u prvim godinama vlasti napadao Vučića, pogotovo nakon hapšenja Miškovića, a sećam se da su glavne mete napada naprednjaka bili Pajtić i Đilas

 

Mene interesuje samo ono što je danas, a to je da je Riđi jedina iole ozbiljnija Psihu, što dovoljno govori o ostalima, a bolje nemamo, jbg.

 

Esid2: a još više smara mantra kako bi bivša vlast, a sadašnja opozicija isto ovo radila kad bi opet bila na vlasti. E pa ne bi.

Ovoliku hajdučiju i lopovluk niko nw bi mogao da ponovi

 

Ni cela opozicija nije ozbiljan protivnik Vucicu, a kamoli bilo koji njen lider pojedinacno. Djilasu je mesto u politickoj istoriji, sa svojim nekadasnjim saborcima..

 

A ne znam sto te smara ovo iz esid2, kada to niko ovde na forumu ne govori. Predstavnici  sadasnje opozicije koji su nekad bili na vlasti bi da ponovo uzjase vlast radili isto sto i pre. A povratak na staro nije pozeljna opcija..

Link to comment
Od kad Đilasa zovu Điki? :blink:
 
Ja takve obično pitao: "a jel može da se očisti sve to, a da ne gradimo preko toga kopije Abu Dabija"? Može parkić, šetalište, sladoled i kokice, to je kul.
 
Popriličan je prostor između "uređenje savskog amfiteatra" i ovoga što su napravili, plus noćna rušenja, leks specijalisi i ostala razbojništva. Ne znam da li je prosečan građanin Srbije u stanju da pojmi te nijanse.
Naravno da to pitam, ali onda ide tirada da nema para ibda jedini način da se to sredi je da neko drugi plati za to...
Dakle Abu dabi...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
48 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

A sad smo presli na cuveno "a sta su drugi radili". To bi kao trebalo da amnestira Djikija? Sutra malo..

 

Pa i ti si iz čista mira ubacio Đilasovu izjavu iz 2013-te godine. Ko da mi nismo znali za to i ko da ne znamo kakva je on moralna gromada.

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Ja šizim kad su mi ljudi za koje smatram da imaju funkcionalan mozak oko BnV navodili "adute" : zmije, pacovi, žbunje krš i lom...

.... Shiit has hit the fan!
 

Da, to sa zmijama je posebno.

Moja keva je odrasla na Savskom nasipu međ zmijama i ništa joj ne fali.

Link to comment

Čovek mi priča da je redovno vozio bajs tim krajem u vreme "zmija i pacova", a nije primećivao ni zmije, ni pacove ni narkomane. To su te PR priče koje su uspešno uvaljene ovom narodu.

Setim se onomad, počeo da svraćam do Bigza, kažu mu ljudi de ćeš tamo, sve puno narkomana... Ja tamo, a ono muzičari, borilačke veštine, farma bitkoina i tekstilne manufakture.

 

I tako, dok Vesara neimari okolo, mi se raspravljamo o tome šta je neka druga vlast radila pre 10 godina (a ako baš prigusti, vratićemo se do janjušević-kolesar afera).

Link to comment
4 minutes ago, Zabalujev said:

 

I tako, dok Vesara neimari okolo, mi se raspravljamo o tome šta je neka druga vlast radila pre 10 godina (a ako baš prigusti, vratićemo se do janjušević-kolesar afera).

 

 

+1000

Neverovatno je kako se lako pecamo na tu bućku 

Link to comment

@Zabalujev

 

 

+1

 

Ono, jeste da je bilo onako, neugledno, ali dogorelo do nokata sigurno nije bilo: u svakom slucaju ne toliko da se nije mogla da sporovede procedura koja bi Beograd uvela u resavanje urbanisticko-arhitektonske sanse veka, promisljeno i kako dolikuje.

 

+1 i za BIGZ.

Mada prvi dojam po ulasku jeste zajeban :D 

Link to comment
12 hours ago, Frank Pembleton said:

Ja šizim kad su mi ljudi za koje smatram da imaju funkcionalan mozak oko BnV navodili "adute" : zmije, pacovi, žbunje krš i lom...

.... Shiit has hit the fan!
 

naravno

samo ima i ono ne bas popularno za pitati, a to je zasto je taj deo grada izgledao kako jeste sa zmijama i pacovima ili bez

jer reprezentativan svakako nije bio

 

odgovor je jasno da se cekala realizacija maestralnih projekata u kojima je sve vrvelo od kulturno rekreativnih sadrzaja, da se radi o iz vise razloga osetljiuvoj lokaciji itd itd

 

 jedina istina je da se i pored svega toga moglo i bez velikih ulaganja uraditi mnogo da se taj prostor koristi i pre svega da lici na nesto iole pristojno, a zapravo ceo potez od zelenog venca pa kad se krene ka stajgama, poko stajgi i to sve tamo o cemu pisemo iza stajgi je godinama vise liclio na razne 'jatagan' male i slicne   naseobine nego na centar modernog grada

 

sve to nema nikakve veze sa monstruoznim bnv

  • +1 1
Link to comment

Po meni tri  su glavna razloga - do tad niko nije htio da se upušta u to jer je to bio građevinski rizičan poduhvat a i niko nije imao partnera sa toliko neopranog keša da može da se zaleti u tako nešto, plus taj nivo bahatosti da piše leks specijalise.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...