Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, Redoran said:

Koliko god da smo nostalgični spram postojećeg mosta, treba imati u vidu da je u pitanju vojni montažni objekat iz drugog svetskog rata. Makar bio i nemački, svi resursi su mu odavno istekli (zapravo to što je nemački je verovatno glavni razlog što se već uveliko nije sobalio u Savu). Još malo i napuniće 80 godina a u rečnom koritu stoji na drvenim (!) šipovima.

 

Pa pre neki dan lik arhitekta reče da je most, takav kakav je - potpuno ispravan. To što su šipovi drveni, koliko sam razumeo, nije nekakav strašan presedan i negativna karakteristika. Jel' van radikalskih kombinacija rađeno neko istraživanje o dotrajalosti?

Link to comment

uopste taj deo grada sa te strane dunava kao da ne postoji

valjda nije atraktivno 

tako da posluzice pancevac jos koju deceniju

 

srecom retko idem preko njega jer me svaki put uhvati neka muka

sto od guzvi, sto od samog stanja mosta

Link to comment
uopste taj deo grada sa te strane dunava kao da ne postoji
valjda nije atraktivno 
tako da posluzice pancevac jos koju deceniju
 
srecom retko idem preko njega jer me svaki put uhvati neka muka
sto od guzvi, sto od samog stanja mosta
Treći Beograd[emoji769]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
5 hours ago, Venom said:

Predlazem alternativno resenje za problem nekompatibilnosti mosta i BNV

 

building demolition GIF

 

Belgrade Waterfront Demolition Edition!

 

Ja bi dao subvenciju nekom Discovery-ju da to snimi...

Link to comment

jednom mi je crkla česma. tražila zamenu. najpre sam kupio i doneo novu pa sam onda skinuo staru. da sam uradio obratno, zgrada bi bila poplavljena. toliko o česmi. 

 

a i kola. kupio sam zamenu pa onda prodao vektru.

 

EDIT: za venoma i hazarda. ona završna scena iz "zabriskie point"

Edited by djordje geprat
Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

 

P.S: zanimljiva je ova biciklisticka staza koja sluzi za pesake :D

 

 

 

Samo ovo levo je bic. staza, ovo sa druge strane crte je pešačka. Pretpostavljam da je kontra smer s druge strane mosta (jer se pešaci i biciklisti kreću kao automobili :isuse: ).

 

Znači njihov plan je da Beograd bude bez jednog mosta 2 godine. Što će se protegnuti na 4.

 

Brže, jače, bolje :frust:

Link to comment
3 minutes ago, djordje geprat said:

jednom mi je crkla česma. tražila zamenu. najpre sam kupio i doneo novu pa sam onda skinuo staru. da sam uradio obratno, zgrada bi bila poplavljena. toliko o česmi. 

 

a i kola. kupio sam zamenu pa onda prodao vektru.

 

EDIT: za venoma i hazarda. ona završna scena iz "zabriskie point"

 

Vidite kako ništa ne znate. Trebalo je da zavrnete vodu celoj zgradi, skinete česmu, onda da cela zgrada nema vodu 7 dana dok vi prvo donesete tri pogrešne česme koje ne pasuju ili ne rade i napokon instalirate četvrtu koja je ustvari tuš, ali može da prođe kao kuhinjska, bar ide voda i ne spada od pritiska.

 

Tako bi to uradio naprednjački majstor.

 

(da naravno može samo i u stanu da se zavrne voda, ali je majstor skidajući staru česmu polomio glavni ventil za stan, pa za to mora da se zatvori dole na vodomeru)

Link to comment
to je najnevidjeniji gradonachelnik bilo kog grada svih vremena. pitam se kako izgleda njegov radni dan. shta sanja a shta mu se deshava?

sent from bubamoto


Pise sam sebi zahtev za sluzbeno putovanje, sam odobrava i ne zna na koju crtu treba da se potpise.
Nije sala.
Link to comment
Pise sam sebi zahtev za sluzbeno putovanje, sam odobrava i ne zna na koju crtu treba da se potpise.
Nije sala.
to je ono kad ja kenjam kako treba da bude chovek ostvaren u nekoj profesiji :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

čičičić je tužna figura neo radikalskog vremena. hteo je spomenik za sebe u vidu tiršove 2. nekako verujem da je u pitanju, od strane čičičića, krajnje human gest, a ispostaviće se da su ga mangupi izvaćarili za sve pare

 

jedan iz foldera nema budale dok školu ne završi

iz mog iskustva veoma vidljiva brojka na bu

Link to comment
6 hours ago, Shan Jan said:

Inace sto se mosta tice u teoriji sve izgleda lepo - treba da se zavrsi za 2 godine, bice lep ko upisan itd itd...  http://www.politika.rs/sr/clanak/424407/Beograd/Stari-savski-most-ce-od-2021-povezati-Blok-70a-i-Adu-Ciganliju

savski_most_1_150617_tw1024.jpg

 

Samo me iskustvo SNS gradnje malo brine...

 

P.S: zanimljiva je ova biciklisticka staza koja sluzi za pesake :D

 

 

Koliko se meni čini desna strana je za pešake, a leva za bicikliste. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...