Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 hours ago, burekuser said:

 

Sem u slučaju da je ovo prava strana a ono prvo bila greška :)

 

 

 

naravno da je ono prvo bilo prava strana i da je zbog te 6. cepane strane kocka bila skuplja od kocke koja je ista sa svih strana. e, sad mi smo kupili tu kocku da ta neravna strana bude gore i da se vidi. sad smo ih obrnuli i taj detalj koji je razlikovao kocku od najobicnije ravne sestostrane smo turili odozdo. genijalno resenje.

 

kao da smo kupili parket koji, npr im neki rad sa gornje strane (ako postoji tako nesto) i rekli majstoru kada je zavrsio posao da ga skine, montira naopacke, cisti od lepka, hobluje...itd...itd... a taj rad u drvetu zbog kog smo parket platili vise od obicnog okrenuli naglavacke i niko pojma nema da ima nesto sa kontra strane. samo ima jedna 'mala' razlika. za taj parket zna gazda, majstor i nekolicina ljudi koja je prosla  kroz taj stan dok se radio. za Trg zna skoro ceo Beograd i solidan deo Srbije.

 

e sad da li taj narod veruje svojim ocima i razmislja glavom o svemu tome sto je video i cuo ili se zapita kada mu vesic i vucic podviknu i pitaju ga: 'da li ti vise verujes svojim ocima ili onome sto ti ja kazem?' i koliko ima jednih, a koliko drugih ja vise predstavu nemam.

Link to comment
 
naravno da je ono prvo bilo prava strana i da je zbog te 6. cepane strane kocka bila skuplja od kocke koja je ista sa svih strana. e, sad mi smo kupili tu kocku da ta neravna strana bude gore i da se vidi. sad smo ih obrnuli i taj detalj koji je razlikovao kocku od najobicnije ravne sestostrane smo turili odozdo. genijalno resenje.
 
kao da smo kupili parket koji, npr im neki rad sa gornje strane (ako postoji tako nesto) i rekli majstoru kada je zavrsio posao da ga skine, montira naopacke, cisti od lepka, hobluje...itd...itd... a taj rad u drvetu zbog kog smo parket platili vise od obicnog okrenuli naglavacke i niko pojma nema da ima nesto sa kontra strane. samo ima jedna 'mala' razlika. za taj parket zna gazda, majstor i nekolicina ljudi koja je prosla  kroz taj stan dok se radio. za Trg zna skoro ceo Beograd i solidan deo Srbije.
 
e sad da li taj narod veruje svojim ocima i razmislja glavom o svemu tome sto je video i cuo ili se zapita kada mu vesic i vucic podviknu i pitaju ga: 'da li ti vise verujes svojim ocima ili onome sto ti ja kazem?' i koliko ima jednih, a koliko drugih ja vise predstavu nemam.
Samo da dodam:
Za ovaj "dodatni kvalitet parketa" zna i novčanik onoga koji je platio...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On 2.11.2019. at 14:58, Delija67 said:

Anketa ima ponudjene odgovore da se most srusi i da se most srusi. Tacno me zabole na koji nacin ce da ga sruse kad smo vec tolike pizde da im dozvolimo.

Jedino ispravno resenje je da most ostane tu gde je. Ako treba neka ga pretvore u pesacki ili biciklisticki, pa nek zidaju nov malo uzvodno da udari u produzetak Bulevara Avnoja.

da, stvarno. biraš između preseljenja mosta da bude iznad vode ili iznad trave. most treba da ostane gde jeste pa, ako buka smeta bogatunima iz BNV, neka bude samo pešački i biciklistički a nek' naprave novi, stilom uklopljiv, pored.

 

no, sklanjanje mosta daje daje finu priliku za "ugrađivanje".

Edited by djordje geprat
Link to comment

ja se izvinjavam, ali da li neko od vas prelazi taj most?

kapiram da ako bi napravio racio koliki je saobraćaj tog mosta i u kakvom je stanju dobio bi da je u top 5 najgorih na svetu (ne da je onaj pančevački mnogo bolji)

 

već sada imam rally svaki put kada ga prelazim pazim da mi ne zanese točak u stranu jer po nekim mestima sa desne strane šina nema asfalta. gledam da vozim sredinom.

poseban užitak je takođe dočekati prelazak tramvaja ispod tog mosta. osećaj je bombardovanje '99.

 

argumenti su takođe fenomenalni

apozicija: "nisu ga srušili nacisti, pa neće ni ovi. zarić je rizikovao..."

fakt: nacisti napravili most kao privremeno rešenje 1942. zarić ga spasio ne zbog izvanrendnog umetničkog dojma kojim može da parira budimpeštanskim mostovima već da bi beograd bio lakše oslobođen i da bi se lakše živelo posle oslobođenja (kao i sa svakim mostom koji je širom evrope bio spasavan od nemaca u povlačenju).

 

da li zaista neko misli da tom mostu već odavno nije vreme za penziju?

ali taj most je za menjanje i opozicija ima hiljadu bitnih tema koje treba da kandiduje za debatu, ali ovo je kompletan promašaj.

Link to comment

dok sam živeo u centru, prelazio sam taj most. bio sam svestann da je jezivo stanje u kome se nalazi kolovoz svesno napravljeno kako bi se imao razlog za njegovo uklanjanje. svestan da se njegov opstanak ne uklapa u vizije vučića, malog, vesića i folića o tome kako treba da izgleda BNV. to je jedini razlog za nebrigu o mostu. 

 

moj stav je da se napravljeno ne ruši. čak ovde se od gotovog pravi veresija. ponavljam, most može da bude pešački, čak mogućnost da se divimo ili "divimo" BNV. mislim da nije bilo neophodno uklanjanje šina oko kalemegdana. postoje razlozi za to. ne treba rušiti ni stari železnički most. i on može da bude atrakcija.

 

uopšte ne mislim da je samo opozicija protiv uklanjanja mosta. protiv toga je svaki beograđanin koji je i jednom peške prešao preko njega. kome je i taj most deo zavičaja. neka prave most odmah pored ovoga, neka na ovome budu kafići ako treba. bolje (i jeftinije) tu nego u parku.

Link to comment

Domaćinski (tu mislim na goveda koja upravljaju gradom) bi bilo sagraditi poziciono odgovarajući nov most za drumsko-šinski saobraćaj koji bi spojio Bulevar Zorana Đinđića sa Nemanjinom ulicom.

Može i druga trasa isto sa šinskim saobraćajem: spojiti Dr. Ivana Ribara (okretnica tramvaja 7 i 9) sa petljom na čukaričkoj padini (stara i odbačena ideja pre mosta na Adi zbog šatro eko zaštite Ade). Takav novi most koji spaja postojeće saobraćajne čvorove, jer vozila ima odakle da priđu i gde odu nakon prelaska mosta bi rasteretio gužve u špicevima na ostala tri mosta.

 

Tek nakon izgradnje novog mosta razmontirati ovaj postojeći i sastaviti ga u nekom drugom gradu koji decenijama čeka na most sličnog raspona.

Link to comment
1 hour ago, MortimerBrewster said:

ja se izvinjavam, ali da li neko od vas prelazi taj most?

kapiram da ako bi napravio racio koliki je saobraćaj tog mosta i u kakvom je stanju dobio bi da je u top 5 najgorih na svetu (ne da je onaj pančevački mnogo bolji)

 

već sada imam rally svaki put kada ga prelazim pazim da mi ne zanese točak u stranu jer po nekim mestima sa desne strane šina nema asfalta. gledam da vozim sredinom.

poseban užitak je takođe dočekati prelazak tramvaja ispod tog mosta. osećaj je bombardovanje '99.

 

argumenti su takođe fenomenalni

apozicija: "nisu ga srušili nacisti, pa neće ni ovi. zarić je rizikovao..."

fakt: nacisti napravili most kao privremeno rešenje 1942. zarić ga spasio ne zbog izvanrendnog umetničkog dojma kojim može da parira budimpeštanskim mostovima već da bi beograd bio lakše oslobođen i da bi se lakše živelo posle oslobođenja (kao i sa svakim mostom koji je širom evrope bio spasavan od nemaca u povlačenju).

 

da li zaista neko misli da tom mostu već odavno nije vreme za penziju?

ali taj most je za menjanje i opozicija ima hiljadu bitnih tema koje treba da kandiduje za debatu, ali ovo je kompletan promašaj.

Pun je rupa, to je tačno - treba ih samo zakrpiti zar ne? 

Link to comment

ma da. bgd ima visak mostova pa neka skine ovaj jedan. jedan ko nijedan. napravice BnV 3 komada do kraja leta samo prvo da skloni ovaj. smeta im za ova 3 buduca.

 

jbt, neko u beogradu razmislja o sklanjanju mosta.

 

ma, jbm ti nato. trebao je to da sjebe 99.te i da od tog leta prvimo dva grada i aj zdra'o. ko je sa koje strane tu ostaje i nema vise da se svrcka tamo-amo. koja jos budala pravi grad na granici, pa se jos i kurci da ga pravi sa obe strane granice.

 

skidaj to i napravi proracun koliko ima gvozdja u brankovom, gazeli i starom zeleznickom, mozda ima vajdice da i to isecemo i uzmemo neku kintu. ono djilasovo i novi zeleznicki pravili od betona tu vajde nema pa nek ostane, a i uzvodno je pa ne smeta mnogo.

nestali masa indijanaca, maje, asteci i veci frajeri od nas. doci ce neki bangladestanci i ziveti ovde kao ljudi. krivo mi samo sto necu doziveti da vidim kako ce se novi susjedi slagati sa hrvatima.

Link to comment
19 minutes ago, J-♣ said:

Domaćinski (tu mislim na goveda koja upravljaju gradom) bi bilo sagraditi poziciono odgovarajući nov most za drumsko-šinski saobraćaj koji bi spojio Bulevar Zorana Đinđića sa Nemanjinom ulicom.

Može i druga trasa isto sa šinskim saobraćajem: spojiti Dr. Ivana Ribara (okretnica tramvaja 7 i 9) sa petljom na čukaričkoj padini (stara i odbačena ideja pre mosta na Adi zbog šatro eko zaštite Ade). Takav novi most koji spaja postojeće saobraćajne čvorove, jer vozila ima odakle da priđu i gde odu nakon prelaska mosta bi rasteretio gužve u špicevima na ostala tri mosta.

 

Tek nakon izgradnje novog mosta razmontirati ovaj postojeći i sastaviti ga u nekom drugom gradu koji decenijama čeka na most sličnog raspona.

 

+1

Link to comment
1 hour ago, MortimerBrewster said:

ja se izvinjavam, ali da li neko od vas prelazi taj most?

kapiram da ako bi napravio racio koliki je saobraćaj tog mosta i u kakvom je stanju dobio bi da je u top 5 najgorih na svetu (ne da je onaj pančevački mnogo bolji)

 

već sada imam rally svaki put kada ga prelazim pazim da mi ne zanese točak u stranu jer po nekim mestima sa desne strane šina nema asfalta. gledam da vozim sredinom.

poseban užitak je takođe dočekati prelazak tramvaja ispod tog mosta. osećaj je bombardovanje '99.

 

argumenti su takođe fenomenalni

apozicija: "nisu ga srušili nacisti, pa neće ni ovi. zarić je rizikovao..."

fakt: nacisti napravili most kao privremeno rešenje 1942. zarić ga spasio ne zbog izvanrendnog umetničkog dojma kojim može da parira budimpeštanskim mostovima već da bi beograd bio lakše oslobođen i da bi se lakše živelo posle oslobođenja (kao i sa svakim mostom koji je širom evrope bio spasavan od nemaca u povlačenju).

 

da li zaista neko misli da tom mostu već odavno nije vreme za penziju?

ali taj most je za menjanje i opozicija ima hiljadu bitnih tema koje treba da kandiduje za debatu, ali ovo je kompletan promašaj.

 

Skoro svaki dan prelazim taj most i nekako mi je prirastao za srce. Elem, jeste pun rupa, jesu uske trake, smaraju i busevi i tramvaji, ali nekako pomaze da se iz starog dela BG predje na NBG relativno brzo i lako.

Rusenjem tog mosta, dobijamo jedan ogroman saobracajni problem koji se nece resiti verovatno nikad. Posto ovi nisu sposobni nista da naprave, a da pritom ne upropaste nesto drugo 3 puta gore.

Valjda je logicno da prvo sagrade makar delimicno novi most na drugoj lokaciji, gde god bila, pa onda da sklanjaju ovaj koji je u poluraspadu.

Ili da zatvore taj most u poluraspadu i da ga srede da moze normalno da se koristi.

Ili da makar raspisu tender za novi most, pre nego sto stari sklone.

Ovako ce stari skloniti, novi nece ni zapoceti, a svi koji hoce sa starog na novi deo BG da predju, morace preko Gazele ili Brankovog, koji ni u 2 popodne ne funkcionisu kako treba. Onda ce se kolaps prolongirati od 2 do 7 a mozda i duze.

 

E sad, kazi ti nama, da li je pametno buniti se protiv te logike sklanjanja funkcionalnog mosta ili ne? Da li treba prvo skociti (poceti pripreme ili zapoceti gradnju novog mosta), pa reci HOP (rusiti stari)?

Edited by Milosh76
Link to comment

Da, prelazim most. Vajda je od njega. Kao što ljudi rekoše, prvo napravi funkcionalnu zamenu, pa vidi šta ćeš sa starim. Isto i za železničku i autobuske stanice. Al ko jebe nas što koristimo gradski prevoz i nismo dali pare za stakleno zvono na Savi i blagodet pranja para novoj eliti ovog društva.

 

No ajd, ima rupa, pa ga sruši. Onda nema rupa, bema ni problema. Patrik Zvezda menadžment.

Link to comment
1 hour ago, J-♣ said:

 

Može i druga trasa isto sa šinskim saobraćajem: spojiti Dr. Ivana Ribara (okretnica tramvaja 7 i 9) sa petljom na čukaričkoj padini (stara i odbačena ideja pre mosta na Adi zbog šatro eko zaštite Ade). Takav novi most koji spaja postojeće saobraćajne čvorove, jer vozila ima odakle da priđu i gde odu nakon prelaska mosta bi rasteretio gužve u špicevima na ostala tri mosta.

 

Tek nakon izgradnje novog mosta razmontirati ovaj postojeći i sastaviti ga u nekom drugom gradu koji decenijama čeka na most sličnog raspona.

prvi pasus: apsolutno. rastojanje između petlje kod čukaričke padine i okretnice tramvaja je manje od 3 km.

 

drugi pasus: nipošto. ima vrednost za različite namene, demontaža košta.

 

EDIT: nije loše kada se neko nov pojavi. diskusija živne.

Edited by djordje geprat
Link to comment




 
drugi pasus: nipošto. ima vrednost za različite namene, demontaža košta
nemojte gosn dzole molim vas, krenu da demontiraju, pola in poupada u vodu, nema nishta od toga :rolf:



sent from bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...