Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Pažljivo sa tim pominjanjem Sike. Oni proizvode milion drugih smeša, jedna od njih je po planu koji je napravio CIP (a koji je menjan i tu su se zajebali) trebao biti primenjen...

Ali se taj Sikin malter, a ne smesa iz projekta prodaje samo u džaku i ne nanosi se pištoljem.

 

CQcSFUq.jpg

https://www.sikapro.nl/sika-fastfix-133-tp.html

 

 

Edited by vememah
Link to comment
40 minutes ago, Anonymous said:

Samo mi je žao što mi niko ne da vlast na jedan dan, poslao bih tenkove na taksiste, zaista.

 

Ja sam oduvek smatrao da je to rešenje :fantom:

Link to comment
22 hours ago, radisa said:

Jebem ti, ja koji sam iz NS kad kukam, mogu da zamislim kako je vama koji tamo živite...

 

Ustvari žale se samo ljudi sa foruma, niko koga ovako znam se ne potresa nešto. Ne tvrdim da imam reprezentativni uzorak doduše...

 

4 hours ago, hazard said:

Zato što grad prilagođavamo huliganima umesto da taj problem rešavamo...

 

Onaj ko bi to trebalo da rešava ne vidi ovo kao problem - efikasno se narod sklanja sa ulica da bi se utakmice održavale kako im odgovara, sve je ok.

 

 

To što su se toliko zalepili za silikon mi je baš misterija.

Link to comment
25 minutes ago, foto said:

izvinjavam se, nisam listao projekat pa sam po slabom secanju permutovao sa 5cm betona mereno sa donje strane kocke

Po projektu je sa donje strane je 5 cm Sika FastFix 134 TP, a odozgo 15 cm Sika FastfFix 133 TP. Betonska podloga je ravna, ne zalazi između kocki, tj. kocke se slažu na osušeni beton.

Edited by vememah
Link to comment

apropo beogradske kocke i problema sa istima.

kada se 3.IX 1939. vozila prva i jedina Velika nagrada Beograda krug oko kalemegdana je sredjen sa novom kockom, a kao i uvek zurilo se sa kratkim dedlajnovima. svuda gde je trebalo kocka je bila povadjena i preslozena ali nije bilo vremena za zalivanje bitumenom (neka me isprave strucnjaci za materijale). automobil koji su se tada vozili su bile formule 1 toga vremena i bili su veoma brzi i snazni. kada bi dolazili od francuske ambasade na mestu ukrstanja sa knez mihajlovom odvajali bi se od podloge i leteli po 15tak metara kroz vazduh. svaki put kada bi toskovi ponovo dosli u kontakt sa podlogom je bio veliki sok za kocku u pesku.

glavnu trku obelezio je incident gde je prilikom jednog od tih 'doskoka' izletelo 2 ili 3 kocke i gde je mercedesovom perspektivnom vozacu hermanu langu kocka razbila i sofersajbnu i zastitne naocare pa je morao da odustane od trke. jedna kocka je razbila izlog hotela park. pobednik trke je bio italijan tacio nuvolari koji je vozio za tim auto uniona.

eto, i tada smo imali problema sa kockom, a majstora za iste smo imali na pretek.

Link to comment
7 minutes ago, vememah said:

Po projektu je sa donje strane je 5 cm Sika FastFix 134 TP, a odozgo 15 cm Sika FastfFix 133 TP. Betonska podloga je ravna, ne zalazi između kocki, tj. kocke se slažu na osušeni beton.

ma sika to ispravno naziva cementni malter, a ja kolokvijalno uprostih u beton. pise sve na preseku

Link to comment
17 minutes ago, foto said:

apropo beogradske kocke i problema sa istima.

kada se 3.IX 1939. vozila prva i jedina Velika nagrada Beograda krug oko kalemegdana je sredjen sa novom kockom, a kao i uvek zurilo se sa kratkim dedlajnovima. svuda gde je trebalo kocka je bila povadjena i preslozena ali nije bilo vremena za zalivanje bitumenom (neka me isprave strucnjaci za materijale). automobil koji su se tada vozili su bile formule 1 toga vremena i bili su veoma brzi i snazni. kada bi dolazili od francuske ambasade na mestu ukrstanja sa knez mihajlovom odvajali bi se od podloge i leteli po 15tak metara kroz vazduh. svaki put kada bi toskovi ponovo dosli u kontakt sa podlogom je bio veliki sok za kocku u pesku.

glavnu trku obelezio je incident gde je prilikom jednog od tih 'doskoka' izletelo 2 ili 3 kocke i gde je mercedesovom perspektivnom vozacu hermanu langu kocka razbila i sofersajbnu i zastitne naocare pa je morao da odustane od trke. jedna kocka je razbila izlog hotela park. pobednik trke je bio italijan tacio nuvolari koji je vozio za tim auto uniona.

eto, i tada smo imali problema sa kockom, a majstora za iste smo imali na pretek.

Bgd imao ulične trke pre Monte Karla; danas nema ni trke trotineta. Marko, vrati se, sve ti je oprošteno

Link to comment

negde sam citao/cuo, ne znam da li je 100% tacno, ali beogradski gran pri je, navodno, jedina ulicna trka koju je moguce i dan-danas provozati originalnom rutom kao sto su je vozili i trkaci.

Edited by foto
Link to comment
34 minutes ago, foto said:

apropo beogradske kocke i problema sa istima.

kada se 3.IX 1939. vozila prva i jedina Velika nagrada Beograda krug oko kalemegdana je sredjen sa novom kockom, a kao i uvek zurilo se sa kratkim dedlajnovima. svuda gde je trebalo kocka je bila povadjena i preslozena ali nije bilo vremena za zalivanje bitumenom (neka me isprave strucnjaci za materijale). automobil koji su se tada vozili su bile formule 1 toga vremena i bili su veoma brzi i snazni. kada bi dolazili od francuske ambasade na mestu ukrstanja sa knez mihajlovom odvajali bi se od podloge i leteli po 15tak metara kroz vazduh. svaki put kada bi toskovi ponovo dosli u kontakt sa podlogom je bio veliki sok za kocku u pesku.

glavnu trku obelezio je incident gde je prilikom jednog od tih 'doskoka' izletelo 2 ili 3 kocke i gde je mercedesovom perspektivnom vozacu hermanu langu kocka razbila i sofersajbnu i zastitne naocare pa je morao da odustane od trke. jedna kocka je razbila izlog hotela park. pobednik trke je bio italijan tacio nuvolari koji je vozio za tim auto uniona.

eto, i tada smo imali problema sa kockom, a majstora za iste smo imali na pretek.

Sa kockom vratile su se i trke:

https://www.google.com/search?q=trka+oko+kalemegdana+2019&oq=trka+oko+kslemegdana&aqs=chrome.2.69i57j0l3.9266j0j7&client=ms-android-hmd-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Link to comment
5 minutes ago, foto said:

negde sam citao/cuo, ne znam da li je 100% tacno, ali beogradski gran pri je, navodno, jedina ulicna trka koju je moguce i dan-danas provozati originalnom rutom kao sto su je vozili i trkaci.

Vozene su oko Kalemegdana i trke za sampionat Jugoslavije, negde krajem 70-ih u par navrata, ali kako je bilo nekoliko zaista gadnih zakucavanja u topole na Donjogradskom bulevaru, stvar je bataljena i trke su vracene na Usce.

Link to comment

ma mislim da moze covek svojim autom (jugicem, puntom, mercedesom...) napraviti isti krug ao fon braunhic ili nuvolari. polako i sigurno.

ne znam nisam bio, da li je u monaku moguce proci svojim kolima istom rutom kao i trkaci? naravno da krug oko kalisa i voznja kroz monako na donose isto uzbudjenje al eto... moze covek da se pohvali da je provozao GP stazu.

Link to comment
Samo mi je žao što mi niko ne da vlast na jedan dan, poslao bih tenkove na taksiste, zaista.
shta nam prolazi ispod zita za to vreme, daj da vidimo :unsure:

i da li gradonachelnik ima da kaze neshto shto se ovoliko muchimo beogradjani :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...