Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, Frile said:

 

Proširivanje Bulevara Patrijarha Pavla je jedan od (retkih) poslova koji zaista treba da se radi

 

To nije nikakav bulevar osim po imenu. Mora da se proširi, naravno. 

 

Ne znam šta planiraju da urade kada se dođe do topčiderskog parka? Neće mnogo vredeti ako se napravi usko grlo kod kasarne i na uključenju odDaščare na put ka adskom mostu. 

 

Jednako važno za prevoz na ruti od Rakovice je da tramvaj bude stalno u funkciji, a ne da se svako malo uvode autobusi.

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

 

To nije nikakav bulevar osim po imenu. Mora da se proširi, naravno. 

 

Ne znam šta planiraju da urade kada se dođe do topčiderskog parka? Neće mnogo vredeti ako se napravi usko grlo kod kasarne i na uključenju odDaščare na put ka adskom mostu. 

 

Jednako važno za prevoz na ruti od Rakovice je da tramvaj bude stalno u funkciji, a ne da se svako malo uvode autobusi.

 

 

 

Bulevar ili prosto rakovički put, svejedno

 

Čini mi se da je ovo je osmišljeno i isprojektovano još kada je rađen most preko Ade, t.j. da nema previše veze sa ovom vlašću.

 

Neće ići pored kasarne. Mislim da je planirano da ide uz tramvajsku prugu i postojeći (uzan) put - onaj pored železničke stanice Topčider, pa dalje obodom parka sve do mesta gde sada tramvajska pruga preseca put na silasku sa hipodromskog nadvožnjaka (preko puta letnje pozornice). Verujem da na beobuildu ima detaljnijih nacrta.

 

Videćemo koliko i kako će biti otkinuto od parka da bi se put proširio, i kako će rešiti tramvaj. I kako će rešiti raskrsnicu prema Košutnjaku (kod podvožnjaka i pokojne pumpe)

Link to comment

Prekinut Javni uvid u projekat Sunčane doline (Tesla grad i tako to).
Aktivisti i građani došli malo da popričaju sa Stojičićem.
A predsednik opštine doveo vlasnike parcela koji su došli da odbrane "svoje njive".
A zapravo im je predsednik opštine obećao da će se ošure od para u otkupu...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
bio je opšti cirkus  edit: nije javni uvid nego javna sednica nakon javnog uvida od mesec dana

 

Izvinjavam se... BTW, na zvezdari su Vesićevi navatali "stare vlasnike" nekih placeva koji su kao bili za to da se "gradi i radi", da bi se ispostavilo da su oni odavno isplaćeni i obeštećeni...

Nije valjda da si morala da prisustvuješ?

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

Link to comment

srećom sam zakasnila i stigla na kraj ali sam videla cirkus.

moje je bilo pre bbrda i nije bilo interesantno za čerupanje. uskoro i meni na javni uvid ide nešto na bbrdu pa se već spremamo za fajt. očekujem performans brđana jer su se opasno narajcali na sekretarijat i komisiju za planove.

Link to comment
srećom sam zakasnila i stigla na kraj ali sam videla cirkus.
moje je bilo pre bbrda i nije bilo interesantno za čerupanje. uskoro i meni na javni uvid ide nešto na bbrdu pa se već spremamo za fajt. očekujem performans brđana jer su se opasno narajcali na sekretarijat i komisiju za planove.
Šta ćeš...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Quote

čičičić: Beograd će se kandidovati za Zelenu prestonicu Evrope

 

Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić rekao je da je pošumljavanje jedan od osnovnih načina adaptacije glavnog grada na klimatske promene sa ciljem da Beograd bude što zdraviji i zeleniji grad, prenosi Beoinfo.

On je istakao da Grad u domenu svojih nadležnosti radi na realizaciji projekata adaptacije na klimatske promene pošumljavanjem.

"S obzirom na sve veći uticaj klimatskih promena na život i rad stanovnika Beograda, Grad radi na realizaciji projekata intezivnijih pošumljavanja. Osnovna namena ovogodišnjeg pošumljavanja je zaštita od poplava, stabilizacija podzemnih voda, vetro zaštini pojas sa leve strane reke Dunav kao i popuna postojećih ugroženih drvoreda na teritoriji Grada", rekao je Radojičić.

Gradonačelnik kaže da je ukupna vrednost aktivnosti pošumljavanja i sadnje drvorednih stabala u 2019. godini oko 75 miliona dinara.

"Do sada, u fazi prolećnog pošumljavanja pošumljeno je preko 20 hektara, a izvršena je priprema terena u priobalju reke Save radi zaštite od poplava na oko 15 hektara. Samo u okviru popune ugroženih drvoreda u Beogradu je zasađeno 412 novih drvorednih stabala, dok je od početka 2018. Beograd bogatiji za oko 3.000 novih sadnica", precizirao je on i dodao da pošumljavanjem grada se smanjuje efekat urbanog toplotnog ostrva, koji je najviše izražen u toku letnjih meseci kada su klima uređaji stalno uključeni.

Drveće apsorbuje toplotnu sunčevu energiju i na taj način umanjuje temperaturu u letnjim mesecima.

Prema njegovim rečima, Beograd vodi računa o svojim prirodnim dobrima koja daju "pluća" našoj prestonici.

"Grad Beograd izdvaja oko 144 miliona dinara na zaštitu Kosmaja, Zvezdarske šume, Košutnjaka i drugih prirodnih dobara", istakao je Radojičić i objasnio da zaštita podrazumeva obnavljanje drvoreda, košenje, održavanje mobilijara i obeležavanje drveća, te se tako doprinosi zdravijem životu u prestonici.

Gradonačelnik podseća da je u ovom trenutku oko 15 odsto teritorija grada pokriveno zelenim površinama i da je plan da ih do 2025. godine bude čak za 10 odsto više, što znači da će oko 25 odsto teritorije glavnog grada buti pokriveno zelenim površinama

Gradonačelnik Beograda najavljuje da će se Beograd kandidovati za Zelenu prestonicu Evrope.

"Posebno me raduje činjenica da Grad Beograd priprema kandidaturu za nagradu Zelene prestonice Evrope 2022. godine. Reč je o prestižnoj nagradi koju dodeljuje Evropska Komisija, a prethodni dobitnici su bili između ostalih Helsinki, Hamburg i Ljubljana. Trenutni cilj nam je da uđemo u finale ovog takmičenja kako bi kao finalisti ušli u mrežu zelenih gradova Evrope i kroz saradnju sa tim gradovima primenili najbolje prakse i kod nas u Beogradu. Nadamo se da ćemo posvećenim radom i konkretnim i vidljivim rezultatima kroz par godina uspeti da ponesemo ovu značajnu titulu", istakao je gradonačelnik i dodao da će razvoj Beograda kao zelenog grada doprineti boljem i zdravijem životu svih građana prestonice.

Učio je od najboljeg
:Hail:

 

Link to comment

:lolol:

ja ne mogu ovo da čitam dalje od naslova. 

ali uopšte se ne bih čudila i da nam se dodeli ta laskava titula. spalionica u vinči da se inkorporira u logo titule.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...