Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Mala radnja da bi opstala, mora da bude konkurentna cenama. Ispasce kao reklama :D, ali Koka-Mar je primer takve prodavnice. Od otvaranja do danas drze niske cene i imaju odlican promet, iako su cesto odmah pored Maxija. I to ne samo sto su im jeftiniji meso, jaja i tako ti osnovni proizvodi uglavnom manjih proizvodjaca kojih nema u supermarketima, nego cak i brendovi (tipa Palmolive sapuni 40 dinara i sl).. Ili kad u Maxiju Zlatiborac vrat/pecenica bude na akciji 650din, oni odmah spuste na 600..

 

 

I ovo moji "Kod Borisa" imaju dobre cene, za gomilu stvari niže nego u prekoputa Pekabeti Shop and gou.

 

Plus, tu blizu je i prometna autobuska stanica. (na neku foru parna strana Ruzveltove je uspešnija od neparne. Neko je bacio kletvu na neparnu strano pa svi lokari slabije rade i brže se menjaju.)

Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

Ne mora nuzno da propadne, mada sve vodi ka tome. Moguce je da ljudima padne na pamet ono sto sam ja skoro vrteo kao ideju, da uzmem svoju tezgu i zaposlim nekoga da prodaje

 

Mi kupujemo sir kod jedne takve žene koja prodaje za neku manju farmu.

Jaja od porodice koju moja žena poznaje po nekim rođačkim vezama.

Suvo meso/čvarke od proizvođača koji je povoljniji od maksija + odličan kvalitet.

Voća uvek ima prirodnijeg i raznovrsnijeg nego u Maksiju.

A gužva je na pijaci povelika. Tako da ne vidim da će da izumire skoro.

Link to comment

Ne znam šta da vam kažem, ja prodavcima na pijaci nemam razloga mnogo da verujem u pogledu zdrastvenih karakteristika voća/povrća. Mislim da je Maksi tu odlično ubo sloganom "znam šta kupujem". Jbg, prodavac na pijaci koji za sebe kaže da je seljak-proizvođač iz Sopota  zaista ima ukusniji paradajz od ovog iz Maksija, ali njemu je kontrola ušla na tezgu ili na njivu otprilike nikad. 

 

Na stranu to što na Zelenom vencu više skoro da uopšte nemaš proizvođače, već prodavce robe sa kvantaša. 

 

 

Link to comment
4 hours ago, hazard said:

 

Pijace moraju da evoluiraju i promene klijentelu koju prevashodno ciljalju, bar u Beogradu i Novom Sadu. Da se krljaju sa supermarketima dugoročno na osnovu cene mislim da neće izdržati, dakle poenta je da ponudiš premium proizvod, bolji i svežiji od onog u samoposluzi.

 

Ako možeš da kupiš isto u Maksiju što i na pijaci, dugoročno tu Maksi pobeđuje, pijaca će da ostane dok ima ljudi koji tamo idu po navici. Ali ako promene pristup, mogu sasvim komotno da koegzistiraju sa supermarketima

 

+1

 

Pijac po Evropi je evoulirao u mini-trznicu, gde osim redivnih lokalnih ponuda voca, povrca, mesa/ribe i mlecnih djakonija cesto bude i food-court, gde imas 10ak tezgi sa svim zivim vrstama hrane (ali od svake samo po jedna tezga) i udri, biraj, dorucak/rucak/vecera, sve imas za uglavnom povoljnije novce od restorana.

Link to comment

Ja sam prestao da idem u lokalnu mini prodavnicu, koja je doduse sve veca, nakon sto je u njoj poceo da radi vlasnikov sin koji ne ume da kaze ni dobar dan, ni dovidjenja, ni iznos koji treba da platis. Takodje mi se ne svidja sto ne osecam da imam slobodu da razgledam sta ima i odaberem na miru, nego stalno moram sa nekim da se mimoilazim ili da prodavce pitam da li nesto ima ili da mi izvuku proizvod koji stoji iza kase. Primetio sam i da pola komsiluka kupuje sa upisivanjem u svesku - nekad sa kucanjem racuna, nekada bez. Jest da je Zarkovo, ali je Beograd. Ne znam kako uspeju da sklope DI na kraju dana i kako se ne pogube vremenom. Mnoge komsije sam poceo da vidjam u novootvorenom Shop&Gou na 100 metara odatle, gde su, izgleda, makar nauceni da ti trgovinu ne cine neprijatnom. 

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

 

+1

 

Pijac po Evropi je evoulirao u mini-trznicu, gde osim redivnih lokalnih ponuda voca, povrca, mesa/ribe i mlecnih djakonija cesto bude i food-court, gde imas 10ak tezgi sa svim zivim vrstama hrane (ali od svake samo po jedna tezga) i udri, biraj, dorucak/rucak/vecera, sve imas za uglavnom povoljnije novce od restorana.

 

Kada sam video pijacu u Ljubljani, razboleo sam se. 

Po Nemackoj, vidjao sam da pojedinim danima glavne gradske trgove pretvaraju u pijace, koje popodne ostave perfektno cistim.

 

Dosta smo daleko mi od toga..mislim da nam je i nedostizno. Nedokucivo nam je i da ocistimo za sobom i pokusamo u reke da ne bacamo svasta.

Link to comment
23 hours ago, namenski said:

Neka se spreme, neka se spreme za uginuce, za pocetak u vecim gradovima - klasicne, starovremske pijace.

Da i komunizam je sveCki proces.

Link to comment
On 19.8.2019. at 9:37, gospa buba said:

to i ja mislim.

mada je stanichna kafana sa pevaljkom, koja radi do zore, dosta neshvatljiva u tom okruzenju :unsure:

sent from bubamoto
 

Ti iz Belvila su najveca seljana na NBG. Investitori. Pola prostitutki radi iz stanova u Belvilu BTW.

Link to comment

Kod nas u Munzeu je zatvoren Mek a od skora i prvi ShopGo. U Bezanijskoj ulici ima oko 20 lokala prazno. To nema nikakve veze sa vlastima ma uopste. Pijaca normalno posluje ima od tartufa do domacih svalera, preprodavaca lekovitog bilja.

Link to comment

Ta Zemunska "glavna", pa Zeleni venac, i ti Kalenići su sad dosta orijentisani i na strance, turiste...
BTW, u zadnje vreme mi se čak i u shop&go dešava dačekam da se kasirka pojavi jer su je poslali da slaže robu...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On 19.8.2019. at 10:08, Frank Pembleton said:

Ovaaaj neće nadzemno, sve će da ukopavaju, čak i ispod Save...
Ima da košta...
Naravno metro maši sva bitna i logična ukrštanja.
Jedino što je njih zanimalo je da ima BnV metro stanicu...



... Shiit has hit the fan...
 

 

 

Rupu koju sns iskopa ja u nju ne ulazim.Cisto iz bezbednosnosnih razloga.Oni bre ni ulicu ne umeju da asfaltiraju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...