Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

ne znam šta je u pitanju ali gledajući ove slike par starna unazad pomišljam kako ovi ludaci na čelu sa folićem i vesićem imaju neku svoju viziju grada i, kako stvari stoje, misle da je sprovedu. da čine kako valja pa da im oprostiš "ugrađivanje" ali količina ludosti ostaviće duboke posledice.

 

đilase, vrati se. opraštam ti bulevar, raseljavanja roma .........

Link to comment
20 hours ago, djordje geprat said:

ne znam šta je u pitanju ali gledajući ove slike par starna unazad pomišljam kako ovi ludaci na čelu sa folićem i vesićem imaju neku svoju viziju grada i, kako stvari stoje, misle da je sprovedu. da čine kako valja pa da im oprostiš "ugrađivanje" ali količina ludosti ostaviće duboke posledice.

 

đilase, vrati se. opraštam ti bulevar, raseljavanja roma .........

Nema sta ni njemu da se oprosti  tada je Vesic bio kod njih. Problem demokratije je da je LAZNA. Ne postoji npr mehanizam kontrole. Ovo je samo drpanje para iz zajednickih fondova. Znaju i oni da nemaju dovoljno gradjevinske operative za toliko poslova,  ali samo ih otvaraju i prelivaju novac u svoje dzepove.  Pa za onu livadu ispred pozorista su odredili rok 420 dana. Izvodjac Strabag koga je inace Vesara napljuvao za narod. Cuti trpi i sanjaj Jevropu. Sicilija, Blgarija i sl.

Link to comment
21 hours ago, djordje geprat said:

ljudi, sutra se vraćam iz sela u grad. ima li šta novo u balkanskoj? popločani trotoari? zasađena stabla? kocka? parkiranje?

za balkansku je buba rekla. al nije da nije ništa pipnuto. nema više ambisa, popeo se nivo kolovoza, valjda su nasuli šta je trebalo... ali je još uvek gradilište.

ne znam kad si otišao iz grada, ali u međuvremenu je raskopan deo topličinog venca koji spaja park palas i pop lukinu. pročitala sam na forumu da su u pitanju nezakoniti radovi. tako da radova nema, bar kad ja prolazim, ali je sve raskopano i blatnjavo i skladno se nadovezalo na renoviranje fasade koje je već blokiralo trotoar na parnoj strani.

s druge strane, skadarska, između 29. novembra i zetske, potpuno raskopana.

i poslednje ali ne i najmanje važno, prelepi tunel na obilićevom. išla sam sinoć da osmotrim. fantastično!

Link to comment

danas dođoh, videh, pizdih:

vratio sam knjige biblioteci kod kalemegdana pa krenuo peške do kuće. prošao sam pored "crvenog petla" (prelepa prava "pariska" građevina i onih ploča i česme pa nizbrdo do "palasa" da osmotrim topličin venac. OK rešili su da ga doteraju, neka, ali zašto bez papira? daju primer drugima?

 

dalje, pored nepostojećeg tanjuga uđoh u obilićev venac. dopada mi se kako su ga uredili ali, čemu uopšte onaj plastenik. jedino kao sklonište od kiše. gledam "zastavu", jedno crveno i po dva bela i plava polja. da su bela i plava zamenili mesta, kao kostarika. samo budali i iskusnom ugraditelju je mogla da padne na pamet ova budalaština.

 

na kraju, balkanska. vidim da su utabali podlogu na kolovozu. uradili su ivičnjake (malo mi je čudno s onolikim trotoarima na ćoškovima),  vidim da su asfaltirali trotoare, valjda je to podloga za pesak za ploče no, izgleda da neće biti drvoreda.

 

bože zdravlja, valjda će za novu godinu vesić i vučić, u društvu lepojke predsednice opštine da preseku vrpcu.

 

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

 

e lepo si se setio baš sam to juče pomislila kad sam išla da ga obiđem. prolazim kroz tu pomrčinu, a po ivicama su klupe koje inače tu stoje. po klupama sede neki ljudi, u tom mraku. reko, baš fali da instaliraju cvijanovića i bjelogrlića u nekim uniformama i totalno bi bio taj klaustrofobije i bezizlaza.

57 minutes ago, Arkadija said:

Eeeeeeee, da je samo tunel. Nedaleko od njega postavili su i zlatni lavirint. 

 

 

http://rs.n1info.com/a432252/Lifestyle/Lifestyle/I-zlatni-lavirint-na-Obilicevom-vencu.html

 

Mozda u toj firmi koja postavlja sve te instalacije sedi neko subverzivan, jer odmah upada u oci , da kad iz mucenog tunela Srbije izadjes, odmah upadas u lavirint lutanja do nase evropske sutrasnjice. 

juče sam bila i toga nije bilo. moram sutra da obiđem. sad sam se iznervirala...

 

inače, danas sam prošla slavijom. voskreso je dimitrije tucović, ona bista koja je ranije stajala na sred skvera. nisam uspela da pronađem onu crnu mermenu ploču, izgleda da su je sklonili. malo jadnjikavo deluje

spomenik-dimitriju-tucovicu-3.jpg

 

Link to comment
7 minutes ago, Arkadija said:

Zato sto je postament, sigurno, od nekog manjeg gornjeg dela. Stari crni je bio mnogo veci. Ovo su komotno mogli da stave za onu mucenj glavicu Jurija Gagarina.

tačno to. ne ide im s tim postamentima nikako

Link to comment

Gradonačelnici Beograda i Krfa razgovarali su i o mogućnosti da jedna od fontana u Beogradu bude posvećena Krfu i da to bude još jedan simbol povezanosti gradova.

 

zoran-radojicic-beoinfo-678x382.jpg

Link to comment
On 31.10.2018. at 18:41, slepa živana said:

e lepo si se setio baš sam to juče pomislila kad sam išla da ga obiđem. prolazim kroz tu pomrčinu, a po ivicama su klupe koje inače tu stoje. po klupama sede neki ljudi, u tom mraku. reko, baš fali da instaliraju cvijanovića i bjelogrlića u nekim uniformama i totalno bi bio taj klaustrofobije i bezizlaza.

juče sam bila i toga nije bilo. moram sutra da obiđem. sad sam se iznervirala...

 

inače, danas sam prošla slavijom. voskreso je dimitrije tucović, ona bista koja je ranije stajala na sred skvera. nisam uspela da pronađem onu crnu mermenu ploču, izgleda da su je sklonili. malo jadnjikavo deluje

spomenik-dimitriju-tucovicu-3.jpg

 

Mozda je ovaj trebao da bude za Gagarina a onaj za Tucovica, pomesalo se u transportu :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...