Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, Tale said:

Ideja je da svako stane tamo gde se zatekao, tih pola sata. To policija ne može da pokrije.

Deja vu :D 

Ne znam da li se iko seca, doduse ima raznih zaborava, ali ideja je funkcionisalatm: nekoliko godina posle smrti voljenog najveceg sina nasih naroda i narodnosti, u 15.05 zasvirale bi svirenetm i svi bi se ukopali na mestu, zaustavili auta, neki, vecina i izasli da odstoje taj doduse samo 1 minut.

Scene su bile nadrealne: posmatrao sam jednom zamrlu Kolarcevu i Trg Republike sa sprata Jugoexportovog salona: automobili stoje koji se gde zatekao, pesaci se ukopali...

 

Cudno, ali policija jeste pokrivala, ali nije reagovala :laugh:...

 

Edit: 1 primedba prakticne prirode: 30 minuta je realno predugo vreme za stajati. Mislim da je realnije, a podjednako efikasno 10 minuta.

Efekat opsteg zamrzavanja u Beogradu u trajanju 10 minuta je i vise nego dovoljan, objektivno preti da izazove nezeljeni i nikom potreban kolaps koji moze da bude samo kontraproduktivan glede same poruke.

Edited by namenski
Link to comment

 

1 minut, 5 minuta ili 30, svejedno, koga tačno može da pogodi to što ti, ja i stotine drugih sedimo u kolima i zaustavljamo saobraćaj?  Sigurno ne one koji odlučuju o ceni goriva. Može samo da pogodi nekog ko nije čuo za protest, a krenuo je da nešto bitno obavi. Njemu će pokvariti posao i dan, a cena goriva će biti tolika dok god se kupuje po toj ceni.

Link to comment
47 minutes ago, namenski said:

Edit: 1 primedba prakticne prirode: 30 minuta je realno predugo vreme za stajati. Mislim da je realnije, a podjednako efikasno 10 minuta.

Efekat opsteg zamrzavanja u Beogradu u trajanju 10 minuta je i vise nego dovoljan, objektivno preti da izazove nezeljeni i nikom potreban kolaps koji moze da bude samo kontraproduktivan glede same poruke.

Vidim da će da blokiraju Gazelu u 17:00... Niko neće ni primetiti razliku, pogotovo iz smera NS ka BG... :fantom:

Link to comment
19 minutes ago, radisa said:

Vidim da će da blokiraju Gazelu u 17:00... Niko neće ni primetiti razliku, pogotovo iz smera NS ka BG... :fantom:

:D 

 

Naucio sam to na tezi nacin: zadesio se pre par godina u to vreme na Gazeli iz pravca NBg kada mi se, da izvines - zestoko pripiskilo :laugh:

Nikad vise :isuse: 

 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

1 minut, 5 minuta ili 30, svejedno, koga tačno može da pogodi to što ti, ja i stotine drugih sedimo u kolima i zaustavljamo saobraćaj?  Sigurno ne one koji odlučuju o ceni goriva. Može samo da pogodi nekog ko nije čuo za protest, a krenuo je da nešto bitno obavi. Njemu će pokvariti posao i dan, a cena goriva će biti tolika dok god se kupuje po toj ceni.

I to je donekle tacno.

Ali meni barem, vaznija je mogucnost, prema dosadasnjem iskustvu na zalost samo teorijska, da se ovaj narodtm konacno okupi oko neke ideje, formira masu koja iskazuje 1 u velikoj meri opsti interes i protestuje...

Neka bude ma samo i zametak toga - vajda je.

A sto se tice nekog ko je krenuo da nesto bitno obavi - izuzimam, naravno i nedajboze medicinske potrebe - protest je dovoljno najavljivan da nema opravdanja potezati to kao razlog protiv, obaska sto sam siguran ko ce, kako i u kakvim automobilima da pizdi, trubi i psuje okolo sto fukara blokira saobracaj kada se njimatm zuri...

Edited by namenski
Link to comment

protest je najavljivan na društvenim mrežama. lično sam upozorila par ljudi, koji nisu čuli, ako hoće da učestvuju da znaju, ako neće  - da izbegnu.
ja ne vidim nikakav potencijal u saobraćajnoj gužvi od pola sata kao pritisku na one koji odlučuju o ceni goriva.
kada se istroši rezervorar, opet će svi ti isti na pumpe, i točiče. ko bele lale.

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

protest je najavljivan na društvenim mrežama. lično sam upozorila par ljudi, koji nisu čuli, ako hoće da učestvuju da znaju, ako neće  - da izbegnu.
ja ne vidim nikakav potencijal u saobraćajnoj gužvi od pola sata kao pritisku na one koji odlučuju o ceni goriva.
kada se istroši rezervorar, opet će svi ti isti na pumpe, i točiče. ko bele lale.

Hoce, naravno.

I kupovace sve skuplju hranu, i sve skuplje cigarete, i poveravace svoje zdravlje sve trulijem zdravstvenom sistemu, itd, itd, ali mislim da poenta nije u tome: poenta je da se konacno, ako uspe, pokaze i dokaze da postoji potencijal za okupljanje, zajednicki nastup oko neke interesne tacke.

Za pocetak, i posle godina opste inertnosti - malo li je?

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mi cemo u nedelju na nasipu da malooo blokiramo...

Tu nema nevinih sve koji tu dodju kolima ptamo sta cete ovde?

 

O pa to je drugo. Ta blokada pogađa one kojima je upućena.
Ovde se blokira saobraćaj kolima, koje troše gorivo, koje su već KUPILI, ali se ne slažu sa njegovom cenom. Ajde da ne kupe (kritična masa, hiljade vozača) gorivo jedno 2 meseca, pa da pričamo o rezultatima.

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

 

O pa to je drugo. Ta blokada pogađa one kojima je upućena.
Ovde se blokira saobraćaj kolima, koje troše gorivo, koje su već KUPILI, ali se ne slažu sa njegovom cenom. Ajde da ne kupe (kritična masa, hiljade vozača) gorivo jedno 2 meseca, pa da pričamo o rezultatima.

 

Nije poenta u tome koga pogađa, nego u samom upućivanju poruke. Poruka je: neću ovo da trpim!

 

(nije samo gorivo u pitanju. da nam je samo cena goriva problem, a sve ostalo potaman, ne verujem da bi bilo protesta, bar ne kod nas)

 

Dobar je predlog Namenskog da to traje tipa 10 minuta.

Link to comment

Ja imam drugi problem sa tim a to je da protesti motorizovanih po pravilu imaju veću težinu od protesta svih ostalih kategorija zato što bukvalno lome kičmu životu u gradu. Svi ostali nemaju tu privilegiju pa ispada da su oni manje bitni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...