Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

imam situaciju: treba da idem na službeni put, ali preduzeće u raspadu nije sprovelo javne nabavke skoro godinu dana. ni za sredstva za rad, a kamo li za agenciju koja treba da organizuje (čitaj: ugrađuje se po 100%) službena putovanja.

ministarstvo je na moj zahtev uplatilo sredstva za put na račun preduzeća, da mi se isplati na ime troškove puta. međutim, zbog nemanja ugovora sa nekom agencijom, preduzeće kaže da sam ja "kolateralna šteta" i da ne može da mi isplati taj novac, već da treba se vrati ministarstvu a ja platim sama službeni put. 

moje pitanje je da li imam pravo da tražim da mi se ipak isplati novac da se organizujem sama, pozivajući se na to resenje ministarstva, u situaciji kada ne postoji ugovor sa nekom agencijom?

hvala. 

Link to comment

Kada se pokvari uredjaj i grancija se ostvari da li kupac moze da trazi novac ili samo zamenu za isti ili skuplji? Nigde ne mogu konkretno da nađem u Zakonu o zaštiti potrošača.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Imaš pravo da tražiš, ali oni jednostavno mogu da ti ne isplate. 
Tuzi ih ako ti ne isplate novac, možeš da tražiš i kamatu

 

lajk!

hvala :)

Link to comment
5 hours ago, Moća said:

Kada se pokvari uredjaj i grancija se ostvari da li kupac moze da trazi novac ili samo zamenu za isti ili skuplji? Nigde ne mogu konkretno da nađem u Zakonu o zaštiti potrošača.

Prvih 6 meseci je izbor na potrošaču, posle toga prodavac može da bira zamena, popravka ili novac 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pored ulaza u zgradu vec par meseci bar stoje dzakovi sa ostacima gradjevinskog materijala. Niko od dvoje koji su nedavno renovirali stanove ne preuzima odgovornost za njih. Sta moze da se uradi? Kome to moze da se prijavi i sta ce oni uraditi? Odneti te dzakove? Kazniti koga?

Link to comment
5 hours ago, Lucia said:

Pored ulaza u zgradu vec par meseci bar stoje dzakovi sa ostacima gradjevinskog materijala. Niko od dvoje koji su nedavno renovirali stanove ne preuzima odgovornost za njih. Sta moze da se uradi? Kome to moze da se prijavi i sta ce oni uraditi? Odneti te dzakove? Kazniti koga?

pa nećete valjda da drugate komšije?!

  • Haha 1
Link to comment

@slepa živana kapiram da se salis.

 

Btw, nikad mi nije bilo jasno to ovdasnje solidarisanja sa nasilnistvom, cak i na mikronivou. NN komsija nam besramno ostavi djubre pod nosom, ali eto on je "nas", mozda je i "porodicni covek" i slicni izgovori za kukavicluk da se ne reaguje, osim jalovog apelovanja na savest na Viber grupi. Ne kapiram mindset gde se prijava sluzbi koju placamo da bude (teoretski) u sluzbi gradjana protiv ovakvog anticivilizacijskog ponasanja smatra za drukanje (kao neprijatelju/okupatoru?).

 

U nasem slucaju nije 100% sigurno ko je tacno ostavio taj sut jer je bilo bar 2 renoviranja tada (rusenje/busenje, buka da poludis koju smo trpeli mesecima) . U vise navrata ga je bilo tu, stajali dzakovi i po nekoliko dana tu (a koliko znam ne sme uopste po propisima) pa na kraju ipak odvozen. Neko je odlucio da ustedi na odvozenju poslednje ture, na stetu svih komsija. Ljubi ga majka pametnog. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Lucia said:

@slepa živana kapiram da se salis.

 

Btw, nikad mi nije bilo jasno to ovdasnje solidarisanja sa nasilnistvom, cak i na mikronivou. NN komsija nam besramno ostavi djubre pod nosom, ali eto on je "nas", mozda je i "porodicni covek" i slicni izgovori za kukavicluk da se ne reaguje, osim jalovog apelovanja na savest na Viber grupi. Ne kapiram mindset gde se prijava sluzbi koju placamo da bude (teoretski) u sluzbi gradjana protiv ovakvog anticivilizacijskog ponasanja smatra za drukanje (kao neprijatelju/okupatoru?).

 

U nasem slucaju nije 100% sigurno ko je tacno ostavio taj sut jer je bilo bar 2 renoviranja tada (rusenje/busenje, buka da poludis koju smo trpeli mesecima) . U vise navrata ga je bilo tu, stajali dzakovi i po nekoliko dana tu (a koliko znam ne sme uopste po propisima) pa na kraju ipak odvozen. Neko je odlucio da ustedi na odvozenju poslednje ture, na stetu svih komsija. Ljubi ga majka pametnog. 

naravno! bukvalno je na svakom koraku ovo o čemu pišeš, od najmanje sitnice do stvari koje imaju ozbiljne posledice.

 

treba da organizujete radnu akciju, (prva se prijavljujem za fizikalisanje), i da im istresete šut ispred ulaznih vrata od stanova. nema drukanja, nema neprijatnosti... samo spirala nasilja.

  • +1 1
Link to comment

Evo svezeg razvoja. Komisija za koga sam i pretpostavljala da je krivac, a koji je ranije na direktno pitanje na Viber grupi zgrade odgovorio da nisu njegovi dzakovi, sad kad sam pokrenula temu ponovo, priznaje da su neki dzakovi njegovi 😃 kao zvao je gradsku cistocu da odnese ali eto oni se ne pojavljuju (tako 3 meseca!?).

  • Haha 1
Link to comment

lm, pre 15-ak godina pravljena je nova kuca, temelj je radjen na medji uz pismenu saglasnost komsije..

u medjuvremenu komsija trso, pa sad pravi problem oko izolacije sa te strane..

obrni okreni, tu treba geometar pa ako ima 15 cm prostora moze da se radi(mada verovatno nema), no to me trenutno ne interesuje..

lm, on sad tu pominje neku latentnu™ pretnju u fazonu jeste on potpisao za temelj na medji, ali i njegova zena, baba, deda bla bla su takodje clanovi domacinstva, pa da oni mogu retroaktivno da se usaglase da se ne slazu sa time sto je on pre 15 godina dao pismenu saglasnost za temelj na medji?

jel to moze tako ili samo jede govna? 

pardon my french..:fantom:

Link to comment

Тако дата сугласност не може да се повуче. Није битно ко је члан домаћинства него ко је власник парцеле. То је једино битно. Е сада ако има сувласника, онда би се могло анализирати да ли је сагласност потпуна или не.

  • Hvala 1
Link to comment
57 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Тако дата сугласност не може да се повуче. Није битно ко је члан домаћинства него ко је власник парцеле. То је једино битно. Е сада ако има сувласника, онда би се могло анализирати да ли је сагласност потпуна или не.

jos jedno podpitanje...

ako je on kao vlasnik parcele pre 15 godina dao saglasnost, ne bi mu se sada vazilo da ide na foru, da recimo prebaci vlasnistvo parcele na sina, pa kao sin se sada ne slaze na to sto je ovaj pre 15 godina dao saglasnost?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...