Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sad pitao prijatelja koji radi u EDB:

Nekoliko zgrada, koliko znam, postavljeno pre 20-30 godina, trebalo je masovnije pre nekoliko godina, al su se sukobili uvoznici brojilla. Jedni drugima obarali tendere pa nije bilo nista od toga.
Onda je bio cirkus sa francuzima.
Sad ce mozda ministarka da odlucuje o nabavkama pa mozda opet pokrenu.





...shiit has hit the fan

Link to comment

pre jedno 5, 6 godina sam kupila majci ta peć ali ona nije htela da je koristi zato što je imala jednotarifno brojilo, samo skupu struju i morala sam da uđem u proces zamene tog brojila. moraš sam da kupiš strujomer ali digitalni novi, oni te pošalju negde na konjarnik u neku radnju, sam tu ima, pa ga onda odneseš u neki edb pogon, pa majstori dođu sutradan da ti ga ugrade.

tako da sam zaključila da novi stanovi, zgrade, imaju svi digitalne, ali to je mali procenat

Link to comment
pre jedno 5, 6 godina sam kupila majci ta peć ali ona nije htela da je koristi zato što je imala jednotarifno brojilo, samo skupu struju i morala sam da uÄ'em u proces zamene tog brojila. moraÅ¡ sam da kupiÅ¡ strujomer ali digitalni novi, oni te poÅ¡alju negde na konjarnik u neku radnju, sam tu ima, pa ga onda odneseÅ¡ u neki edb pogon, pa majstori doÄ'u sutradan da ti ga ugrade.
tako da sam zaključila da novi stanovi, zgrade, imaju svi digitalne, ali to je mali procenat

Ma zamenjeni su strujomeri i u "polu-starim" zgradama ali to je najmanji deo posla...





...shiit has hit the fan
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, slepa živana said:

pre jedno 5, 6 godina sam kupila majci ta peć ali ona nije htela da je koristi zato što je imala jednotarifno brojilo, samo skupu struju i morala sam da uđem u proces zamene tog brojila. moraš sam da kupiš strujomer ali digitalni novi, oni te pošalju negde na konjarnik u neku radnju, sam tu ima, pa ga onda odneseš u neki edb pogon, pa majstori dođu sutradan da ti ga ugrade.

tako da sam zaključila da novi stanovi, zgrade, imaju svi digitalne, ali to je mali procenat

Kod mene, kada smo delili stan na sva, ujaku ugradili digitalno. I dalje dolaze da ga ocitaju fizički, kao i naša stara

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Kod mene, kada smo delili stan na sva, ujaku ugradili digitalno. I dalje dolaze da ga ocitaju fizički, kao i naša stara

Bukvalno sam ga prizvao danas da dodje da očita struju…

  • Haha 1
Link to comment
On 2. 9. 2023. at 22:10, Hamlet Strašni said:

Bukvalno sam ga prizvao danas da dodje da očita struju…

Meni se čini da su pravnici u Srbiji il si bos il si hadžija. Il rade za neku crkavicu u nekoj firmi ili valjaju ogromne pare u svojoj kancelariji. Jel tačno to? 

  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, noskich said:

Meni se čini da su pravnici u Srbiji il si bos il si hadžija. Il rade za neku crkavicu u nekoj firmi ili valjaju ogromne pare u svojoj kancelariji. Jel tačno to? 

Nije

Link to comment

Da li stanari koji zive na poslednjem spratu zgrade  imaju neka specijalna prava vezana za deo krova ispod koga su u odnosu na druge stanare ?

trenutno nam se u zgradi renovira krov i problem pravi osoba koja zivi na poslednjem spratu ( a koja je ranije koristila ceo krov za odlaganje svojih stvari, pravljenje zurki i slicno )

Link to comment
Da li stanari koji zive na poslednjem spratu zgrade  imaju neka specijalna prava vezana za deo krova ispod koga su u odnosu na druge stanare ?
trenutno nam se u zgradi renovira krov i problem pravi osoba koja zivi na poslednjem spratu ( a koja je ranije koristila ceo krov za odlaganje svojih stvari, pravljenje zurki i slicno )

Ne. Ako imate odluku SZ to je to.
Jedino što može da "opstruira" ako majstori treba kroz taj stan da prolaze. Ni to nema pravo, ali može...





...shiit has hit the fan....
  • +1 1
Link to comment

Bukvalno zavisi od toga da li hoće. Neki imaju jedan dan mesečno kada izlaze na teren. Probao sam da zakazem da odu u cz i bilo je - prošao na termin za ovaj mesec. 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...