Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

37 minutes ago, slepa živana said:

nisam dobila rešenje od izvršitelja.

a izvršavaju mi po tužbama infostana za neplaćene račune do 2012. ima više tužbi. ne znam tačno za koju.

To su verovatno stari sudski predmeti koji su prosle godine ustupljeni izvrsiteljima. Verovatno je sud pre 10 godina urucio resenje o izvrsenju, pa je sad izvrsitelj samo odredio sprovodjenje. 

Mada, ako je 1/2 plate to može biti i nesto novo, jer je po starom zakonu išla obustava od 2/3.

Pogledaj u tom zaključku na koje rešenje o izvršenju se poziva

Link to comment

ma ne šalje meni niko ništa. to sam slučano videla zato što mi je posao da otvaram poštu. išla sam u infostan i tamo su mi rekli da ima zilion tužbi protiv mene. 

ovo kad je stiglo sad na firmu, ja sam u brzini sabrala te sume koju su stajale za zaplenu, a firma je skinula duplo više...

Link to comment
4 minutes ago, slepa živana said:

ma ne šalje meni niko ništa. to sam slučano videla zato što mi je posao da otvaram poštu. išla sam u infostan i tamo su mi rekli da ima zilion tužbi protiv mene. 

ovo kad je stiglo sad na firmu, ja sam u brzini sabrala te sume koju su stajale za zaplenu, a firma je skinula duplo više...

 

Zato sto je obracunata kamata na dug i na troskove za tih 10 godina (i to ne pise kao iznos u resenju, ali mozes da izracunas).

  • Hvala 1
Link to comment
ma ne šalje meni niko ništa. to sam slučano videla zato što mi je posao da otvaram poštu. išla sam u infostan i tamo su mi rekli da ima zilion tužbi protiv mene. 
ovo kad je stiglo sad na firmu, ja sam u brzini sabrala te sume koju su stajale za zaplenu, a firma je skinula duplo više...
To što ti nisi primila, ne znači da ne šalju.
[emoji58]







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ovo čisto znatiželja. Ne mogu da izbacim iz glave...

 

Elem, skoro mi poveri drugarica da je usvojena.

 

Razgovor je tekao o skroz drugoj temi, ali se ticao i roditelja (usvojitelja) i dosta me pogodio. Od tada ne mogu da izbacim iz glave -"šta ako je ona jedna od kupljenih beba?"

 

Iako nije naglas to rekla, nekako je to pitanje sama postavila, govorom tela, dizanjem obrva, kada je rekla kako je čudno kako je dovedena kući pravo iz porodilišta u jednom malom mestu... 

 

Kasnije, brzim guglanjem nisam našla info kome se obraćaju ljudi koji sumnjaju da su "ukradene bebe". Znam da je ta stvar nerešena decenijama. Da li je išta krenulo sa tim? Jedinstvena baza roditelja koki sumnjaju, odraslih koji isto sumnjaju? Negde gde može da se proveri, nađe odgovor?

 

Ovo me zanima onako, kao građanina. Ona će to sama rešiti kad oseti da želi i da je spremna.

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajde i ovde:

Da li postoji mogućnost da pojedinac izvrši onlajn uvid u to koliko ima radnog staža?







... Shiit has hit the fan
 

Ima, na sajtu PIO fonda, ali mora da se uzme PIN lično u PIO fondu sa kojim možeš da se uloguješ na svoj nekakav profil.

 

(Ja sam taj PIN uzimala tri puta i uvek ga izgubim :D)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Čuvari budžeta vol.157845749985544

USvojena mi je žalba u jednom poreskom postupku i određeno je da poreska ustanova plati te troškove. Bilo je tu nekoliko žalbi i sada od poreskog organa dobijamo zahtev da dostavimo specifikaciju svih troškova kao da oni nemaju u predmetu sve žalbe i ostale podneske a onda vrhunac svega da dostavimo sve kopije izdatih računa od strane punomoćnika advokata kao dokaz da je sve to plaćeno :lolol: ja ne mogu više ovo već ide u neko ludilo.

Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

I meni su to radili u jednom predmetu. Klijent je odustao od troskova…

ih, mojoj daragoj je država bila dužna neku popriličnu svotu, mislim da sma to pisao, i nisu hteli da isplate... Onda je pustila izvršenje i koštalo je državu još više, ali niko nije morao da potpiše plaćanje i onda je sve OK...

 

Ja mislim da državni službenici imaju neki strah od potpisa da se nekom isplate pare, pa makar bilo po sudskoj presudi, ne vidim drugi razlog da se tako radi...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

ih, mojoj daragoj je država bila dužna neku popriličnu svotu, mislim da sma to pisao, i nisu hteli da isplate... Onda je pustila izvršenje i koštalo je državu još više, ali niko nije morao da potpiše plaćanje i onda je sve OK...

 

Ja mislim da državni službenici imaju neki strah od potpisa da se nekom isplate pare, pa makar bilo po sudskoj presudi, ne vidim drugi razlog da se tako radi...

Apsolutno je to tacno. Znam to i sa drzavne strane. 

Link to comment
Just now, radisa said:

Pa čekaj, koji je razlog?

 

Neko za to treba da odgovara, ako je tako...

Zato što se boje da ce im neko reci da su se utalili sa onim kojima placaju. Mediji, opozicija, mangupi iz sopstvenih redova, nadređeni…

 

Dok oni objasne da to nije tako, vec su provuceni kroz informer. Uzgred, cesto je tako i sa pritvorom, odredjuj i kad ne treba i nema uslova da ti ne bi pisali u novinama da si pustio kriminalca.  

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zato što se boje da ce im neko reci da su se utalili sa onim kojima placaju. Mediji, opozicija, mangupi iz sopstvenih redova, nadređeni…

 

Dok oni objasne da to nije tako, vec su provuceni kroz informer. Uzgred, cesto je tako i sa pritvorom, odredjuj i kad ne treba i nema uslova da ti ne bi pisali u novinama da si pustio kriminalca.  

 

 

Pa dobro, a šta bi bilo kad bi mediji pustili drugu stranu, kako se ne boje toga? Bacaju državne pare jer ljudi idu preko izvršenja, a onda to državu košta više?

 

i

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...