Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Policiji ili inspekciji(ako to nije isto)?
I jeste BG, pitam za drugaricu. 
Ekološkoj inspekciji, otkačiće te komunalci.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
[mention=135]gospa buba[/mention] aha zvonili smo al niste hteli da otvorite pa smo se okrenuli na peti i otišli.
 
naravno. saznali smo kad je francuz pocheo da pishti da su mu javili da hoce da vrate. to su recimo umeli da jave :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

naravno da nisu, nama su za firmu doneli komad opreme vredan nekoliko hiljada evara, nisu se javili nikad i od dana moguce dostave krenuli samo da kucaju lezarinu. nakupilo se toga bilo dosta. kad smo pitali shto se nisu javili nilkad, rekli su da su zvali ali da se nije javio niko. dolazili i nije bilo nikog. mislim mesec i po dana :blink:

pa sad zamisli za.privatna lica.

Ima recept, beogradski, za DHL daleko najvece skotove medju stranim firmama koje su svoje zaposlene u Srbiji nabazdarile da su sega-mega jaka i licno od boga data firma, obaska karikanje troskova: dignes frku kod posiljaoca i zamolis/zahtevas da cimnu svoj DHL koji ce to da raspravi sa srpskim.

Ili to uradis sam.

Rezultati budu iznenadjujuce dobri i brzi sa sve propratnim izvinjenjem i dostavom gde kazes i kad kazes.

Edited by namenski
Link to comment

Imam sledecu situaciju. Čovek se obratio firmi u kojoj radi ceo radni vek za isplatu jubilarne nagrade za 30 godina staža.. Medjutim iz firme su mu odgovorili da tek za dve godine stiče to jer je posle prve dve godine rada imao prekid od tri dana zbog vojske.  E sad s' obzirom da je zapošljen na neodređeno vreme buni me da li se može koristiti odredba Zakona o radu vezana za Ugovore na određeno gde kaže da se ne smatra prekidom svaki prekid kraći od 30 dana.

Link to comment

ako sam dobro shvatio njegov prvi ugovor je bio na odredjeno.

sad, taj ugovor se preobrazio u ugovor o radu na neodredjeno ako je prekid bio kraci od 30 dana.

muka je u tome sto bi sad tuzbenim zahtjevom trebalo utvrdjivati da je prvi ugovor na odredjeno prerastao u ugovor na neodredjeno, a taj prvi ugovor je zakljucen prije 30 godina, pa su svi rokovi protekli.

mozda moze i bez tog utvrdjivanja, ne znam kakva je praksa u srbiji, ali ovdje je haos u oblasti radnih sporova.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 30.7.2019. at 19:05, Moća said:

Da li je moguće za strano lice da zasnuje boravište u Srbiji kako bi tu čekalo suđenje?

Konkretno stranac je učestvovao u saobraćajnoj nesreći i sada mora da sedi u pritvoru do kraja suđenja. Pa da vidimo da li mogu da mu daju boravište da suđenje čeka u stanu u Srbiji a ne u pritvoru.

 

On 1.8.2019. at 19:57, Lawless said:

Stavi predlog za zamenu pritvora merom zabrane napustanja boravista, alternativno merom zabrane napustanja teritorije RS. Iako mera ima naziv zabrana napustanja boravista, zapravo se ona ostvaruje kroz dve moguce radnje, zabrana napustanja boravista ili RS. Razuman sudija ce to ozbiljno razmotriti, uzeti pasos, on ce morati da se javlja policiji, a za sud i nije odlucujuce da ima boravak. Neka sedi i u hotelu ako hoce... Za nerazumnog sudiju ce sve biti malo.

 

On 2.8.2019. at 0:50, Moća said:

Kao jemstvo traze 20000 evra sto ovaj nema da plati. Pogledacu strucnu praksu za ovo sto je napisao Lawless da li je moguce.

 

On 2.8.2019. at 1:36, Lawless said:

 Proveri usput na sajtu min. pravde i da li sa drzavom ciji je drzavljanin imamo neki bilateralni ugovor o pruzanju pravne pomoci u krivicnim stvarima. Mozda ispadne da bi bilo moguce vrsiti redovno dostavljanje poziva na njegovu adresu prebivalista, pa i to uneti u zahtev, mozda i kao prvu opciju ukidanja pritvora bez druge mere. Tim pitanjima se sudija za pp sigurno nije bavio previse. Da se na taj nacin makar relativizuje tacka 1. kao osnov za pritvor i za sud ucini smislenijim eventualni zahtev za odredjivanje mere zabrane napustanja boravista/RS, sto je tvoj osnovni cilj. Ja sam u sudu gde se pritvoru zaista pristupa krajnje restriktivno i gde bi ovo i moglo da prodje...

 

On 2.8.2019. at 13:40, Moća said:

Nasao sam bilateralni sporazum Jugoslavije i Čehoslovačke koji je nastavio da važi između Srbije i Slovačke i u kome se navodi da će zemlje jedna drugoj pružati pomoć u oblasti između ostalog krivičnog prava vezanog za dostavljanje pismena svojim građanima na svojoj teritoriji. Sledećeg petka bi trebalo da bude saslušanje za produžavanje pritvora i taman mogu da istaknem to i tražim ukidanje.

Apdejt situacije, tužilac mi je rekao da postoji mogućnost zakqučenja sporazuma o priznanju krivice koja bi uključivala kaznu kućnog zatvora umesto običnog i da je potrebno da iznajmim stan na period koliko će glasiti kazna. Uradio sam sve to isplatio sam celokupnu sumu unapred jer je tužilac tako tražio da bi dasnas iz suda dobio informaciju da ipak neće dozvoliti jer okrivljeni nema boravište u Srbiji :frust:  Moje mišljenje je da njemu ne treba boravište jer će on biti na izvršenju krivične sankcije zvanično. Imao sam prošle godine slučaj da je državljanki Bih od strane višeg suda određen pritvor u stanu kod prijateljice a niti je traženo, niti je imala boravište u Srbiji, niti ga je dobila.

Svaka pomoć dobrodošla pošto ovo postaje frustrirajuće.

Edited by Moća
Link to comment

A jel on sad u pritvoru ili se brani sa slobode?

 

U svakom slucaju, mislim da ti treba i saglasnost vlasnika stana da okrivljeni u njegovom stanu izdrzava kaznu, da se priloži i izvod iz katastra o vlasnistvu na stanu, potvrda da ima internet zbog nadzora itd... Mislim da mimo toga nema smetnji da se na taj način izdržava kazna.

Edited by Lawless
Link to comment

Imamo zakljucen ugovor o zakupu stana. Overen kod notara i sve sto treba. Na jrajucu i tu saglasnost da napravim.
Ali na sta da se pozovem posto ovi iz suda traze nesto napismeno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Zato sto je tuzilastvo tako trazilo. Tj. prvo smo u zatvoru overili specijalno punomocje da ja mogu u njegovo ime da overim ugovor o zakupu posto ne mogu stanodavca da dovedem u pritvor.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...