Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

KUMS gledas stvarno crno-belo. Ja sam i rekao da je pao kvalitet i vrlo mi je jasno zbog cega. To ne znaci da nema niceg dobrog niti da je ono sto je bilo ranije savrseno.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Pa ne znam, mislim da i sa novim tehnologijama moze da se napravi dobar crtac, nije da su svi bili raspad vec da je broj dobih drasticno opadao. Nakon 90tih ima i dalje gomila koji su meni bili kul, doduse pola njih su bili zapravo iz Pixara.

 

Pixar:

Monsters Inc (2001)

Finding Nemo (2003)

Ratatouille (2007)

Wall-E (2008)

Up (2009)

Inside Out (2015)

 

Disney:

Tangled (2010)

Wreck-It Ralph (2012)

Frozen (2013)

Big Hero 6 (2014)

Zootopia (2016) kind of ok...

Moana (2016)

 

Bas sam gledao, nakon 2016. ni jedan pixarov ili diznijev crtac koji mi se dojmio a da ne pricam o ovim igranim remakeovima. To je 7 punih godina bez kvalitetnog filma jednog od najvecih studija a pre toga 6 Diznijevih i 6 Pixarovih da valjaju za 16 godina. Katastrofa... 

 

Doduse ovo je samo moja licna lista :) 

E.super ti je lista, po meni, bolje sve ovo da su pustili i sinhroanizovali za praznike, nego igrane rimejkove..dodao bih Incredibles, Koko(bas sam ga skoro gledao, pala je i koja suza na kraju)..a igrani rimejkovi, sta reci..koliko je Lion King animirani fantastican na svim nivoima, toliko je "igrani"(nije ni igrani, nego CGI), negledljivo smece..ali, najveci filmski hit 2019..iz devedesetih, ja bih na listu valjanih, stavio i Zvonara..unikatan, drugaciji, i ko adaptacija, i kao Diznijev crtac, ima svojih mana, ali i kvaliteta(Frolo kida kao negativac)

Edited by Misko
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

KUMS gledas stvarno crno-belo. Ja sam i rekao da je pao kvalitet i vrlo mi je jasno zbog cega. To ne znaci da nema niceg dobrog niti da je ono sto je bilo ranije savrseno.

:wub:

 

 

lepota je u oku posmatrača

 

 

 

 

to da li će neki od tih filmova i kako ostariti prepustimo filmskim istoričarima i ostalima koji se tim stvarima bave, a uzgred i neke adekvatne škole su pozavršavali

 

plebsu daj hleba i igara

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

tehnologija olakšava proces, ali ne čini proizvod boljim.

 

kad dijete pogleda spajdermen crtać, onaj sa Miles Moralesom od pre 4-5 godina (pa sad i drugi deo od pre par meseci) pa mu posle toga pustiš Snežanu, na reakcijama tog dijeteta se najbolje vidi koliko tehnologija nije bitna i koliko ne može da proizvod načini boljim. kad malecki švrćani vide one boje u spajdermenu, tu Snežana više nema šta da traži. ne pomažu ni remasterovane verznije na uhd, ništa ne pomaže.

Kod Snežane je to najupadljivije, Petar Pan, Pepeljuga, Knjiga o džungli, Mač u kamenu i ostali crtaći su još i pomozibože ali Snješka izgleda kao da je snimana pre 500 godina kad je uporediš sa ovim novim crtaćima.

 

Link to comment

Kad rece Supermen, gledajte Flecereve crtace iz tridesetih, to izgleda fantasticno, kao da je juce pravljeno..skoro izaslo u HD, milina za oci..

Edited by Misko
Link to comment
3 hours ago, ragasto said:

Kakav je kvalitet? Da li je restaurirana verzija?

 

 

A ne, to nikako...tesne kože, žikine dinastije i brenini filmovi moraju uvek i zauvek da se gledaju isključivo u kvalitetu ranga VHS-a, dakle - kopija pete generacije, prebačena sa filmske rolne pokupljene sa poda ugašenog bioskopa iz neke vukojebine. Samo tako može da se oseti prava atmosfera. Restauracije su tako gej, nisu za ove bisere srpske kinematografije. 

 

Edited by AcaRadio
  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ama, inside out sam naveo jer sam taj gledao od tog nuevo smeća. film ko stvoren za regrutovanje novih alhemičaratm i ljubitelja popularne psihologije

 

:fantom:


 


klasika vs. nešto što se zaboravi posle par meseci

 

  Hide contents

:wub:

 

p.s. Inside out preporučuju deci kao vid psiho-socijalne podrške a s naglaskom na socioemotivnom razvoju ( neki gelštat psiholozi, okupacioni terapeuti.....).

Just saying 😎

Link to comment
9 hours ago, salerokada said:

Jutros pustio deci filmsku Lepoticu i zver i svidelo im se.

To vam je sud najvažnije publike.

A kako im se svideo animirani?

 

Meni je animirani verovatno najbolji crtac Diznija.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...