Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

To je "začarani krug"...
Neću ti dati neku platu, ali ću da "žmurim" na tvoje izbegavanje radnih obaveza.
E sad to je malo zajebano kod ljudi koje su "javna lica". To se vidi.
A ovo za lekare, pandan tome bi bio da te lekar pregleda u državnoj klinici na njihovom aparatu a pregled ti naplati u Euromediku npr.



....shiit has hit the fan.

 

Euromedik je tako i nastao, u bolnici Sv. Sava...

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Zar u medijima to nije najnormalnija stvar?

Nije problem u “zaštitno lice” konceptu, nego u mizernoj plati. Inače je to u redu.

 

3 hours ago, Tihajeza said:

Pa moj muž se, kao potpuno nepoznati batica iz kraja, pojavio u nekoj reklami 5 sekundi, pa je u ugovoru potpisao da ne sme da se pojavljuje u reklami koja reklamira sličnu stvar 5 godina, a u bilo kakvoj drugoj reklami za bilo šta 2 godine.

Huh. Ovo mi je baš prestrog zahtev… možda i nije ako je zarada za takve poslove jako dobra (ne poznajem taj biznis).

Šta da rade ljudi koji od toga žive (manekeni, fotomodeli itsl.)… Ajd razumem to za sličan proizvod, ali ovo drugo ne.

Link to comment

Sarenac ne moze i za Lidl i za Cmaxi... Da na kraju narod ne ode u Univer... To je logicno. Ali ta stavka kosta... No, potpuno nerelevantno. Ne radi za RTS i za Pink, a vrv bi to po etickom kodeksu bilo u redu...

Link to comment
18 minutes ago, pt 2.0 said:

Nije problem u “zaštitno lice” konceptu, nego u mizernoj plati. Inače je to u redu.

 

Huh. Ovo mi je baš prestrog zahtev… možda i nije ako je zarada za takve poslove jako dobra (ne poznajem taj biznis).

Šta da rade ljudi koji od toga žive (manekeni, fotomodeli itsl.)… Ajd razumem to za sličan proizvod, ali ovo drugo ne.

Вероватно је фора у томе што он није познато лице, зато су га и узели да гглуми неког "објективног". Када ти се појави глумац у реклами ти знаш да је глумац, па иако се појави за 3 месеца у реклами за прашак а био је за чипс, ти не игубиш веру у то да је он био неко са улице који је био одушевљен произбодом.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Nece
Pa nece biti... Lekar ne donosi novac drzavnoj ustanovi. Ugled da, ali taj ugled nece finansijski popraviti ustanovu, sem da ministarstvo uputi sredstva za neki aparat ili renoviranje.  Memedovic donosi novac i ugled koji takodje donosi novac. Ugled je vazan i zbog oglasivaca i zbog pretplate. Plus... Idiotski bi bilo da Poteru zbog etickog kodeksa vodi Andrija Milosevic ili Zeka ili Nikola Kojo... Ili da stave Straju, Bendica ili onog visokog... Memedovic je statirao pored Kosjerine tokom SP u fudbalu, jer se ljudi lepe. Sad ce mirne, eticke savesti uzimati vece pare odnosno vise kostati RTS. Kao familija Alvirovic. 
Klanscek je udario na Memedovica zbog Rio Tinta, sad ce i i kvadratura kruga zbog ucesca na protestu da strada, pa ce se pretvoriti u privatnu produkciju. Etiko, na (m)oral te nabijem

Sve to ti je proizvoljno, a doktori donose "kintu" državnim ustanovama jer kad bi otišli niko se ne bi lečio, ako baš treba da se tera do kraja, a ako se niko ne bi lečio ne bi bilo potrebe da se budžet "brine" o njima.
Obaška što državne ustanove te koje "fakturišu" RFZO svoje poslove.
Ponavljam to što ti ili ja mislimo da bi Mememedović bio jedini za taj posao to je subjektivna procena.



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Dobar direktor dobre klinike brine o ugledu. Ali dobar specijalista ne moze da zaradi koliko vredi. Zato radi na drugom mestu. Za Memedovica je to drugo mesto adrenalin i Montevideo. 

Nije to samo tvoje, moje ili necije misljenje vec I rezultat istrazivanja i merenja gledanosti. Ali cu opet ponoviti, sad ce uzeti vece pare, jer nema vise moralnu dilemu.

Link to comment
Quote

‘Moja emisija ne može da se snimi u produkciji RTS-a, sasvim prirodno, i nijedna televizija ne može da obezbedi takav način snimanja’

memedara u modu ser david attenborougha

 

:lolol:

  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

memedara u modu ser david attenborougha

 

:lolol:

 

Jeste, produkcija mu snima podvodno Titanik, ne pastira na Staroj planini.

  • Haha 5
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Jeste, produkcija mu snima podvodno Titanik, ne pastira na Staroj planini.

ma naravno, sere memedara

 

naravno da može, samo bi on onda radio za platu + dnevnice, a ne za % od reklama na nacinalnoj tv stanici plus fiksan fee

 

 

srušiti, preorati, posoliti

  • +1 2
Link to comment
‘Moja emisija ne može da se snimi u produkciji RTS-a, sasvim prirodno, i nijedna televizija ne može da obezbedi takav način snimanja’
memedara u modu ser david attenborougha
 


Naravno da sere... To mi je na liniji kad je Bujošević rekao:
"Mi u PTC ne možemo da snimimo serije jer ovi iz sindikata hoće da se precizira da ne može radni dan da traje npr. 10+ sati... A to na snimanju serija ne može..."

A zna Memedović da itekako ima ko i ima čime da to snimi samo mu onda "pada kalkulacija"



....shiit has hit the fan.
Link to comment

onda mu lepo ne daješ platu i mirna bosna

:fantom:

 

 

 

prvo nije rekao da niko ne bi radio taj posao za platu, već je rekao da ne može da se snimi iz produkciono tehničkih razloga što je notorna laž

 

  • +1 2
Link to comment

Prvo, to nije njegova izjava nego prepric diskusije u hodniku.

Drugo, nek snime svi ostali ukljucujuci RTS, ako mogu.

Trece, reseno je to za platu. Ne mora na mostu, na cupriji je mnogo unosnije.

Vuci siti, a ovce osisane.

Link to comment

“Моја емисија 'Сасвим природно' иде у истом термину, квиз иде, већ се снима. Можда на папиру постоји нека промена, више нисам стални члан, ни на плати РТС-а. Радио сам неких 36 година у животу за РТС. Можда ми је мало криво, не би било лоше неки сат да добијем за заслуге до сада и да ме не помињу више по неким другим медијима. Нема потребе, све је у најбољем реду. Ако је у питању неки кодекс етички, ја сам за то. Хајмо етички кодекс, поштујемо, нек се примени“, нагласио је Мемедовић.

 

jedina Memedoviceva izjava

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...